#Nvidia beklenen tanıtımını yaptı. Yeni Tegra X1 işlemcisini kullanan #nvidiashield 4k Android TV Mayıs ayında 199$ dan satışta. Cihaz optimize edilirse Crysis 3 ü bile oynatabilecekmiş.

Bunun yanında şu anda beta halinde olan Grid uygulamasını artık hazır hale getirmiler. Ve 2 farklı üyelik sistemi ile PC oyunlarını stream ederek salondaki TV de oynayabileceğiz.

Şahsi fikrimi not düşeyim. Şu anda sahipm olduğum Shield Tablet'te Grid uygulaması çalışmakta. Ve genel olarak nispeten eski sayılmayacak oyunlarda bile (Borderlands 2, Saint Row IV) performansı gayet yeterli. Tabi bunda internet hızının çok büyük önemi var. Ben superonline 50mbit fiber kullanıyorum, Sistem "5ghz router kullanmanızı öneririz" uyarısı dışında hiçbir uyarı vermeden çalışıyor. Eğer bu olay 8mbit internet ile de kullanılabilecek hale gelirse, oyun delisi olmayacak insanlar evlerindeki büyük ekran tv de pc oyunlarını rahat bir şekilde deneyimleyebilecekler.

https://www.youtube.com/watch?v=T54j8N0dfeQ

NVIDIA SHIELD launch at GDC 2015: Made to Game (part 1)

NVIDIA CEO Jen-Hsun Huang sets the stage for three big announcements -- a revolutionary TV, a game console and a supercomputer -- at the Game Developers Conference 2015 in San Francisco.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Cavid CV @cv

    NVIDIA'nın cihazı ciddən güzal. Menin için oyun konsolluğu önemli deyil, tv yi akıllandırsın yeter. Apple tv almayı düsünürdüm yalnız android tvni görenden sonra vaz gecdim, yalnız googlenin cihazında MicroSD olmaması sıkıntı idi. Bu cihaz ise dörtdörtlüg.