Bazı insanları gerçekten anlamıyorum.

Bir durum yazıyorlar, mesela korsan oyuna karşı olduklarını ve korsancıların hırsız ve ahlaksız olduklarını söyleyerek bir ithamda bulunuyorlar. Durumun altında kendiyle aynı fikre sahip kişilerle karşılıklı yorumlaşıyorlar, birbirlerini pohpohluyorlar ki buraya kadar her şey çok normal. Fakat kendisiyle zıt düşünen kişiler o durumun altına yorum yazdıklarında o yorum çok da sağlam olmayan ve kolay yanlışlanabilir bir yorumsa kendi zekalarını gösterebilmek adına o yorumun altında tartışılıyor. Eğer sağlam temellere sahip ve kolayca yanlışlanamaz bir yorumsa o durumun altında yazan, hemen yorumu silip yazanı da engelliyorlar. Hatta ve hatta sonrasında kendiyle aynı düşünmeyen bu bireylerin zeka ve eğitim seviyesini ortaokul öğrencisiyle bir görüp, ki burada da yine bir kendini yüksek görme durumu var, karşı tarafı küçük görüyor ve aşağılıyorlar.

Ayrıca iki saat bık bık emek hırsızlığından bahsedenler yarım saatte yazılmış paragraf paragraf yorumu tek hareketle siliyorlar. Bu bir değil iki değil, geri dönüp o yazıyı arşivleme şansımız da yok maalesef.

Afedersiniz ama egoistsiniz, elitistsiniz, ikiyüzlüsünüz ve kendinizi beğenmişsiniz. İnsanlara yukarıdan bakıyor ve sadece sizin fikirleriniz doğruymuş, diğer fikirlerin değeri yokmuş gibi davranıyor ve kendi küçük grubunuz dışında kalanlara saygı göstermiyorsunuz. İnsanları kafanıza göre yaftalıyor, yargılıyor ve dışlıyor ve aşağılıyorsunuz. Kusura bakmayın ama böyle davrandığınız müddetçe siz de zerre miktarda saygıyı hak etmiyorsunuz. Kendi küçük camdan kulelerinizde kendi çevrenizle oturup aşağıda gördüğünüz insanlar hakkında atıp tutmaya devam edebilirsiniz.

Not: Bundan kendimce çıkarttığım ders için de teşekkür etmeyi borç bilirim, bundan sonra her uzun yazımı bir word dosyasında arşivliyor olacağım sayenizde. Teşekkür ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap