#Windows10 çıkan sürümü Technical Preview, eğer yazılım geliştirici değilseniz indirip kurmanız çok gereksiz. Muhtemelen birçok hata ile karşılaşıp belki de mükemmel bir üründen şimdiden soğuyacaksınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • YASİN @cocumuyoree

  asıl amacın ne olduğunu biliyo musun ?

  • Quantzu @quantzu

   @cocumuyoree şu anki amaç son kullanıcıya mükemmel deneyimi yaşatmaktan ziyade, yazılım geliştiricilerin bir an önce ürünlerini geliştirmeye başlamaları. Bu sırada frameworkler, kütüphaneler vs. hepsi test edilmiş olacak.

 • Bymustafa @bymustafa

  Katiliyorun kurma sebebimiz neye benzio ve yeni ozellik nerakımiz 🙂

 • Quantzu @quantzu

  Sıkıntı orada zaten. Şu anda bir araba yapılıyor, bir motor ve şasi yapılmış ama MS motoru düzgün yapmışmıyız diye ferrari motorunu murat 131 şasisine koyup veriyor. Consumer PW'de çok daha farklı olabilir bizim yaşadığımız deneyim.

 • YASİN @cocumuyoree

  @kansu-vargun o dediklerin zaten cepte her zaman olan şey o. ek olarak en azından bizim gibi kullanıcılar da kullanıp şurası şöyle olsun şurda bu olsa daha iyi olabilirdi bunu buraya koyarsak daha rahat kullanabiliriz vb. gibisinden geri dönüşleri değerlendirmeleridir. aynısını windows phone 8.1 preview de yaptılar. keza windows phone a action center ın konulması bu şekilde oldu.

  • Quantzu @quantzu

   İşte o dediklerin daha çok consumer preview aşamasında olur. Şimdiki sürüm techical preview. Dediğim gibi öncelikli olan yazılım geliştiriciler. Örneğin Steam ürününü Windows 10 için derleyip çalıştırdığı zaman çıkan hataları görüp bunları düzeltmek. iPhone'u pc'ne bağladığın zaman driver'ın doğru yüklenip iTunes'un sorunsuz şekilde çalışmasın sağlamak. En son da release candidate sürümünü çıkartıp aha biz bunu çıkartıyoruz olmuş mu demek.

 • YASİN @cocumuyoree

  @kansu-vargun ben direk sıfırdan kuranlardan olmadım zaten doğruda bulmuyorum dediğin gibi nedenlerden dolayı. zaten sistem yolun başındayken tam verim almak imkansız daha bir çok şey değişebilir. ama technical veya consumer olması şu bakımdan fark yaratmaz , görelim bakalım nasılmış ne değişmiş elimiz değsin baştan ısınalım gibisinden. yani ben böyle düşünüyorum. bunlar dışında %100 haklısın çoğu şey şuan sorunlu çalışır veya çalışmaz. daha çok şey değişir.