The ısland filminde olduğu gibi bir yaşam olacak gibi hissediyorum tabi ki buna domuz kalbinin insana aktarılması aşamalarını bir başlangıç daha ileride gen değişimi teknolojisi ile insana benzeyen hayvanlar olacak bu işlerin etik dışı olması da parası olanı maalesef hiç ilgilendirmiyor.
Bu kalp için gen teknolojisini geliştiren şirkette geleceğin şimdiki teknoloji şirketlerinin yerini alacak .
Bu teorilere sizin için gerçekleşme payı nedir nasıl düşünüyorsunuz
#organnakli #crispr

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Çinde üretilmiş karışım hayvanların videosunu gördüm instada. Bu işi 20 senedir uluslar arası sularda gezen dev gemilerin içinde ki labaratuarlarda yapıyorlar. Bir kaç adada da yaşatıyorlar.
  İnsan zihinsel ve bedensel enerjisini o yaılan vicuda koyamıyorlar. Koydukları an sen seyret cümbüşü.

 • cgdincer @cgdincer

  Kalbi yeniledin, geriye kalan telomeri bitmiş organları ne yapacaksın. Ne olacaksa o seviyeye gelmeden yapılmalı.

 • august @august

  Tüm bunlar için teknolojik ve bilimsel altyapı zaten var, on yıllar önce koyun kopyaladık, insan genomunun haritasını çıkardık, canlıların genetik yapılarına doğrudan müdahale edebilir hale geldik.

  Ancak dediğin şeylerin olmaması etik kuralları ile alakalı, 60-70'lerde yaşamıyoruz. Çok çok sert bilimsel etikler var, bir bebeğin genetiğini değiştirmek çok büyük sorunlara yol açar. Yoksa süper zeki, porselen gibi bebekler yapılabilir.

  Ha gizli saklı oluyor mudur dersen? Bilemiyorum, bariz yapmak gerçekten zor. Hem bu alanda çalışan insanı yetiştirirken bu etiği öğrettiğin için bunu yapmaz, uluslararası krize yol açabilir falan filan. Yer altında yapılıyor olabilir ama onda da yüksek teknoloji olduğu için sahip olunan altyapı ile ne yapılabilir mechul.

  Ayrıca uzağa gitmeye gerek yok, gen tedavisi, bazı ilaçlar, gdo gibi şeyler zaten günümüzde bu teknolojinin günlük hayatımıza geçmiş hali.