Merhabalar,
Nisan 2018 yılında, halen daha kullandığım S9+ almıştım kendime. Kampanya vardı, beraberinde evo plus 256 gb microsd kart vermişlerdi.
Bugün microsd kartını söktüm cihazdan, hard diske yedeklemek için.
Şu anda microsd olmadan cihaz çok hızlandı, sanki bambaşka bir telefon oldu. Kasılmalar hiç kalmadı diyebilirim. Microsd bu kadar etki edeceğini hiç ummazdim. Sizde böyle bir tecrübe yaşadınız mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Evet öyle kritik bir fark değil ama yine de farkettiriyor. Uygulamaların bazı verileri de kart içerisine atılıyor. Onlara erişirken kendi depolamasından daha yavaş ulaşıyor.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  yavaş kartlar etki eder ama evo plus üst seri değil mi?

 • anıl @anil_

  Telefonun içindeki depolamanın okuma/yazma hızı ile micro sd kartın okuma/yazma hızı arasında 2 - 3 katı fark vardır muhtemelen. Belki yıl geçtikçe sd kartta sıkıntı olmuştur. Bu hız olayını siz de ölçebilirsiniz uygulama ile. Telefonu Androbench ile sd kartı da bilgisayar takıp h2testw ile test edebilirsiniz. Sd kart çok iyi bir şey değilse elbet okuma/yazma hızı telefondan yavaş oluyor.

 • Erhan E. @erhan

  Belli ki bu durum sadece saf microsd hızıyla alakalı değil. @sawgent dediği gibi belli ki oraya veri koyuyor. Zaten Android diye bir klasör var üstünde.
  Bundan böyle kendi depolaması yüksek kapasiteli bir telefon edinmek olacak, buna da böyle tecrübe etmiş oldum.