#Logitech hoparlör tavsiyesi.

Merhaba;
Aşağıdaki iki hoparlör arasında kaldım.
#LogitechZ213 https://www.logitech.com/tr-tr/product/multimedia-speakers-z213
#LogitechZ313 https://www.logitech.com/tr-tr/product/speaker-system-z313

İki cihazın karşılaştırması ise burada yer alıyor - https://www.logitech.com/tr-tr/speakers-audio/computer-speakers?view=498&compProducts=5872,11495

#LogitechZ213 subwoofer arkasında bas ayarı bulunuyorken, #LogitechZ313 ürününde bas ayarı bulunmuyor. Odada pc için kullanacağım. #LogitechZ313 almak istiyorum ancak bas denetim düğmesi çok kritik bir şey midir ? Bunu bilgisayar üzerinden ayarlayamıyor muyum ? Ya da gerekli midir ?

Teşekkür ederim önerileriniz için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Bas kısma tuşunada bak. Çok etkiliyor performansı.

 • Centurion @burakdogn

  LogitechZ313 Toplam Watt (RMS): 25 W
  LogitechZ213 Toplam watt (RMS): 7 W
  z313 daha iyi gibi bence. bas olayını ses ayarından çözebilrisin.

 • Timur Gökmen @xtimurx

  Logitech G430 kulaklığım var. Sanal 7.1'i mevcut. 7.1 vb durumlarda onu kullanıyorum.Realtek HD Audio yöneticisinde de detaylı şekilde EQ ayarlarını yapabiliyorum.Müzikten ziyade genel kullanım için alıyorum ürünü. Video, oyun vb için kullanıyorum bilgisayarı genelde.

  Şu anki hoparlörüm J-S Marka https://i.hizliresim.com/f5ZCex.jpg şöyle bir şey. 2002 - 2004 civarı bir dönemde alınmıştı. Kablosunda temassızlık olduğu için ses kendiliğinden kesiliyor vs. Bu sebeple uzun ömürlü kaliteli bir cihaz arıyorum. PC'deki EQ ayarları işimi görür diyorsanız z313'e bakabilirim.

  Düzenleme: Bu arada anakart özellikleri üründen alacağım ses kalitesine etki eder mi ? Nereden kontrol edebilirim uyumluluğu ? Şahin motoruna ferrari lastikleri takmak gibi bir şey olmasın 🙂

 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Z213'ü yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. Bass ayarı olması güzel ancak bir defa ayarladım bir daha değiştirmedim ayarı. Arada yüksek sesle müzik dinleyince biraz yükseltiyorum bass ayarını ancak o da çok önemli değil hani herhangi bir yazılımla ayarlanabilir. Kötü bir etki olarak acaba bass dengesini düzgün ayarladım mı, kısık mı yoksa fazla mı yüksek gibi bir sorun çıkartabilir. Onun dışında ses performasını güzel yani, kablolu ayar kumandasının el altında olması kolaylık sağlıyor.

 • Timur Gökmen @xtimurx

  Herkese yardımları için teşekkür ederim. z313'ün siparişini verdim. Kullanım tecrübelerimi de buraya eklerim.