Yapay zeka ile ilgili değerlendirmelerimi bulabileceğiniz video. Sizlerin görüşleri, paylaştıkça büyür düstürü ile çok değerlidir. Yorumlarınızı ve katkılarınızı bekliyorum.

Son yılların en gözde konularından bir tanesi yapay zekâ. Yedisinden yetmişine insanlar bu konu hakkında kulaktan dolma da olsa bilgi sahibi. Bu yazı ile amaçladığım; yapay zeka'nın teknik noktalarına bir miktar değinip günümüz perspektifinden kısa bir özetini yapmak ve tehlike – faydaları konusunda değerlendirmelerde bulunmak.

Birçok analist-araştırmacı yazar yapay zeka konusunda çeşitli analizler ve tahminlerde bulunuyor. Fakat ortak bir zeminde buluşabildiklerini söylemek çok kolay değil.

2016 yılı sonrasında bütün dünyada yapay zekâ programcılığı hızla tabana yayılmaya başladı. Hazır data modelleri açık kaynak kodlu içerikler, programlama dillerinin birazdan bahsedeceğimiz yapay zeka teknolojilerine olan desteği, bir çok ücretsiz-ücretli eğitimin bulunabilmesi gibi konular işleri kolaylaştırıyor.

#akış #yapayzeka #ai #teknolojivebilimnotları

Blog: https://tekinvfut.blogspot.com/2019/06/yapay-zeka-nedir-insanlg-yok-edecek-mi.html

https://www.youtube.com/watch?v=bxw9IR-393M

Yapay Zeka Nedir? İnsanlığı Yok Edecek mi?

Yapay zeka ile ilgili değerlendirmelerimi bulabileceğiniz video. Sizlerin görüşleri, paylaştıkça büyür düstürü ile çok değerlidir. Yorumlarınızı ve katkıları...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • disaster @disaster

  Hocam emeğini takdir ediyorum. Yorumlarımı belirtmem gerekirse:
  Konu çok derin olduğundan sunum seviyesinin belirlenmesinde dalgalanmalar olmuş.
  Sonlardaki öngörülerini beslemek için başlarda bu kadar kavram tanımlamana ihtiyaç yoktu genel bahsedip daha çok örnek ve gelişim aşamaları ile sona akıcı bir şekilde ulaşabilirdin.
  Ya da sona ulaşmak için önce en başta kavram olarak başlayıp sonra taklit teknikleri olarak o kısımlara hızlıca değinip fikirlerine geçebilirdin.
  Belki de başları iyice çoğaltıp ve detaylandırıp sonda bu işin sonu şuraya varır deyip bitiriverebilirdin.
  Açıkçası amaçları birbirinden farklı 2 farklı video var ve kitlesi farklı bunları birleştirmek için birkaç saat olması gerekirdi o da çok uzun olurdu tabi
  Bölseydin en güzeli olurdu ama genel olarak beğendim.
  Konuyla ilgili şahsi fikirlerimi eklemek için fazla uzun oldu bu yazı 😀

  • Ahmet Serhat @aserhat

   Değerli yorumların için çok teşekkürler. Böylesine detaylı bir konuyu özet olarak aktarmak gerçekten zor. Çok da başarılı olduğumu bende düşünmüyorum. İnsanlığı yok edecek mi örneklemesi ise dediğin gibi ikinici bir video olabilirdi fakat temelini bilmeyenler iddiaları mesnetsiz bulabilir düşüncesi ile tek video olarak yayınladım. Vakit ayırıp tamamını izlediğin için ise de ayrıca teşekkür ederim.