Router'ın yanındayım, şu zamana kadar 2.4G'de alabildiğim en iyi değer.
Router: TP-LINK tl-wr940n
Vodafone'un verdiği Huawei HG255s router'da kablosuz 2.4G hızı 50mbps üstüne çıkmıyor. Onun dışında kopma falan oluyor, zaten kablosuzunda kronik sorun var diyor çoğu kullanıcı(donanımhaber'de konusu var).
Şimdi kullandığım TP-Link'in de 3-4 kişi bağlanınca hız 6-7mbps hızlara falan düşüyor, Huawei'de hız daha stabil ama.
Ne önerirsiniz? 2.4G'de bağlantı ve hızın, 6-7 kişiye kadar stabil ve sürekli olduğu bir cihaz biliyor musunuz? Daha çok kullanıp tecrübe edenlerin tavsiyelerine ihtiyacım var ama her türlü öneriye açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Pektaş @alipektas

  Derdimi özet geçeyim:
  Evdekiler(annem, babam, ablam; arada misafirliğe gelen dayımlar, teyzemler, çocukları falan) wifi ile bağlı iken oynadıkları online oyunlarda(okey, kart oyunları, pubg mobile falan) ara ara "bağlantınız yavaş" uyarısı alıyorlar. Mesele şu ki: O uyarıyı almakla kalmayıp, çoğu zaman da oyundan düşüp günlük haklarını, skorlarını falan kaybediyorlar. E haliyle bunun olma sıklığı artınca ben yavaş yavaş laf yemeye, sürekli şikayet duymaya başladım. Şu dediğim olaydan kurtaracak cihaz lazım baan ksacası. Apartmanda da 2.4G ağ yayını sayısı fazla, iyi bir cihaz dahi işe yaramayabilir gibi ihtimal de var düşük de olsa.

 • TeknoStil @teknostil

  Telefona wifi analyzer programını kurup hangi bandın boş ya da az dolu olduğunu bulun. Modemi o banda taşıyın. (Modemin kendi arayüzünden değiştirebilirsiniz.)

  • Ali Pektaş @alipektas

   Onun en başından yaptım da pek artısı olmadı. Kaldı ki, çevredeki çoğu modem/router'ın wifi ayarlarında "channel" ayarı otomatikte olduğu için o an için seçtiğin kanalın müsaitliği kalıcı olmuyor. Bir süre sonra diğer router'lar da o kanala geçiyor falan. Gidip komşularla konuşup tüm apartmandaki cihazlara tek tek kanal rezervesi yapsak falan belki ama o da pratikte zor iş.