LG G2

Merhabalar, Yakın zamanda aldığım LG G2 32 Gb için kısa bir inceleme yazısı yazacağım.

Tasarım

İnce oluşu ve ince ekran kenarlıklarına sahip olması şık bir görüntü veriyor. Ayrıca büyük ekranına rağmen olabilecek en küçük boyutlara sahip. Yinede tek elle kullanımda özellikle hareket halindeyken çok rahat olduğunu söyleyemeyeceğim. Kasanın plastik oluşu ve bataryanın değiştirilemez olması bir eksi. Fakat ilk serilerde olan kasa gıcırdaması sorunu en azından benim kullandığım 403k serisinde çözülmüş görünüyor. Arka kapak hiçbir şekilde oynamıyor ses yapmıyor. Bu konuda bir sıkıntı kalmamış. Arkada bulunan tuşlar ise tercih meselesi, ben çok beğenmesemde sorun etmedim.

Arayüz

Genel olarak çok akıcı olduğunu söyleyebilirim, arada hafif kasılmalar olsa da sorun oluşturabilecek durumlar değil. Ayrıca almadan önce Lg'nin arayüzünü beğenmiyordum. En güzel arayüzün saf android arayüzü olduğunu düşünüyorum. Fakat arayüz istediğiniz gibi şekillenebiliyor. Ben sade ve şık bir hale getirdim, sorunsuz kullanıyorum.
Fakat 2-3 tane önemli sorun var. Birincisi knock-on özelliği aşırı tutarsız. Denemelerimin yarısında algılamıyor diyebilirim.
Bir diğer hata ekranı açtıktan sonra kilidi kaldırmak için sürüklediğimzde ekran geri kapanabiliiyor. Yine yukardan status barı çektiğimizde ekran geri kapanıyor. Her zaman olmasa da oldukça rahatsız edici. 4.4 ile çözüldüğü söyleniyor, fakat şarj performansı azaldığı için ben yüklemeyi düşünmüyorum.

Ekran

Bu konuda çok iyi bir cihaz olduğunu
söyleyebilirim. 1080p ips ekranı benim karşılaştırmalarıma göre iphone 5 ve 5s'ten çok daha iyi bir konumda. Renkler daha beyaz ve dengeli. İphone birazdaha parlak gibi gözükse de renklerin tonu çok sarımsı. Kalite olarak Lg G2'nin ekranının piyasadaki en iyiler arasında olduğunu söyleyeblirim. Bence G2'nin tartışmasız en iyi olduğu konu.

Ses Kalitesi

Ses kalitesi, hoparlör için tatmin edici seviyede. Kendi kulaklığı da fena değil, fakat benim için yeterince ergonomik gelmedi. 3 adet silikondan hiçibiri kulağıma tam oturmadı. Kullanılabilir kalitede kulaklıklar olsa da bu sebeple kullanmıyorum. Kendi kulaklkığım Vsonic Gr06 ile denediğimde ortalama bir ses performansı var. Dengeli diyebiliriz. Fakat ses yüksekliği ne yazıkki yeterli değil. En azından %30 daha yüksek olmalıydı diye düşünüyorum.

Kamera

Fotoğraf konusunda Focus'un yavaş olması gibi bir sorunu var, onun dışında tatmin edici fotoğraflar çekiyor. Çok üst bir beklentiniz olmasın, fakat sizi yarı yolda bırakmaz. Özellikle düşük ışıkta saniyelerce odaklanmasını bekleyebiliyorsunuz.
Video performansı için pek deneme imkanım olmasa da, idare eder bir performans sergilediğini söyleyebilirim. 60 fps özelliğini gün ışığı haricinde kullanmanızı önermem. Belirgin fps düşüşleri var. Ayrıca kitkat ile de bu sorunların giderilemediği söyleniyor. Benim için önemli bir konu olmadığı için sorun etmiyorum. Ama video performansı sizin için önemliyse başka bir modele bakmanızı öneririm.

İnternet Perfomansı

Bu konuda da çok iyi olduğunu düşünüyorum. İphone 5 ve 5s ile karşılaştırmalarımda genellikle G2'nin daha hızlı olduğunu bazen iphone'un geçtiğini gördüm. Akıcılık olarak ta iphone'dan eksiği yok.

Pil Performansı

Gün içinde ortalama bir kullanım ile( oyunsuz, yarım saat kadar konuşma ve 2-3 saat internet kullanımı) Uyumadan önce %30 civarında şarjı kalmış oluyor. Oyun oynayıp cihazı yormadığınız sürece yoğun kullanımda da günü çıkarır. Hafif kullanımla 2. günü çıkarır. Ama ben her ihtimale karşı her gün şarj ediyorum.

Eksileri
-Kameranın yavaş fokuslaması
-Ekran kilidi açılırken bazı hatalar,sorunlar
-Düşük Kulaklık Ses seviyesi
-Plastik Kasa

Artıları

+Yüksek Batarya Performansı
+Kaliteli ve büyük ekran
+Akıcı arayüz, hızlı internet
+Uygun Fiyat.
Ayrıca telefon ile çektiğim birkaç fotoğrafı da ekledim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10