TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA GELDİ
Türk Telekom'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:
20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.
Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır.
Türk Telekom'un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.
Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

    Bugün baya deli etti beni bu durum. Cep telefonumda, Şükrü Şaraçoğlu stadının dibinde bağlantı görünmesine rağmen tarayıcılar ve bankacılık uygulamaları çalışmıyordu. Spotify zoraki idare etti, Instagram rahatsız bile olmadı.