Sınıf grubuna birisi yanlışlıkla çıkardığı notları attı. Hemen sildi ama herkes aldı 😂 Tam not ararken ne güzel geldi ama 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Adam dünden beri herkesi tek tek arayıp, yalan haberlere karşı savaşıyor 😀 Helal olsun, sabır ister.

https://twitter.com/mahfiegilmez/status/1130517793814786049?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Audacity'de ses frekanslarını tam tersine nasıl çevirebilirim? Yani düşük sesler yüksek olacak ama yüksekler de düşecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google, Huawei telefonların Android güncellemelerini engelleyecek.

Yeni telefonlar Çin dışında Google Play Store ve Gmail gibi uygulamalara erişemeyecek. #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Güneş gözlüğü almak da biraz geciktim ama kampanyalar var mı yine de? Yüzünüze yakışan gözlüğü nasıl belirliyorsunuz İnternet üzerinden?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çin, ülkenin ana internet servis sağlayıcısı DNS Injection ve SNI filtrelerini kullanarak Wiki’nin bütün alan adlarına olan erişimi engelledi.

Çin, 300 bin makaleden oluşan kendi çevrimiçi ansiklopedisini yapmak için kolları sıvamış durumda.

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Raspberry Pi'de FPS oranını arttırmak için neler yapılabilir? 0.90 FPS var ve görüntü aşırı geç geliyor. Bunu minimize etmem lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hahahaha bu ne ya 😂 Altında daha videolar var. Hiç üşenmiyor bir de.

Bu da hayalimde ki koca yazmış. Seni her akşam çamaşır suyuna batırır 😀

https://twitter.com/keydrakyldz/status/1128492739446870016?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25

AKINCI ile nice yüzlere... 🇹🇷

https://twitter.com/Selcuk/status/1128772975094849536?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  O değilde ben ATAK helikopterini tamamen yerli üretim sanıyordum, değilmiş. Başka bir helikopterin modifiye edilmiş haliymiş. Şaşırdım ve açıkçası üzüldüm yani.

  • lterlemez @lterlemez

   Ne bekliyordunuz ki? Ülkede motor tecrübesi yok, uçuş tecrübesi yok, tasarım tecrübesi yok, alt yapı tecrübesi yok. Bu kadar kısa sürede, uçuş izni de alabilecek bir hava aracı tasarımı mümkün mü Ülkemizde?

  • wilhem @wilhem

   Üzülmeye çok gerek yok. Baştan platform tasarlamak çok maliyetli ve uzun süren bir iş. Gereksiz masraf ve zaman alan işlerden kaçınmak gerekiyor. Bütün ülkelerde durum öyle. Bu Türkiye'nin özgün tasarım geliştiremediği anlamına gelmez. Uçağın aviyonikleri, hedefleme sistemleri, silahlarının büyük kısmı Türkiye tasarımı ve üretimi.

  • Orkun @orkkoc

   @lterlemez @wilhem üzüldüm derken yerli ve milli herşeyini biz üretiliyoruz diye lanse ediliği için diyorum. Yoksa zaten amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. Ama dediğim gibi ben tamamen yerli milli diye lanse edilmesinden ötürü farklı şekilde değerlendirmiştim.

  • wilhem @wilhem

   @orkkoc Yanlış anlamışım kusura bakmayın. Orada da şöyle bir durum var. AgustaWestland'in tasarımından esinleniliyor ve tasarım sıfırdan yapılıyor aslında. Yani blueprintler ve tasarımla ilgili diğer bütün çıktılar sıfırdan üretiliyor. Bunlar yapılırken AgustaWestland'in tasarımı alınıp kritik yapı taşlarında değişiklik yapılmadan sadece ufak değişiklikler yapılarak yeni isimle yeniden yayınlanıyor. Sonuçta da çıktı olarak Atak'a "özgün" bir tasarım çıkıyor ama dediğiniz gibi sıfırdan tasarım değil esinlenilmiş bir tasarımı var.

  • CimAdam @cimadam

   @lterlemez Vardı o tecrübeler de...

  • lterlemez @lterlemez

   @orkkoc; Yanlış, Amerika'yı yeniden keşfetmemiz gerekiyor. Uçuş bileşenleri Know-How ile bile gelmiş olsa keşfetmemiz gerekiyor. Aksi halde, gelen/verilen Know-How kadar çalışabiliriz. Keşfedilmeli ki Know-How o seviyelere nasıl gelmiş, niye gelmiş, nasıl gidebilir, niye gidebilir araştırabilelim. Adam elimize dizel motoru tutuşturdu. Kendisi hibrite gelçi, biz nasıl geçeceğiz hibrite?

  • lterlemez @lterlemez

   @wilhem; Kesinlikle, değişime uğramayan kısımların o hale nasıl, neden geldiği (Amerikanın) yeniden keşfi yapılmadan, bir yere kadar faydalı, sonrasında tırt....