2007 yılından bir röportaj ve yazı. Uzun olduğu için bazı kısımları paylaştım. Zamanınız varsa okuyun. İlginç geldi bana. Bugün birkaç yerde de bu hususta yazılar okudum. Bilemiyorum ama sanki çocuklarımız petrol ve doğalgaz çıkaran bir ülkede yaşayacak. Olmadı torunlar 😀

Shell şirketinin Türkiye'de 20 sene genel müdürlüğünü yapan Anthony Hages adlı kişiye aittir. Bu şahsın, "Petrolle uğraşanlar bilirler ki, Türkiye petrol okyanusunun üzerinde oturuyor" şeklinde bir beyanatı vardır.

Paşa bunu; "Bırakın Afganistan'ı Türkiye'ye bakın. Türkiye zenginlikler üzerinde oturan fakir bir ülkedir, 5000 metre derinde dünyanın en zengin petrol yatakları bizdedir desem inanır mısınız?" diye belirtti.

Herkes de bilir ki jeolojik olarak doğu Karadeniz'deki okyanus yatağı Hazar denizindeki okyanus yatağıyla aynı formasyona sahip. Hazar'ın petrol zengini olduğu malûm değil mi?

1970'den sonra uydu ile Türkiye'nin üzerinde petrol sahalarını tespit ettiler. Şimdi tespit ettikleri sahaları kapıyorlar.

Kimi yerde petrolü üretecek safhaya kadar getirip, Noel Ağacı denen vanayı da takıyorlar ve bu durumda terk ediyorlar. Hemen arkadan bir şayia çıkartıp, burada petrol yok diyorlar. Ama ne oluyor arkasından? O bölgede daha önce PKK aktivitesi yokken, birden PKK terörünü yoğunlaşıyor. Hakkari'de dağın tepesinde böyle bir petrol kuyusunu resmini çekti arkadaşım.

Üstüne basa basa söylüyorum, dünyanın en zengin petrol yatakları bizde.Ancak derinde.
Türkiye'deki petrol Türkiye'ye yettiği gibi, dışarıya satarak da tüm borcumuzu ödememizi mümkün kılacak kadar.

https://groups.google.com/forum/m/#!topic/liberal-izmirliler/UMPWtVby8lA

Google Grupları

Google Grupları, topluluk ileti dizisi için kapsamlı bir deneyim ile çevrimiçi forumlar ve e-posta tabanlı gruplar oluşturmanıza ve bunlara katılmanıza olanak sağlar.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Casio fx-82ES'de bilinmeyen bir değerini bulmanın yolu var mı? Küçük sayılar ile soru çözümü yapıldığı için payda eşitleyip oradan çekmek istenince bol sıfırlı sayılar çıkıyor ve sınavda zamandan çalışıyor. Hesap makinesinden yapılabilirse iyi olur benim için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kapasitesinin 5 katı kadar yolcu almış. Ölü sayısı 100 olmuş 🙁

https://twitter.com/kamerknc/status/1108820208716861442?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ali'den aldığım raspi kutum geldi. Kapıcıya vermişler. Para alan yok yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hisar-A’da ilk dik atış yapıldı. Hisar-U'da dik atışlar görmek temennisiyle...

Füze fırlatma sistemi, atılan füze, kalkan radarı ve yazılımı yerli 🇹🇷 #Savunmasanayi

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1108269897853874176?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap