#TEKNOFEST

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk gün baya gösteri olacakmış. Sadece ilk gün gideceğim diye üzülüyordum. Muhtemelen Putin'de gelecek ki Su-35 ilk gün yapacak gösterisini. #TEKNOFEST

https://www.instagram.com/p/B2fBX2ZnCU9/?igshid=1fgag5zc0nmzp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Meraklı @merakli

  Peki bu gösteriler en iyi hangi alandan izlenir?

 • Ali Kılıç @alinux

  su-35'in resmini çekerken arkada tf-x kadraja girmiş su-35'in havası sönmüş 😀

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Ruslar uçaklarının reklamını yapacak. Muhtemelen bizimkiler bu uçakları da alacaklar ama astarı yüzünden pahalıya gelme ihtimali çok yüksek. Yeni mühimmatlar, bakım sistemleri, pilot ve personel eğitimleri vb. konular bunun sebebi.
  F-35 programından çıkarılmamız çok çok kötü oldu. 100 uçağı ürettiğimiz parçalardan aldığımız parayla bedavaya alacaktık. F-35 için ürettiğimiz Som-J gibi mühimmatları diğer F-35 kullanıcılarına satabilecektik. Diğer ülkelerin uçaklarına bakım da yapma durumumuz vardı ileriki yıllarda.
  5. nesil savaş uçağına erkenden sahip olacak, 5. nesil uçaklar hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilecek ve bunu TF-X'de kullanabilecektik. Su 35 alırsak 5. nesilden inip 4. nesile bineceğiz. Su-35 hava üstünlüğü için yapıldığından F-16 ile benzer görev tanımına sahip. Bize kara taarruzlarında yetenekli uçak lazım. Bu da Su-35 değil.
  TCG Anadolu ve TCG Trakya üzerinden kalkabilecek F-35B ve AV-8 Harrier hariç uçak yok. Harrier tarihi eser olduğu için burada da F-35 şart.
  Bence F-35 alınamazsa ekstra uçak alınmamalı, ekstra uçağa verilecek tüm para TF-X'e yatırılmalı. F-35 ya da F-22 olmasa da F-15X ayarında bir şey ortaya çıkarsak bile yeter. İnşallah TF-X'in uçtuğunu ve hava kuvvetlerine katıldığını görürüz.

  • Meraklı @merakli

   F-35'lerin geleceğini düşünüyorum. SOM-J zaten AKINCI'da da kullanılacak 🙂 Su-35 alır mıyız bilmem.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @merakli İnşallah öyle olur hocam. Akıncı'da da o mühimmat güzel işler yapar ama bir jet uçağında hele ki stealth bir uçakta SomJ çok daha tehlikeli olur bence. 🙂
   SomJ bir booster ile gemilerde de kullanılabilir sanırım. Gerçi sanırım gemi için de seyir füzesi yapılıyordu. SomJ ile elde edilen tecrübe ile deniz versiyonu çok zor olmaz.

Atatürk Havalimanının çevresi yürüme ile ne kadar sürer? Tam karşımda ama giriş diğer tarafta. Sabah karşımda ki şeye gitmek için marmaray+metro yapmak saçma olacak biraz :/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Kurtlar Vadisi yeni bölümleri Netflix'te yayınlanacakmış. 40dk içine çok fazla çatışma sahnesi koymazlarsa merak ediyorum. Eski bölümler de parçalı gelirse meşhur ilk 90 bölümü izlemek isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ablamın evine TürkNet bağladık. Altyapınız VDSL destekliyor dediler. Sonra internet bağlamaya gelen adam VDSL modem olmadan çalışmaz deyince bana sormadan gidip modem almışlar esnaftan. Sonra da hattınız da ADSL var deyip ADSL bağlamışlar. Sonra da hattınız 7 mbps destekliyor diyip düşük hız vermişler. Esnaf modemi geri almıyormuş. 300 lira boşa gitmiş oldu TürkNet'in sayesinde. Zaten elimizde ADSL2+ modem vardı. Yapılacak bir şey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#AKINCI motorları çalıştırdı. Büyük emek var. Darısı uçuşunu görmeye.

https://twitter.com/Selcuk/status/1168096435650347008?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç sorum olacak 🙂

1-) Rahmi Koç Müzesine gitmek için önceden bilet almaya gerek var mı? Yoksa gitsem de giriş yapabilir miyim?

2-) Rumeli Hisarı'na gideyim mi? Güzel vakit geçirilir mi?

3-) Yıldız Sarayı açık değilmiş ziyarete, Beylerbeyi açık mı?

4-) Yarın Kadıköy nasıl olur? Maçı stad dışında izleyecek yerler var mı ve Marmaray/Vapur seferleri ne zaman son buluyor?

5-) Hangi adaya gidilmeli? Gidiş ücreti ne kadar? Yürüyerek gezilir mi?

6-) Bursa ya da Yalova'ya deniz üzerinden nasıl, nereden ve kaça gidilir? Geliş saatleri nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Maçı stad dışında izleyecek bir sürü yer bulursun. Marmaray saat 10 gibi son sefer kalkar iki ucundan duraktan geçecek saati google gösteriyor.

 • brcan @brcan

  6. soruya istinaden; İdo Yenikapı'dan Yalova'ya geçebilirsiniz.Önceden bilet alırsanız promosyon biletler 20 civarından başlayıp 40'a kadar çıkıyor.1 saat felan sürer.İdo Yalova iskelesinin yanında garaj var oradan minibüslerle Bursa'ya geçebilirsiniz.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  1- gerek yok bilete kapıda ödeyerek giriliyor.
  2- hiç gitmedim övülüyor
  3- beylerbeyi sarayı çok güzel bir yer özellikle kulaklık veriliyor onunla gittiğiniz konuma göre anlatım yapılıyor müthiş bence
  4- maç izlenecek yer çok. güzel olur kadıköy. marmaray sanırım artık 24 saat ama emin değilim.
  5- büyük adaya gidilmeli 5 küsür lira alıyor yürüyerek gezmekte yarar var veya bisikletle faytona hayır!
  6- bursa mudanyaya eminönü sirkeci tarafından feribot var. yalova için de bostancı ve yenikapıdan gidiliyor diye biliyorum.

 • Cleaverix @cleaverix

  Arkadaşlar cevap vermiş ama bende vereyim yardımcı olabilir bayramda 8 günlük bir istanbul gezisi yapmıştım yoğun bir biçimde geçti 🙂

  1 - R.K. müzesine gidebilirsiniz öğrenci 9 TL diye hatırlıyorum içerisi 2-3 saatinizi alabilir. teknoloji, sanat, tarih her alanda şeyleri göreceksiniz cidden çok emek var hayran kalmıştım ben 🙂 birde ücretsiz gemi turu mu ne vardı 2 gibi tam bilmiyorum ama girmedim ben daha uğrayacağım yerler olduğundan.

  2 - rumeli hisarına gidilebilir ama bence uzun boğaz turu yapın 25 TL gibi bir ücreti var 6 saat sürüyor gidiş dönüş şeklinde çok keyif alırsınız. rumeli-anadolu hisarınıda görmüş olursunuz uzaktan. Dolmabahçe S., Beylerbeyi S. gidebilirsiniz iyi olur sesli tanıtımı alın ücretsiz şekilde. sarayda öğrenci : 10 tl idi girişler

  3 - yıldız sarayı internette tadilatta yazıyor o yüzden bende uğramadım büyük ihtimalle hala tadilattadır.

  4 - bunun hakkında istanbul'da oturanlar daha iyi bilgi verir.

  5 - vapurlar fazla pahalı değil diye biliyorum otobüse yakın olması lazım. adalar'a bayramda ücretsizdi biz gittiğimizde hepsine uğramıştı tek tek eminönünden kalkan vapur. büyükada da gezebileceğiniz yerler var, diğerlerine de bütce ve zamanınız varsa uğrayabilirsiniz. faytona bence binmeyin kesinlikle ve bisiklet kiralayıp büyükadayı güzel şekilde gezin. ben bisiklet kiralamadım çok pişman oldum 😀