BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Trendyol'da tek tık ile sipariş geçti ve bunu iptal etmek istedim ama etmiyor. Diyorlar ki gece 22.00'da verilen sipariş kargoya verilmeye hazırlanıyormuş 5dk içinde 😀 MH bile sisteme müdahale edip siparişi iptal edemiyor. 10dk içinde bu ne hız! #Amazon varken başka yerden alışveriş yapmak artık insanı yoruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

"ELIDOR UDEMY KAMPANYASI ile 27₺'lik Udemy kuponu hediye!

🔗 https://kendiyolumuzda.com/udemy/kayit

ℹ️ Aldığınız kodu Udemy kredileri (https://www.udemy.com/dashboard/credit-history/) sayfasından etkileştirebilirsiniz."

Farklı bir konu açmayayım. YDS için önerebileceğiniz güzel bir kurs var mı?

https://t.me/tgtrtips/37

TG Tips Kanal

ELIDOR UDEMY KAMPANYASI ile 27₺'lik Udemy kuponu hediye! 🔗 https://kendiyolumuzda.com/udemy/kayit ℹ Aldığınız kodu Udemy kredileri sayfasından etkileştirebilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress'den şu ürünü almıştım. 50 lira vergi çıkarmışlar. Benim cebimden 9 lira çıktığı kargoyu teslim almamayı düşünüyorum.

https://m.tr.aliexpress.com/item/1005001900126634.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşım hattını TT'ye taşıdı ve faturalı olmak istiyor ama geçirmiyorlar. Çok saçma değil mi? 30 gün beklerse istediği paketi alamayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Faruk @9966558

  TT ye online taşıyalım dedik faturalıyı faturasız yapmadılar, şubeye gidin dediler bizde pandemi falan diye gitmedik bekliyoruz bakalım.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Herkes faturasızdan kurtulmaya çalışıyor çünkü; faturasızda düzenli ve karşılıksız ücret alma yok. Yani, gerçekten satın aldığınızı konuşuyorsunuz faturasızda/ön ödemelide; faturalı/paket sisteminde ise konuşamadığınızı da ödediğiniz gibi pahalıya da konuşuyorsunuz.
  Bu kadar yokluğa rağmen, ayakta kalabilen bir kaç sektörden biri bu yüzden.

#Vagabond dizisini #Netflix'te izledim ve beğendim. Savaş uçağı ihalesi için yarışan 2 savunma şirketi arasında geçen rekabeti konu alıyor fakat konu çok başka yerlere gidiyor ve ters köşeleri de var. #DiziTavsiyesi

https://www.imdb.com/title/tt8523042/

Vagabond (TV Series 2019) - IMDb

With Lee Seung-gi, Bae Suzy, Jung-hee Moon, Yun-shik Baek. An ordinary man who comes across surprising circumstances that place him in the center of a huge corruption scandal.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merak ettiğim bir husus var. Ben bu tost makinesini kullanıyorum. Izgaralar sökülüyor ve altında da ısıtıcı var. Şimdi ben bu ızgara yerine ısıtıcının üstüne tava (granit ya da hangisi olursa) koysam ocak niyetine de arada kullanabilir miyim? Amaç en azından yumurta kırmak, yemek ısıtmak vs.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08443FKT8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi: Amazon.com.tr

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bakan Varank:

"(#Xiaomi'nin Türkiye'deki fabrikası) Önümüzdeki aydan itibaren bu fabrikada üretilen telefonlar Türkiye'de satılmaya başlanacak. Burada tam kapasiteyle üretime geçildiğinde 2 bin vatandaşımız istihdam imkanı bulacak."

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Acaba hangi modeli üretilecek ? ve üretilen modeli dışardaki ithal geleniyle fiyat farkı hissedililir bir biçimde mi olacak ? Malum cihaz 100 dolar bile olsa 200 dolardan nitelendirilip ona göre vergi statüsünde değerlendiriliyor ve haliyle 100 dolarlık telefona 200 dolarlık muamele yapılıyordu ve fiyatlar inanılmaz yükselmişti. 100 dolara mal ettiklerini 100 dolardan + kdv+ötv+ trt bandrolü + isimsiz vergiler dahil gene ithali 2000 liraysa bunu da 1950 liradan görmeyiz inşallah.

  • Daviance @daviance

   öyle bişey olur ,ucuz mal bu ülkede imkansız ,çünki aracılar yiyiciler çok fazla.

  • Orcun @orcun

   @daviance O zaman burada üretilmesinin de pek bir manası kalmıyor. İyi yanı şu oluyor istihdam sağlanır ama uzun vadede firma kazanamayacağı için maliyetleri kısmak isteyip fabrikayı kapatır gider. 🙁

  • Daviance @daviance

   @orcun Avrupaya gönderir o yüzden geliyor zaten ,bize bi faydası yok ekmek yiyorlar ama diyenelrde zaten asgariden çalışacak resmen sömürü.

  • Orcun @orcun

   @daviance Ha tabi bizdeki ucuz işçilik çindeki ucuz işçilik gibi değil paramız malum çinin parasına göre daha değersiz bir duruma getirildi. 🙁 bizde zaten televizyon ve beyaz eşya konusunda çok iyiyiz yerli üretimler samsung sony vs bunlar satılıyor hatta aynı fabrikadan çıkan fabrikanın kendi markası adında da ucuz televizyonlar var ama kazanç kısmı ? o işte biraz sorun. Bilse bile o konuları @umtk daha iyi bilir.

  • Coupe @coupe

   Burada üretilenlerde fiyatına göre vergilendiriliyor. Zaten burada üretime başlama sebepleri de o.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Redmi 9a'lara bari uygun fiyata gelse de vatandaş fanfiniphone yerine en azından güncelleme falan alan bir şey kullansa.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Mesela Samsung A01'i üretecekmiş.