Krapex paylaştı.

Rapor: Android 4.4.3 Güncellemesi Önümüzdeki Hafta Dağıtıma Sunulacak

Nisan ayı başında Google’ın Mountain View ofislerinde Android 4.4.3 sürümü test etmeye başladı bilgisi gelmişti. Test sürecinin hemen akabinde Amerikalı mobil operatör Sprint, Nexus 5 için Android 4.4.3 güncellemesini resmen başlattı. Güncellemenin kısa süre içerisinde uluslararası Nexus 5 ve diğer tüm Nexus cihazları kapsaması bekleniyordu oysa şu an için bu yönde bir gelişme yaşanmış değil.
Android Geeks sitesinin Google içerisinde elde ettiği bilgiye göre Android 4.4.3 güncellemesi 23 Mayıs itibariyle Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012, 2013) ve Nexus 10 için dağıtıma sunulacak. Tüm Nexus cihazların mayıs ayı sonuna kadar Android 4.4.3 KitKat güncellemesini alması bekleniyor.

Nexus cihazlar sonraki güncelleme bu defa Google Play Edition modeller için başlayacak. Daha önceki güncellemelerde de görüldüğü üzere Nexus cihazlardan sadece birkaç hafta sonra üreticiler bu defa GPe modeller için güncelleme sürecinin başlatıyor.

Nexus ve Nexus programına dahil edilen cihazlardan sonra gözler bu defa üreticiler tarafına çevrilecek. HTC’nin yine kısa süre içerisinde güncellemeyi kullanıcılarına ulaştırması bekleniyor. Samsung’un ise bazı modeller için Android 4.4.2 sürümünü atlayıp direkt Android 4.4.3′e yükseltmesi bekleniyor.

Güncelleme kapsamında kamera iyileştirmesi, Nexus 5′te ortaya çıkan düzensiz pil tüketimi, güvenlik iyileştirmeleri, bağlanabilirlik tarafında gelişmeler ve daha kararlı bir yazılım yer alacak.

KAYNAK: http://www.andronova.net/2014/05/18/rapor-android-4-4-3-guncellemesi-onumuzdeki-hafta-baslayacak/

BeğenFavori PaylaşYorum yap