AMD Ryzen 7000 serisi işlemcisini almayı çok istedim işlemcisini geçtim AM5 anakartlar efsane pahalı intel ile kıyaslayın daha çok para istiyor. galiba bu dolar kuru yüzünden ne AMD alabilecez nede anakart alabilecez nede DDR5 alabilecez üçüde çok pahalı. bu FX-8350'den bıktım hayatımda bu kadar oyunlarda verimsiz çalışan işlemci görmedim 9 senedir böyle 🙂 . ben galiba Ryzen 7000 serisi yerine 12. Nesil yada 13. Nesil intel alacam öyle görünüyor. işlemci olarak Ryzen ile aynı fiyatta ama anakart dediğiniz zaman AM5'lerden çok daha ucuz. DDR4 RAM desteği var bu şekilde daha ucuza sebep olacaktır. bir yandan bu FX-8350 belasından kurtulmak istiyorum gerçekten çok kokmaya başladı 🙂 . intel Ryzenlere kıyasla eski yada yeni oyunları tamamen destekliyor buda intel'in her zaman ki avantajı olmuştur hangisi alsam kafam bilmiyorum. DDR5 RAM'lar şuan çok az stokta satılıyor yani bunun ileride ki zamanlarda stokları çok arttığı zaman fiyatlar düşecektir buda çok uzun zaman alacaktır. ben aslında DDR5 ram alma taraftarıyım çok pahalı. 10 sene önceki gibi Türkiye olsa Ryzenli bilgisayar satın alma şansım olacaktı 1 sene daha ülke düzelmezse intel alabilirim. şuan bilgisayar piyasası korkunç o derece kötü durumda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Vizuvv @vizuvv

  Neden illa AMD ? Anakartı ucuz yapmadılar ve durum değişti. Sende buna göre pozisyon al. AMD de ısrarcı olmana gerek yok bu sistemi topla DDR4+B660+13600K al geç. emin ol 7700x kadar performans alırsın yarı fiyatına.

 • Sertan @ferrari

  hayatımda bir kezde olsa ilk defa AMD'nin güçlü işlemcisini satın alıp kullanmak istiyorum. bir yandanda Core mimarisi takozladı eski gücünü kaybetti. 1 ile 2 sene daha böyle alırsa piyasa o zaman intel alırım. artık FX çöpünden kurtulmak istiyorum o zamanlar i7 3770K alsaydım 2 sene daha idare ederdim. i7 3770K FX'e göre çok üstün. i7 3770 K ile Nvidianın GTX 1000 serisinde canavar gibi çalışırken FX-8350 geberiyor. hayatımda bu kadar rezalet işlemci görmedim. o kadar 125 TDP ile çalışmasına rağmen i7 3770K'ya göre baya kötü performans veriyordu. böyle güçsüz dandik işlemci kullanıyorum. ben oyun performansından bahsediyorum o zamanki oyunları bile desteklemiyor optimizasyon olarak baya kötüydü örnek GTA V. sonuç olarak benim ne yapıp edip bu işlemciden kurtulmam şart. artık güçlü işlemciye geçme zamanı. RDR2 RDR3 GTA V GTA 6 Max Payne Remake gibi oyunlarda yeni işlemci lazım olacak bana.

 • Vizuvv @vizuvv

  Sende AMD fan sendromu sezdim.

 • Sertan @ferrari

  Bro ben AMD ile intel fanı değilim birkezde olsa ilk defa güçlü AMD işlemcisi kullanmak istiyorum.