Ethnotronix paylaştı.

#HaberinizOlsun Xperia Z2'nin güncelleme ile tek problemi olan kamerada (özellikle 4K çekimde) ısınma problemi gittiği söylendi.
Telefondan güncelledim. Fayda etmedi, yine ısınıyordu.
Sonra herhalde ios gibi bu dedim, değişikliğin tam olarak olması için PC kullanmak gerekiyordu. Taktım bilgisayara, güncel yazılımı indirdi ve tekrar yükledi.

Az evvel 8 (yazıyla "sekiz") dakika 4K video çektim ve neredeyse hiç ısınmadı. Normalde 2 dakika sonra sıcaktan kapanan kamera kapanmadı. Telefon çok çok az ısındı, 8 küsür dakika sonunda hafıza doldu da öyle bitti çekim.

Bir de dünden önceki gün, yatarken telefonu şarja takıp kamerayı açık bıraktım. Normalde çekim yapmasak bile ısınıp kapanan kamera, yaklaşık 9 saat açık durdu ve uyandığımda hâlâ açıktı. Cihaz ısınmamıştı bile.

Dün ise olayı biraz daha abartıp, yatmadan evvel Timelapse uygulaması ile 50 saniyede bir fotoğraf çekecek şekilde balkona koydum telefonu. Amaç güneşin doğuşunu çekmekti. Yaklaşık 9 saat kadar da bu sabaha kadar açık kaldı kamera, üstüne 50 saniyede bir fotoğraf çekip güneşin doğuşunun videosunu oluşturdu. Telefonu öğleye doğru balkondan aldığım için doğrudan güneş de gördü. Rengi de siyah zaten. Ama yine de kamera kapanmadı ama ısınmıştı. Onun da güneşten ötürü olduğunu düşünüyorum.

Sonuç:
Telefonun tek problemi çözülmüş görünüyor. Ama güncellemeyi bilgisayardan yapmak gerekiyor.

@leventp @gamsizm @hkellecioglu

#Sony

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9