Sitenin konseptine tam hakim değilim hatalıysam kusura bakmayın. Bir sorunumu durum bölümüne yazmak istiyorum.

Watch Dogs Legion oyununda DLSS özelliğini açtığım zaman inanılmaz düzeyde ghosting meydana geliyor. DLSS açtığınız zaman otomatik olarak TAA (Temporal Anti Aliasing) seçeneğinin de aktif olmasıyla birlikte daha belirginleşiyor. Eğer sadece DLSS kapatıp, TAA aktif olmaya devam ettiğinde az bir şey kalıyor. TAA'dan başka bir Anti Aliasing yöntemine geçtiğimde (SMAA, FXAA gibi) ise ghosting tamamen kayboluyor. Yani kısaca, DLSS ve TAA kullanılırken oyunda ghosting meydana geliyor. DLSS'i kapattığımda sorun ortadan kalkıyor ancak haliyle kare hızı düşüyor. Bunu başka yaşayan var mı? Sürücülerim güncel. Nvidia forumlarına baktığımda geçmişte başka oyunlarda bu sorunu yaşayanları görüyorum. Acaba bu oyunda başka yaşayan var mı merak ettim. YouTube sitesine yaşadığım sorunun videosunu yükledim.

Eğer bir monitörde ghosting varsa, her halükarda grafik ayarları ne olursa olsun belli olabileceğini düşünüyorum. Grafik ayarlarında ufak değişiklerle kaybolan bir problem varsa sorun oyunda veya teknolojidedir bence.

https://www.youtube.com/watch?v=k39B0hxzhuc&feature=youtu.be

Watch Dogs Legion - DLLS Causing Ghosting

When i turn on DLSS, there is very noticeable ghosting happening.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Fatih Göktaş @afatihgoktas06

    Hayır ne yazık ki. DLSS açtığınız zaman TAA otomatik olarak aktif oluyor. Ghosting'den kurtulmak için DLSS kapatıp başka bir Anti Aliasing(SMAA veya FXAA) kullanıyorum. Ancak RTX açıksa DLSS olmadan oynayamıyorsunuz neredeyse. Kare hızı çok düşüyor. Umarım Nvidia buna bir çözüm getirir. Çünkü sizin de dediğiniz gibi TAA'nın başka oyunlarda bu soruna sebep olduğunu öğrendim. Teşekkür ederim cevap için.