Uni Kuru Toga Roulette Mekanik Kalem

  • TeknoSeyir kalem maratonunun onuncu bölümünde son Japon konuk Uni. 2 sene evvelki M5-450 incelememdeki Kuru Toga ailesinin üst sınıfında Roulette yer alıyor. Aynı mekanizma metal gövde ve daha iyi tasarımla birleştirilmiş.

 

  • Mekanizma burada gövdenin altında gizlenmiş olsa da Uni kendini tutamayıp uç döndüren mekanizmayı gösteren yuvarlak pencereyi koymadan edememiş. Bu konuya tekrar döneceğim.

 

  • Tasarım direkt olarak akıllara Zebra DelGuard Type-Lx'i getirse de çok daha şık ve yekpare bir gövde ve tasarım var. "birazağar" olduğunu söylemek lâzım ancak asıl sorun bu değil. Grip kısmının tırtığı yetmiyormuş gibi bir de mekanizmanın gösterişi için açılan pencerenin yazarken parmaklarınızı rahatsız etmesi çok yanlış birkaç tercih ve bu tercihler kalemi bir yazı kalemi olmaktan çıkarıyor benim gözümde.

 

  • $10 cazip görünebilir ancak bu kalemin her yazı yazışınızda ucu 9 derecelik bir açı ile döndürüp kalem ucunun hep aynı incelikte/kalınlıkla olmasını sağlamak dışında çekici bir yanı yok. Zebra serisinde yaptığım önerinin tam tersini burada yapmak durumunda kalıyorum. Kuru Toga deneyimini en ucuz modelde de tamamen, hattâ daha olumlu yaşamak mümkün.

 

#Uni #KuruTogaRoulette #Mekanik #Kalem #İnceleme #MechanicalPencil #Review

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

Soru ve yorumlarınız için TeknoSeyir'e üye olmayı unutmayınız!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler