MKVOD

MKVOD, kısacası Smart TV'lerde bir video izleme uygulamasıdır. Şuan için Philips ve LG Smart Tv platformlarında çalışmaktadır.

Uygulamanın içine bakacak olursak; karşımıza ilk olarak portallar çıkıyor. Bu portalların sahipleri belirli aralıklarla kendi bölümlerine dizi, film, belgesel vs. ekliyorlar. Bunların hiçbiri portal sahiplerinin sunucusundan gelmiyor. Portal sahipleri, internete yüklenen videoların "link"lerini alıp sisteme ekliyorlar yani biz direk link üzerinden bağlanıyoruz.

Ayrıca kendimiz de bir portal hazırlayabiliriz. Örnek olarak COSMOS belgeseli hoşumuza gitti. İnternet üzerinden herhangi bir siteden videonun linkini buluyoruz ve bilgisayar üzerinden gerekli dosyalara ekliyoruz. Daha sonrasında Flash belleğe atıp onuda TV'ye takıp uygulamalar kısmından MKVOD'a giriş yapıyoruz. Ve filmin tadını çıkarabilirsiniz.

Normal internet tarayıcısı üzerinden film, video izlemeye kalktığınızda "bellek yetersizliği" hatası alınıyor fakat uygulama üzerinden istediğiniz kadar film, belgesel vs. -internet hızınıza bağlı olarak- rahatça izleyebiliyorsunuz.

Yani sözde akıllı tvler bu uygulama ile az da olsa isminin hakkını veriyor.

Uygulama hakkında detaylı bilgiye, uygulama dosyalarına, geliştiricilere ve portal sahiplerine http://turkportal.org/mybb/forumdisplay.php?fid=106 buradan ulaşabilirsiniz.

Konu dışı: Teknoseyir 2.0 hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler