Kyte & Key İncelemesi

Bir kaç sene önce sokakta yürürken gördüğümüzde çok şaşırdığımız akıllı saatler veya akıllı bilekliklere, 2016 senesine girerken alıştığımızı söylemek yanlış olmaz. Bunda Apple’ın akıllı saati Watch’un da etkisi çok büyük. Fakat bügün konuk ettiğimiz ürünün herhangi bir “akıllı” özelliği bulunmuyor. Bu yazımızda Kyte&Key firmasının üretmiş olduğu dünyanın ilk giyilebilir Lightning şarj ve senkronizasyon kablo bilekliğine göz atıyoruz.

 

 

Antonio Bertone’nin 2013 yılında kurduğu Kyte&Key, temel teknolojik ihtiyaçlarımızı şık ve özgün bir şekilde yanımızda bulundurmamızı amaçlıyor. Bizim incelememiz için elimizde bulunan model Cavoletto serisi siyah/gümüş renk olan bileklik. Bu serinin aynı zamanda tamamen siyah ve kırmızı siyah seçenekleri de bulunuyor. Kyte&Key’in üç farklı beden seçeneği bulunuyor. Bunlar Medium, Large ve X Large olarak belirlenmiş. Medium bileklik 12-15 cm, Large bileklik, 15-17, XL olan bileklik ise 17-20 cm bilek çevresine sahip bilekler için üretilmiş.

Bu kutunun her bir kenarı 10 santimetre ve masanızın üzerine koyduğunuz zaman farklı işlevlerde kullanmanız mümkün. Kyte&Key firması da geri dönüşüme önem vererek böyle bir hamlede bulunmuş ve kullanıcılarının bu kutuyu nasıl kullandıklarını kendileriyle paylaşmasını istiyor. Hatta e-posta ile bu kutu ile ne yaptıklarını anlatan kullanıcıların kullanım senaryolarını sosyal medya hesaplarından paylaşacaklarını kutunun içinden çıkan kağıtta belirtmişler.

 

 

Hakiki dana derisi olan bilekliğin deri kısmı örgülü bir yapıya sahip. Bu örgüler bileğinizi hiç bir zaman rahatsız etmiyor. Birazcık büyük gözüken bu bileklik göründüğü kadar ağır değil. Bilekliğin toka kısmı ise parlak fırçalanmış gümüşten yapılmış. 31 gram ağırlığında olan bilekliğin ağır olan kısmı kabloların uçlarının bulunduğu gümüş olan toka kısmı. Bu tokanın genişliği 1 santimetre, kalınlığı ise 0.6 santimetre.

Lightning ve USB kablo kısımları bu tokanın altında bulunuyor. Tokanın üstünde siyah çıkıntı olan kısmının açıldığı bilekliği açınca bizi Kyte&Key logosu kablolarla karşılıyor. Bundan sonra geriye tek kalan şey Apple cihazınızı Lightning kablosuna, USB kablosunu da bilgisayara veya adaptöre takmak. USB’nin iç tarafında Kyte&Key logosunun rengi olan sarının kullanılması da ince bir detay.

 

Farklı bedenlerde farklı kablo uzunluğuna sahip olan bilekliğin boyutlarını yukarı da belirtmiştik. Apple tarafından verilen MFi sertifikasına da sahip olan Kyte&Key, Lightning girişi olan bütün Apple cihazlarıyla kullanılabiliyor.  Sonuç olarak, Lightning kablosunu her zaman yanında taşımak isteyenler için mükemmel bir seçim olan Kyte&Key’in bu bilekğini Shopigo üzerinden satın alabilirsiniz. Bu bilekliklerin fiyatı ise 375 TL’den başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler