Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2023/08

- Elon Musk, Twitter’ın SMS ile kimlik doğrulama sistemini ücretli yaptı.

- Avrupa Komisyonu, TikTok’u kendine yasakladı.

- Netflix, 100’den fazla ülkede fiyatını indirdi.

- Chrome’a, bellek ve enerji tasarrufu özelliği herkese geldi.

- Edge için dahili VPN özelliği geliyor.

- Microsoft, Bing’e AI ekleme işini eline yüzüne bulaştırdı. Bing önce saçmalamaya başladı, sonra kullanımı kısıtlandı, ardından kısıtlamalar gevşetildi

- YouTube Music’e radyo özelliği geliyor.

- YouTube, daha kaliteli bir 1080p seçeneği sunabilir.

- Spotify’a AI DJ özelliği geldi.

- Koç Holding, batarya hücresi üretimi için Ford ve LG ile anlaştı.

- GoDaddy hacklenmiş.

- “Hackerler, ele geçirdikleri Türk kredi kartlarını satıyorlar” iddiası yine gündemde. 

- Windows’ta bir açık bulundu.

- Bilimkurgu edebiyatı dergisi Clarkesworld, gönderilen ChatGPT kaynaklı öykülerden dolayı öykü alımını durdurdu. 

- Ekşi Sözlük engeli

Oyun Dünyasından

- Microsoft’tan, Activision-Blizzard alımı ile ilgili yeni açıklamalar. Satın alma işlemine destek sağlamaları için Nintendo ve NVIDIA ile işbirliği anlaşmaları yapıldı. 

- Company of Heroes 3 çıktı

- Atomic Heart, tepkiler ve tartışmalarla birlikte çıktı. 

- Forza Horizon 5 için ikinci genişleme paketi, Rally Adventure olacak. 

- Valve, DOTA 2 hilecilerini tuzağa düşürüp yakaladı. 40bin hesap yasaklandı. 

00:00 - Giriş 01:24 - Elon Musk, Twitter’ın SMS ile kimlik doğrulama sistemini ücretli yaptı. 10:17 - Avrupa Komisyonu, TikTok’u kendine yasakladı. 11:09 - Netflix, 100’den fazla ülkede fiyatını indirdi. 12:11 - Chrome’a, bellek ve enerji tasarrufu özelliği herkese geldi. 15:02 - Edge için dahili VPN özelliği geliyor. 16:34 - Microsoft, Bing’e AI ekleme işini eline yüzüne bulaştırdı. Bing önce saçmalamaya başladı, sonra kullanımı kısıtlandı, ardından kısıtlamalar gevşetildi. 18:09 - YouTube Music’e radyo özelliği geliyor. 19:12 - YouTube, daha kaliteli bir 1080p seçeneği sunabilir. 26:38 - Spotify’a AI DJ özelliği geldi. 31:25 - Koç Holding, batarya hücresi üretimi için Ford ve LG ile anlaştı. 32:08 - GoDaddy hacklenmiş. 34:51 - “Hackerler, ele geçirdikleri Türk kredi kartlarını satıyorlar” iddiası yine gündemde. 36:48 - Windows’ta bir açık bulundu. 37:47 - Bilimkurgu edebiyatı dergisi Clarkesworld, gönderilen ChatGPT kaynaklı öykülerden dolayı öykü alımını durdurdu. 39:30 - Ekşi Sözlük engeli Oyun Dünyasından 48:29 - Microsoft’tan, Activision-Blizzard alımı ile ilgili yeni açıklamalar. Satın alma işlemine destek sağlamaları için Nintendo ve NVIDIA ile işbirliği anlaşmaları yapıldı. 50:30 - Company of Heroes 3 çıktı. 52:03 - Atomic Heart, tepkiler ve tartışmalarla birlikte çıktı. 54:18 - Forza Horizon 5 için ikinci genişleme paketi, Rally Adventure olacak. 54:54 - Valve, DOTA 2 hilecilerini tuzağa düşürüp yakaladı. 40bin hesap yasaklandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap