Windows 10 1809 yayınlandı şu an iniyor. Bakalım güncelleme sorunsuz olacak mı. #windows10 #Redstone5 #October2018Update #Windows10redstone5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  Dark mode adı altında sunulan saçmalık dışında hiç bir sorun yaşamadan, indirme + kurulum 1 saatte bitti. Yalnız hala windows bizi beta tester olarak kullanıyormuş hissi kötü hissettiriyor.

 • zephyr @zephyr

  Hep bir korku var bu sefer imaj da almadım umarım bir sorun olmaz. Microsoft'un işi zor esasında. Dünya çapında on binlerce donanım ve yazılım üreticisi var. Bunlardan bazıları her zaman soruna yol açabiliyor. Apple gibi donanımını yazılımını kendi üretse içimiz daha rahat olurdu. Geçen gün w10 güncelleme yaparken takıldı kaldı. Netten araştırınca dışarıdan bağlı wi-fi ve benzeri donanımları sökün güncelleme sorunsuz biter tavsiyesi üzerine usb wi-fi alıcısını söktüm ve güncelleme gerçekleşti. 15 dakikada çekti 10 dk da kurdum dedi. Şimdi yeniden başlatacak bakalım ne kadar sürede masa üstü gelecek.

 • zephyr @zephyr

  20 dakikada güncelledi , kurtardık galiba. Bakalım şimdi her şey düzgün çalışacak mı 🙂

 • zephyr @zephyr

  Ben windows10 ile çok az sorun yaşayan şanlı kişilerdenim herhalde. Bir adet 2012 model windows7 li laptop ve bir adette windows7 li amd phenomlu sistemimde temiz kurulum yapmadan windows7 nin üzerine windows10 güncellemesi yaparak geçtim ve hiç sorun yaşamadım. Bu satırları yazdığım güncel i5 li sistemimde temiz kurulmuş w10 var ve onuda 3-4 saat önce redstone5 e güncelledim. Sorunsuz vaziyette şimdilik. Ben hiç korkmuyorum balıklama dalıyorum zira her zaman en eskisi 2 haftalık w10 imajı yani yedeği hazırda duruyor. Yedek ile dönmek benim için eskiden 10-15 dk idi şimdi ssd var sistemimde herhalde 2-3 dk sürer. Ama elinde sistem yedeği olmayan ve bilgisayarını iş amaçlı kullananlar tabi ki uzak dursun derim bir süre ne olur ne olmaz iş yapacağım derken kendini format atarken bulabilir. Gerçi Windows 10 ile işler eskisi kadar zor değil başarısız olursa geriye dön vs var ama zaman kaybı tabi ki.