Arkadaşlar lütfen yardım edin. Kafayı yiyeceğim. Daha önce sizlerle sistem toplayacağımı paylaşmıştım. Sistemi dün topladım. Herşey yerli yerin montaj edildi. Bugün UEFI Windowsla temiz format attım. Ancak AMD'nin sitesine girip anakartın draverlerini kurup windowsu yeniden başlattığımda görüntü gelmemek üzere gitti. BİOS ekranınada ulaşamıyorum girmiyor. NumLock ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor işlemiyor. Lütfen yardım edin. RAMları ve BİOS Pilini çıkarıp taktım ama olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • eamedic @eamedic

    Sorunu çok anlamadım ama anakartların üstünde iki haneli küçük bir bir led ekran oluyor açılışta o lede bakarsanız varsa hata kodunu gösterir o kodu anakart kılavuzunda bulabilirsiniz, belki yardımı olur diye yazdım. Kolay gelsin.

  • prometrik @prometrik

    Yanlış şekilde bios update yapmış olmayın? Anakartın buzer ı da vardır. Hata için kısa uzun karışık bipler açma tuşuna basılınca. Bu ses kodu ile anakart modeline göre hata bilgisine bakın. Bellekleri tek tek takarak deneyin. Ekran kartı takılı ise, bütünleşik ekran kartı var ise ekranı ona takarak açmayı deneyin.

  • fatih_86 @fatih_86

    Hayır sorun RAM'den kaynaklanıyor. RAM'leri çıkarıp 15-20 dakika sonra taktığımda görüntü geldi. Yani BİOS 3200 Mhzyi ilk başta kabul etmedi. Bende M flashtan BİOS'u güncelledim şimdi 3064 civarında çalışıyor.