Arkadaşlar elimde mid. 2012 MacBook Pro 13 var retinasız olan. Alalı nerdeyse 1 sene olacak ve 1 sene içersinde AppleCare ile garanti süresi 2 sene daha artıyor. Sizce garantiyi uzatmalımıyım avrupadayım ve AppleCare 250 €. Mac ler kolay arza yapar mı AppleCare almaya değer mi? #akış #Apple #birsorumvar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jay Freeman @cydia

  alma boşver boğazına harca evine harca o parayı. Taş gibi makina birşey olmaz.

  • Süleyman Mandıralı @slymn_mndrl

   Benim aklımda 2,5 inç ssd almak var. diyorum 250 ona vereceğine 250 daha verip 1 tb ssd alsam mı? AppleCare alırsam kendim ssd yi takınca garanti gidiyor ozaman aldığım mağazaya götürüp garanti kapsamında yaptırmam lazım ordada 1tb fiyatına 500 takıyorlar yani ellerindeki malzemeyi pahalı satıyorlar ama garantim olmuş oluyo. Onun için danışmak istedim mac lerde arza olayı kolay olur mu diye. Bu arada dediğin gibi evede harcanabilir o para:)

  • Jay Freeman @cydia

   SSD mutlaka fark ettirir uzun yıllar kullanacaksanız değer bence. 256gb bir model bile yeter programlar için, film ve resimleri hariciye yedekler lazım oldukça bakarsın.

 • Süleyman Mandıralı @slymn_mndrl

  Zaten bu MacBook pro dan önce MacBook air 13 kullanmıştım onda ram 4 gb idi ama ssd olduğu için hızlılık çok iyiydi, suanki MacBook pro yu 4 olarak almıştım daha sonra 8 e yükselttirmiştim ama ssd gibi çok fark olmadı. Dolayısıyla uzun süre bozulmadığı sürece kullanmayı düşünüyorum onun için ssd aklımda var kesin. Kapasiteye gelirsek aile resimi arşivim çok onun için 500 den aşa düşünmüyorum. Birkere alacağım için kapasite den sıkın olmasın diye düşünüyorum. Ama tavsiyeniz için teşekkürler.