Merhabalar,
Geçenlerde Next playbox marka bir android kutu aldım tv için. Fakat cihaza mouse taktığımda sağ tuş geri gitme işlevini yapmıyor.(sol tuş ne yapıyorsa aynısını yapıyor) Cihazın kendi yüklü sanal klavyesinde ise sol tuş bile işlevini yapmıyor (apk olarak başka klavye kurunca mouse'u kullanabildim) Sanırım cihaza yüklü uygulamalarda sadece bluetoothlu kumandanın kullanılması istenildiği için mouse'un bazı özellikleri devredışı bırakılmış. Fakat saf android'in üzerine o kadar fazla giydirme yapılmış ki ayarları bile kısıtlamışlar, bir çok ayara ulaşılamıyor.
Cihaz marka basılmış bir cihazmış MeCool KM1 modeli.
Not: Farklı mouse denendi.
Bu kısıtlamayı kaldırmamın bir yolu var mı?
MeCool KM1 in stok firmware'ini indirdim acaba firmware kursam sorun ortadan kalkar mı? (Firmware'i son çare olarak kullanmak istiyorum, riskli bir işlem çünkü benim için.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Bence km1 de ki sürüm vardır aynısı yani.

    • Kenan @72pinedoram

      daha önce 4-5 farklı markanın android box'ını kullandım, ilk defa mouse'un fonksiyonlarını kısıtlayanı gördüm. Yabancı forumlarda MeKool km1'lerle ilgili hiç mouse şikayeti görmedim. Kumanda kullanmak mouse'a göre çok zor. fonksiyonların çoğunu fare ile yapıyorum, geri fonksiyonunu kumanda ile yapıyorum. Çok saçma geldi bana