https://www.youtube.com/watch?v=GBvYe09PEIA&t=71s

bu videodaki adımları uygulayarak uyumsuz bilgisayarıma windows 11 kurdum. bir problemle karşılaştım. bir uygulamayı çalıştırmak için tpm 2.0 istedi benden. anakartıma baktım. asus m5a97 r2.0, tpm 2.0 20 pin soket var ama tpm modülü yok. tpm modüllerine baktığımda tr de bulamadım. çinde satılanlarında pinleri farklı. sizce ne yapmalıyım tpm modülü bulup takmalı mıyım? eğer ilerde her uygulama için tpm 2.0 isteyecekse windows 10 a geri dönmek daha mı mantıklı?
#TeknoYardım
#windows11

*HOW TO* INSTALL WINDOWS 11 ON UNSUPPORTED PC!

DISCLAIMER: DO THIS AT YOUR OWN RISK. Links:- Fifine K678: https://amzn.to/2Xk509T- Keyboard Combo: https://amzn.to/3tEP6mG- Speakers: https://amzn.to/3htFoi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Selhan @peanutjugger

    bir fark yok ama temel olarak eski bir sistemi daha performanslı kullanıyorum. şu viedodaki bahsedilen özellikler için de kullanılabilir.
    https://youtu.be/nGnfznAYM5w?t=1289

    tpmsiz windows 8 sistemle aynı uygulamayı kullanabilirken. tpmsiz windows 11 de uygulamayı çalıştırmak için tpm istiyor. sırf bunun için de geri dönülmez ama ileride çok fazla şey için isterse mecbur geri döenecez gibi gözüküyor. tpm modülü bulsam alıp takarım aslında ama bulamadım.

  • Selhan @peanutjugger

    bakalım süreç gösterecek. windows 11 e geçirmek isteyenler için video başarılı. 1 aydır windows 11 kullanıyorum. ilk büyük güncelleştirmeyi aldım. sadece tpm problemi ile karşılaştım.