fire pro yada quadro testi yapmayacakmı hiç kimse ? mühendisler kararsız oyun kartlarımı alsak yoksa paraya kıyıp pro kartlarmı yada 4 bin tl vereceğiniz quadro yu geçen 800 tl lik 1000 tl lik oyunu kartı görebilen varmı @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zafer @zafer

  Güzel Türkçemizde virgul diye birsey var siz kullanin diye degil mi? Hic birsey anlasilmiyor yazdiginiz yazidan.

 • O A @keyniley

  Quadro ile GeForce kartları tamamen farklı amaçlar için. Birinde hızlı render yapmak önemliyken, diğer tip kartlarda en doğru renderi yapmak önemli. Herhangi bir GTX 770-780 Quadro'ya karşı oyunlarda zorlanmaz ama profesyonel kullanımda da Quadro vsnin yerini de alamaz.

  Nvidia bilinçli olarak her iki işi de yapabilecek kartlar üretmiyor. Siz amacınızı belirleyip ona göre kart alacaksınız.

  • Akay Yeşilöz @akay-yesiloz

   Bildiğim kadarıyla quadro ve firepro kartlar open gl tarafında güçlü kartlar quadro k2000 fiyatı tahmini olarak 2 - 1.5 bin tl uzun süreli olmasada yapmış olduğum bir kaç araştırma sonucunda open gl tarafı güçlü olan amd kartlar var örneğin 78xx ve 77xx serisi ama bu testler ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ve Cinebench opengl testlerinde birçok quadro yu ve firepro yu geride bırakıyorlar üst modeller hariç tabi.
   Yani bu testlere güvenerek de bu kartlara para harcamak istemezdim.. @arcrodor

  • O A @keyniley

   Dediğiniz gibi benchmark testleri yerine kullanacağınız programa göre incelemelere bakmanız lazım. Nuke, Avid gibi profesyonel uygulamalarda Quadro vazgeçilmez. Geforce gibi kartlar ancak evde de ofisteki gibi bir iş istasyonu satın alamayacaksanız ucuz çözüm olarak düşünülmeli.