#Filmönerisi The Illusionist. Sihirbazlığı nasıl öğrendiği konusunda farklı hikayeler anlatılan ama tam olarak bilinemeyen genç Eduard Abramovich (Edward Norton) marangoz bir ailenin oğludur. Bir gün aristokrat bir ailenin kızı Sophia(Jessica Biel) ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak sınıf farkından dolayı Sophia ve Eduard'ın görüşmesi yasaklanır. Zamanla kendini geliştiren Eduard inanılmaz sihirbazlık gösterilerine imza atar ve sahne adı Eisenheim ile gösteriler yapmaya başlar.

Bir gün gösterilerinden birine Avusturya-Macaristan veliaht prensi de katılır. Eisenheim izleyicilerinden birini sahneye çağırır ve prens nişanlısını sahneye gönderir. Prensin nişanlısı Eisenheim'ın çocukluk aşkı Sophia'dır. Eisenheim, Sophia'yı anında tanır ama Sophia hemen tanıyamaz. Eisinheim Sophia sahneden inerken sadece onun bilebileceği bir cümle söyler ve Sophia o anda Eisenheim'ı tanır.

Eisenheim o kadar olağanüstü şovlar yapmaya başlamıştır arkasında bir takipçi kitlesi oluşturur. Tabi filmin tüm olayları bundan sonra başladığı için kalanını anlatmayacağım 🙂 Ama bu film o kadar muazzam ki filmin muazzamlığını bittiği zaman ancak anlıyorsunuz. Hala izlemediyseniz ilk izlediğinizde top10'inize gireceğine eminim. İzlemediyseniz kesinlikle izleyin.

Filmi izlerken çok dikkatli izleyin. Çünkü hiçbir şey göründüğü gibi değildir!

IMDb:https://www.imdb.com/title/tt0443543/

BeğenFavori PaylaşYorum yap