Philips SHE7000-10 Outdoor Kulak içi kulaklık incelemesi

Ürün fiyatından da anlaşılacağı üzere orta seviyelere yakın bir performans sunuyor. Ürün 3 adet kulaklık süngeri ile geliyor.

Öncelikle ürünün tanıtımında da söylenildiği üzere kulağa tam oturması ve dışarıdan gelen sesleri engellemesi hoşuma gitti. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası.
Kulaklık kulağa herhangi bir rahatsızlık veya baskı yapmıyor.
Sesine gelecek olursak mid sesler bass ve tiz seslerden daha öne çıkıyor. Ben baslar biraz daha yoğundur diye beklemiştim. Ama WMP'da ki ekolayzır ayarıyla halloluyor. Hem de bayağı yoğun baslar elde edebiliyorsunuz.

Jak girişinin 'L' tipi olması da iyi bir ayrıntı. Kablonun zarar görmemesine bayağı katkısı olacaktır.
19-21000 Hz iyi bir değer. Kulaklık bass olarak 22-31 Hz arasında çok başarılı. Bunu kulaklığa farklı ses tonları veren program aracılığıyla test ettim.

Artılar:
+Kulağa tam oturması.
+Dışarıdan gelen sesleri çok iyi engellemesi.
+Kulakta herhangi bir baskı ve ağrı yapmaması.
+Son seste hiçbir bozulma yok. Basslar, tizler ve midlerde cızırtı olmuyor.
+L tipi jak.
+Dışarıya fazla ses vermiyor. Etraftaki insanlar rahatsız olmuyor.
+Fiyatına göre verdiği kaliteli ses.
+Ses çıkışı normal bir kullanıcı için yeterli (107 dB)

Eksiler:
-Seste mid seslerin biraz daha yoğun çıkması.

Ürünü 49 ye aldım. Nette araştırma yaparken gözüme çarpan ''fiyat performans ürünü'' ödülünü hakediyor. Alalı bir sene olacak ama herhangi bir seste bozulma falan yok şuan. İlk aldığım günkü gibi çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Seagate Expansion 2TB 3.5″ USB3.0/2.0 Taşınabilir Hard Disk İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdaki depolama sıkıntısından dolayı almış olduğum Seagate 2TB USB2.0/3.0 (STBV2000200) taşınabilir hard diski inceliyeceğim. Öncelikle ürünün tasarımı verilen fiyata göre sade ve gayet güzel görünüyor. Ürünle beraber USB3.0/2.0 data kablosu, güç adaptörü ve iki farklı priz girişi geliyor. Birisi 3 pinli diğeri bizim kullanacağımız 2 pinli. Ürüne bacacak olursak sağ alta Seagate ve logosu konumlandırılmış. Ürünün önünde çok az bir eğim var. HDD çalışma ledi ise arka orta bölüme konulmuş. Led ise mavi renk veriyor. Herhangi bir açma kapama anahtarı konulmamış. Tüm bağlantılar yapıldıktan 10 saniye sonra ürün otomatik açılıyor ama açma kapama anahtarının olmaması eksi olarak değerlendirilebilir. Son olarak çok sessiz çalışıyor ve sıcaklık konusunda da başarılı.

Ürünü alalı 1 sene olacak nerdeyse ama hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Biraz da ben dikkatli bakıyor olabilirim 🙂
Ürünü geçen sene mayıs aylarında Adapazarı Gold mağazasından 230 TL ye almıştım. İhtiyacı olana tavsite ederim.

USB 2.0:

View post on imgur.com

USB 3.0:

View post on imgur.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap