Konuya ortadan girip anlatmakla olmuyor en başından alarak EV konusundaki tüm çekincelere ve soru işaretlerine kendimce nacizane cevap vereceğim kanalımı kurmuş bulunmaktayım.

Desteklerinizi bekliyorum

Elektroto Nedir? Neyi Amaçlamaktadır? Kanal Tanıtımı.

Elektroto kanalı ülkemizde ''Elektrikli Araç'' algısını olumlu anlamda değiştirmeyi amaçlayan ve bunu çeşitli video çalışmalarıyla gerçekleştirmeye çalışan b...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dolores O'riordan vefatından önceki kaydı yayınlandı.

The Cranberries - All Over Now (Official Audio)

"All Over Now" is taken from The Cranberries' final upcoming album "In The End" Out 24/4/19 https://cranberries.lnk.to/InTheEndID Stream: https://cranberries...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bilgi sahibi olmadan gittim .com.tr uzantılı domain satın aldım ama elli bin evrak istedi benden şirket falan değilim ben nasıl olacak bu iş faaliyet belgesi şirlet adıyla aynı olacak falan dedi ne iş bu arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18
 • abdullahazad @abdullahazad

  ".com.tr" için gerekli belgeler
  Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır.
  Ad-soyad.com.tr için, kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir. Ancak, kimlik bilgileri ile başvurulan alan adının birebir uyuşmaması ya da Mernis sistemine bağlanırken teknik bir problem oluşması halinde, T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ya da üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir web sayfasından alınan çıktının fotokopisi,
  Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,
  Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
  Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi",
  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",
  İlgili yerleşim birimine ait portal oluşturmak için, başvuran belediyeler için belediye başkanı imzalı talep yazısı,
  Vakıf, dernek ya da odalar için, "Dernek Tüzüğü", "Vakıf Senedi" ya da "Kuruluş Kanunu",
  Otel ve tatil köyleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Turizm İşletmesi Belgesi",
  Seyahat acenteleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Seyahat Acentesi İşletme Belgesi",
  Dershaneler için, Milli Eğitim Bakanlığı "Özel Öğretim Kurumları Ruhsatnamesi",
  Televizyon programları için, Kültür Bakanlığı'ndan alınmış "Televizyon Gösterim Belgesi"
  Film adları için, Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü'nden alınmış kayıt tescil belgesi,
  Sanatçılar için, bağlı bulundukları meslek birliği, dernek ya da odadan(MESAM, SESAM, ÇASOD, vb.) üye kayıt belgesi,
  Özel hastaneler için, Sağlık Bakanlığı'ndan alınmış "Özel Hastane Açılış ve Mesul Müdürlük Ruhsatı",
  İrtibat büroları için, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden alınmış "İrtibat Bürosu Açılım Belgesi",
  Yabancı bir kuruluşun Türkiye distribütörlüğünü ya da temsilciliğini yapan kuruluşlar için, başvurulan alan adına ait tescil belgesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra isim sahibi şirketin başvurulan alan adının distribütör ya da temsilci şirket tarafından alınabileceğine dair iznini belgeleyen antetli kağıtları üzerinde, imzalı ve kaşeli yetki belgesi,
  Radyo ve televizyonlar için, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'ndan alınmış frekans tahsisini bildiren resmi yazı,
  Dergi ve gazeteler için, "derginin/gazetenin aslı" ve "Mevkute Beyannamesi Alındı Belgesi",
  Süresiz yayınlar için, yayının aslı,
  İlaç isimleri için, "Yabancı Tıbbi Müstahzarlar Ruhsatnamesi",
  Çiftlikler için, bağlı bulunduğu ziraat odasından kayıt belgesi.
  Gemiler için, "Türkiye Cumhuriyeti Gemi Tasdiknamesi"
  Fuarlar için, Resmi Gazetede yayınlanan "Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Fuar Takvimi Tebliği" veya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınan "Fuar İzni Yazısı"
  Özel numaralar için, Türk Telekomünikasyon Kurumundan alınan "Özel Servis Numarası Tahsis Belgesi"

 • elon musk @elonmusk

  Ben de kontrol ettim ismimi alan olmuş mu diye aynı isim,soyisim ve benimle aynı tarihte doğmuş birisi tarafından alınmış🤔

 • Temp @temp

  @electric
  .tr uzantılı domainlerin tüm hak sahibi Türkiye.
  Bunun için de ODTÜ yetkilendirilmiş durumda.
  http://www.nic.tr adresinden tüm işlemleri yapabilirsin.
  Yani .tr uzantılı domaini istersen hiç duymadığın amerikan sitesinden al yine hak sahibi Odtü oluyor.
  İsimtescil ve diğerleri bu işlerde deli gibi kar ediyor.
  Normalde onlar da Odtü den satın alıyor aslında.
  Eğer kendi adına bir "adsoyad.com.tr" şeklinde site açacaksan kendi kimliğini ibraz ederek kolayca satın alabiliyorsun.Onun yıllık ücreti daha da uygun kurumsala göre, yıllığı 12 TL falan.
  Kurumsal bir firmaya ait herhangi bir alanadı tescili yapacaksan o zaman 2 ayrı belge yi göndermen yeterli oluyor.Göründüğü gibi karışık değil aslında.
  .tr uzantılı domainlerin ücreti TL cinsinden sabit.
  Kurumsal ücretler de böyle;
  1 Yıl 2 Yıl 3 Yıl 4 Yıl 5 Yıl
  .com.tr + 25 TL 45 TL 65 TL 84 TL 100 TL

2019'da gösterilecek ve 2020'de satışa çıkacak yerli elektrikli araba konusunda CEO açıklama yapmış. Ne hikmetse bu sefer de 2022 senesine ertelemiş ürünün gösterilmesini.

Milyar dolarlar akıttılar projeye nereye gitti soran yok yazık ben yoruldum artık her gelişme yoruyor bu ülkede beni artık ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • Bella Ciao @bestami

  Bir Yilda sadece 155 adet Elektirikli otomobil satan bir ülkede elektiekli otomobil uretmek ne kadar mantıklı kime satacan ,benzinli dizel de ise ihtal arac satisi yerli uretimin 3 katı ,insanlar yerli otomobil de tercih etmiyor ..

 • Fırat Duran @firat_duran

  İyi de adam mesajda 2022 yılında çıkacak dememiş ki 2022 den itibaren küresel arenada olmak istiyoruz demiş. Bence normal.
  Mersedes 2023 yılında çıkaracağı otomobilin prototipleri şimdiden hazırlıyor aradaki ar-geyi hazırlığı siz düşünün. Adamların herşeyi var ama şimdiden tasarlamakla uğraşıyorlar. Bize kalsa paintte çiz ver üretime 😁 he birde şu var 2018 de 2023 model mersedes hazırlıklarına başlıyorlar ama arabaya 2023 te bir bakıcan öncekinin aynısı 😁 ben bazen diyorum niye uğraşmışlar bukadar. Aynı işte.

 • cengiz @cengiz

  Ya hiçbirşey olduğu yok, ya da reklamdan anlayışları sıfır. Arada bir en azından bir gelişmeyi paylaşırsın şu kadar ilerdedik şu parçasını ürettik diyerek. Bu konuda da umudum sıfıra düşmüş durumda.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Bundan önce yerli otomobil adına söylenen her şey zaten balondu. Olsa olsa bu yeni kurulan şirket ile olur, o da 3-4 yıldan önce ortaya adam gibi bir araba çıkaramaz, normali bu. Ha ama büyük ihtimal bu da ya balon çıkacak ya da yetersiz birşeylerle gelecek karşımıza.

Şu an Ryzen 1700 kullanan biriyim OC ilk gün denemek için yaptım sonrasında OC'de çok başarılı olmadığından iptal ettim ve normal haliyle kullanıyorum.

1700 işlemcisi bile 4K video kurgusunda, Motion Graphic işlerimde hayatımı inanılmaz kolaylaştırdı şu an 12 çekirdekli 3700X'i düşündükçe yükseliyorum gerçekten.

AMD ciddi ciddi heyecan getirdi sektöre helal olsun adamlara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

İzlemekte yarar var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Volswagen çok enteresan ve aşırı agresif şekilde Elektrikli araç pazarına giriyor ve Beetle, Golf MK 1 araçlarından sonra piyasayı kökten değiştirecek bir araç olabilir tanıtacağı model.

Bahsettiğim modelse VW ID NEO. 2019 senesi ortasında tanıtılacak ve 2019 sonunda satılmaya başlanacak.

Neden böyle dediğimi de açıklayayım; Bu modelin en önemli artısı bünyesinde 3 batarya boyutu bulunacak ve 350km menzilden 600km menzile kadar tüketici istediği batarya boyutunu seçebilecek.

Başlangıç bataryası 48KW/h olacak ve 125KW/h şarj hızına sahip olacak. Bu şarj hızıyla 30 dakikada 400km şarj olabilecek. Başlangıç modelse zaten 30 dakikada %100 doluma ulaşacak.

EN ÖNEMLİ noktaysa VW ID Neo modelinin satış fiyatı Dizel Golf ile aynı olacak. Zaten ileride de Golf'un tamamen yerini alması planlanıyor bu aracın.

Golf MK 1 ve Beetle şahsi araçları normal kullanıcının da almasına olanak sağlayan modellerdi ve sektörü değiştirdiler VW ID ise elektrikli araçları ana akım kullanıcıya ulaştırabilir.

Kamuflajlı halinin testini Fully Charged ekibi yaptı izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=q2Tqw9LX3QE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 26

Dünya bu denli karışmışken şu 16 seneyi o kadar kötü değerlendirdik ki kahroluyorum. İngiltere karışmış halde, ABD’yi deli yönetiyor, ortadoğu karışmış o kadar iyi sıyrılabilirdik ki Çin gibi eğer ki 16 senedeki adımlar düzgün yapılsaydı olmadı.

Şimdiyse Dolar-Euro kaç olmuş artmasın diye dua ediyoruz yazık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diyelim ki PC'de kullanmak için bir direksiyon seti bakıyorum kendime.

Öyle aman aman fiyat vermek istemiyorum ama kalitelisi olsun istiyorum öneriniz var mıdır? Özellikle manuel vites özelliği de olsun istiyorum.

Sanırım G920 harici bir seçeneğim yok değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 28