4 saat 32 dakika ekran açık sürem var ve pil %50.

Telefon ilk günler arkaplandaki iCloud işlemlerini ve ilk ayarlarını halleder bu yüzden tüketim biraz fazladır ona rağmen gayet iyi.

#iPhone12Mini

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Belki ben sıkılmıştım bilmiyorum ancak ciddi manada ufak telefonu inanılmaz özlemişim.

Elde tutarken elin ağrımaması, tek elle yazı yazabilmek, cepte şişmemesi, kolay kavraması ciddi manada şu rahatlığı nasıl bırakıp nal gibi telefonlar kullanmaya başladık hayret ya. Gerçi ikisinin de kendince avantajları var ama ufak iyiymiş ya.

Telefonda oyun oynamıyorsanız ciddi manada dezavantajdan çok avantajı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Telefon sektöründe nasıl ki pil boyutunu bıraktılar şarj hızına yüklendiler aynı şey elektrikli araçlar için de geçerli. 1000km menzilli elektrikli araç istemek mantıksız, 20 dakikada dolan pillere oynuyorlar ki ilk haber Hyundai markasından geldi.

Hyundai Ionic 5 aracı tanıtıldı ve araç 18 dakikada 220kw DC şarj hızıyla %80 doluma ulaşıyor.

Hyundai gerek iç, gerek dış tasarımda kendinden beklenmeyecek şekilde muazzam araba çıkarmış. Helal olsun şapka çıkardım. 5 dakikada 100km menzil şarjlanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 31

iPhone 12 Mini geldi.

Son foto 11 ile karşılaştırması boyut olarak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24

Bugün AirPods Pro aldım. Akşam da bir şekilde şans yaver gitti iPhone 12 Mini siparişi verdim bir fırsat geldi kaçırmak istemedim.

AirPods Pro ürününü öğlen 12’den beri kullanıyorum yani bilen bilir Apple ürünlerini kullanır ama eleştiririm ilk defa bir Apple ürününü eleştirecek bir şey bulamadım.

Apple ürünleri arasındaki inanılmaz sorunsuz geçişi, gürültü engellemesi, ses düzeyi ve kalitesi tam anlamıyla Apple’ın çoook uzun zamandır çıkardığı kusursuz tek ürün olabilir AirPods Pro. Millet diyordu abartıyorlar derdim yok 0 abartı. Adamlar bu iş böyle yapılır demişler bitirmişler.

Bakıldığında daha iyi ses kaliteli, daha iyi gürültü engelleyen, daha iyi şarjlı ürünler kesin vardır hatta var ama bu ürün hepsinde en iyisi olmasa da piyasada kendisinde bulunan her özelliği çok dengeli sunuyor.

Sayılan özelliklerin hiçbirinde en iyisi değil ama bulundurduğu tüm özellikleri bünyesünde en iyi birleştiren birleştiren ürün piyasada net AirPods Pro. Kafasında soru işareti olan varsa piyasada 1700₺ dolaylarında bulunuyor net alın. Bu ürün kendini kullandırıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Kalp durur, akıl unutur. Ruh ne durur, ne de unutur.

Mevlana

İnanılmaz etkilendim bir kaç gündür şu sözden paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Azcık cinsellik reyting ve tıklanma getirir 😂 minik olduğundan sorun yok, oyna devam 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Jaguar markası yol planını açıkladı. 2030 senesine kadar tüm ürün gamı Elektrikli modellerden oluşacakmış.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-15/jaguar-going-all-electric-marks-new-ceo-s-turnaround-plan?utm_source=url_link

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12
 • Hüseyin @hcennet

  Senin arabaya deji batarya varmı? 😀

 • Rasko @rasko

  2040'lı yıllara kadar içten yanmalı motorlar yollarda azınlık olacak muhtemelen. Neyse, daha çok varmış. Güzel motor sesli arabalar sürmeye devam 🙂 İçten yanmalının hiçbir avantajı kalmayana kadar devam etmeyi düşünüyorum ben. Sonra geçeriz akülü arabaya.

  • Yekta F. @electric

   İçten yanmalının hiç bir avantajı yok zaten 🙂

  • Rasko @rasko

   @electric Benim için var.
   -Apartman dairesinde yaşıyorum, elektrikli aracı şarj etmem mümkün değil. Çoğu zaman aracı birkaç sokak öteye park etmek zorunda kalıyorum.
   -Şarj süresi hala sıkıntı. (Evet sürelerin kısaldığını biliyorum, hayır hala benzin doldurmakla yarışamaz)
   -Uzun yolda menzil kısa + şarj istasyonları yetersiz
   -Yaşadığım yerde kışın hava -20'leri geçebiliyor. Genelde kış boyu -5, -10 derecede seyrediyor havalar. İzlediğim testlerden anladığım kadarıyla elektrikli araç + soğuk hava pek güzel bir birleşim değil.
   -Menzil kaygısı yaşamamak için benzinli araçta bile çeyrek deponun altına düşürmüyorum depoyu, elektrikli araç beni paranoyak eder.

   Bu durumda elektrikli araç benim için çileye dönüşecek. Benzinli aracın da dezavantajları var ama benim için hala çok daha cazip duruyor. Ne zaman ki bu terazi terse döner, o zaman geçerim elektrikliye.

  • Yekta F. @electric

   @rasko anlattığınız şeyler sizin özel durumunuzlarınız ve şartlarınız. Genelde bakıldığında kağıt üstünde 0 avantajı var içten yanmanın.

  • Rasko @rasko

   @electric Zaten bu sebepten yorumumun başına "Benim için" yazdım. Bir ürün alırken bana olan faydasını gözetmek durumundayım. Tüm dünya kullanıyor ama benim işime yaramıyorsa hiçbir anlamı yok o ürünün. Başka türlüsü çok saçma olmaz mıydı zaten? Yani işe gidip gelmek için traktör alıp, "ama çok iyi tarla sürüyormuş" diye övünmek gibi bir şey olur bu 🙂

  • RDR @rdr

   @electric herkes bahçeli evde mi oturuyor, nasıl özel durum olsun 🙂 tam tersi büyük çoğunluğu yansıtıyor.

  • Yekta F. @electric

   @rdr yanlış bilinen algılardan biri de bu. Tartışmaya dönsün yahut anlattığım şeyleri 1.000. Defa açıklamayı seven biri değilim kısa geçeceğim.

   400-500km menzilli bir arabada ortalama şarj ihtiyacımız haftada yarım saattir. Eninde sonunda hele İstanbulda 30 dakikada olsa AVM’ye genelimiz uğruyor. Bu süreler yeterli EV için.

   Dediğiniz gibi EV için illa evde şarj istasyonu lazım zaruriyeti olsaydı bunca yatırım yapan firmalar zaten yatırım yapmazdı merak etmeyin.

   Evde şarj çok büyük rahatlıktır ama zaruriyet değildir.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @electric hocam doğru ama siz de videoda demiştiniz kışın menzil 400se 300lere düşebiliyor. 300 de yeterli şehir içinde fakat şehirlerarası dedik mi iş biraz değişiyor. Teoride yarım saatte şarj edilse de pratik de en az 1 saat bekle ek zorundayız şehirlerarası yolda. Benim için uğraşa uğraşa gitmek bir zevk ama herkes için aynısı geçerli değildir diye düşünüyorum.

   Bir de gerçekten apartmanlar için büyük sıkıntı. Ne kadar hızlı şarj istasyonu olursa olsun haftada yarım saat beklemek istemeyebilir insanlar. Bir de tam acelemizin olduğu zamana gelir o murphy kanunları sağolsun 😀

 • Mlih @melih-atmaca

  F-Type Supercharged V8'e yazık olur Çok güzel sesi var

Videoda benzin bitecek söylemimi benzin bitmez 20 sene daha kullanılacak deniyor evet imkanı olmayan kullanıcılar ikinci el pazarında benzin ve dizel kullanmaya devam edecek ancak 2030 senesinden sonra showroom'a gittiğinizde gördüğünüz araç modellerinin %90'ı Elektrikli ve bir ihtimal (düşük ihtimal) Hidrojenli olacak.

https://europe.autonews.com/article/20170803/ANE/170809854/german-automakers-will-stop-developing-combustion-engines-in-six-years-continental-says

https://www.transportenvironment.org/newsroom/blog/beginning-end-infernal-combustion-engine

https://www.motorbiscuit.com/mercedes-goes-all-in-on-electric-the-company-will-stop-making-gas-engines/

German automakers will stop developing combustion engines in six years,...

German carmakers are likely to stop developing new combustion engines in as little as six years as they focus investments in electric cars and self-driving technology, Continental said.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20
 • kei @kei

  burada 30 yıllık arabalar kullanılıyor. arkadaşın 89 şahine lpg atıyorduk pandemi öncesine kadar. bu ekonomi ile ne elektrik ne benzinli zaten alınamayacak sadece parası lan alacak. ortalama bir isannın arabası olmayacak gibi duruyor.

 • Batuhan @achfighter

  Elektrikli araba kullanımı yaygınlaşırsa hidrojen sistemine bile burun kıvırabilir insanlar. Zira hidrojenli arabalar elektrikli arabanın uzun mesafe ve verimsiz versiyonu.

  • Yekta F. @electric

   Hidrojenli arabalar otomotiv endüstrisinin kendini kurtarma planı neden anlatayım.

   Tüm dünyada markalar servis gelirlerinden çok büyük paralar kazanıyor. Ülkemizde servis gelirleri sayesinde dönüyor otomotiv sektörü. Birincil gelir kalemi servis.

   Elektrikli araçlarda oynar parça yok servis ihtiyaçları yok. Bu sebepten hidrojen tarafında olan eski kafalılar var.

  • My_Techno @my_techno

   @electric Hidrojen tarafında olanlara eski kafalı dedin ya Yekta sen yapma bari 😀 Daha detaylı ve geniş pencereden araştırmanı öneririm.

  • Yekta F. @electric

   @my_techno araştırdım zaten. Sektör yetkilileriyle yurtdışında görüşmelerimiz oldu, yenilenebilir enerji temsilcileriyle görüştük dünyada, diğer ülkelerdeki kullanıcılarla görüşüyoruz.

   Avrupda hidrojen dolun istasyonu sökülüp EV takılıyor yerine.

   İleride iki alternatif olacak evet hidrojen ve elektrik ama sanayide ve iş modellerinde hidrojen kullanılacak.

   Kendimle alakalı en sevdiğim huyumdur deliler gibi araştırırım ondan sonra nihai bir şey söylerim, herkese de öneririm.

 • Burhan @epsilon

  Yine en iyisi at 🐎 diyeceğiz sanırım ama ata da zam gelir, atlı taşıt vergisi de gelir, at b*ku vergisi de gelir..

 • Kesb-i @kesb-i

  Bana o showroomdaki %10 yeter.