Amerika'nın gidipte Huawei markasına elinden gelen her şeyle saldırması midemi bulandırdı. 5G teknolojisine en hazır markanın Huawei olduğunu düşünürsek ve Çin ekonomil savaşını da göz önüne alarak bu kadar aleni haksız olmalarına rağmen bir markaya saldırması koskoca ülkenin rezillik.

Güçlü olan haklıdır tavrının ivedi sert bir tokatla son bulması lazım dünyada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 19
 • Orcun @orcun

  Şöyle bir olayda var, isteyen sever sevmez ayrı konu ama teknoloji olayında bir şekilde amerikaya bağımlısınız. Hani donanım olur yazılım olur illa ki bağımlısın. Basit tüketiciyiz biz bile bağımlıyız neden ? e whatsapp var ? facebook var ? instagram var ? bunlar kimin ? amerika. Kullandığın işletim sistemi ios veya android hatta mac os ve windows dahil kimin ? gene amerika. Ya intel ve amd ne ? amerika, arm ne ? amerika. Yani dört koldan bağımlısın. Bu korkunç birşey ama yani çözümü de yok. Dünya ticareti ne ile dönüyor ? dolar yada altın vs. e dolar kimin ? amerika. İşin bakın kötü yanı da şu amerikaya herkes bağımlı, mesela biri ile kötü oldu vs. amerika amborgoyu dayıyor, diyor ki birde ticareti dönenlere bu ülkeye mal alıp satmayacaksınız sizi de silerim. Adamlar dünyanın ağası yapacak birşey yok.

 • Emre @emre64

  Bu durum Çinlilerin daha büyük atağa kalkmasına sebep olacak. Şahsen iki ülkeye de güvenmiyorum ama kullandığımız teknolojiler de bu adamların elinden çıkıyor malesef 🙁 Ayrıca Amerika'nın -kullanabiliyor olsa bile- bir marka üstünde bu kadar güç kullanması beni de çok rahatsız etti. Bu adamlar Huawei'ye bunu yapıyorsa başka markalara da istedikleri gibi saldırabilirler. Bu durum Amerika'ya olan güveni sarsıyor, Amerikalıların da bu durumdan memnun olduğunu sanmıyorum.

  • PhoeniXim @phoenixim

   Atağa kalkamaz.

   Youtube insta twitter facebook google whatsapp google play google maps vs vs gibi uygulamaların olmadığı telefon mu olur? Os yazsa bile yazılım kısmı sıkıntılı, umarım çözebilirler bi şekilde

  • Emre @emre64

   @phoenixim Sosyal uygulamalara engel koyamazlar. Play store olmak zorunda değil.

  • PhoeniXim @phoenixim

   @emre64 Nasıl engel koyamazlar? Adamların kendi sitesi, uygulamalarını istedikleri platforma yayınlar, istemediklerine yayınlamazlar.

   facebook.com, insta.com maps.google.com'dan girerler dersen orası başka ama uygulama olarak yayınlamama haklarına sahipler.

  • Emre @emre64

   @phoenixim Tüketici buna karşı çıkar. Bir sürü dava açılır. Eğer Amerika'da adelet işliyorsa -ki işliyor- bu durumun rekabete balta vurduğu kararı çıkar. Donanım vermeyebilir ama yazılımlara erişim vermemek gibi bir durum söz konusu olamaz. Google Play vs. ayrı bir durum.

 • Alper @dragon06

  İPhone satışları azaldı, Huawei satışları arttı. Çok basit, kendi platformuyla kendine rakip olan firmayı bitirmek için gerekeni yaptılar. Devir artık ekonomi ve haksız rekabet dönemi, dünyanın her yerinde bu böyle zaten. Mantıklı düşünelim, belki Amerika’nın yerinde biz olsak bizde aynısını yapardık. Burada Huawei kullanıcılarının orta vade de beklenen mağduriyetini gidermek için Amerika’yla bir şekilde anlaşma yapmak zorunda.

Koskoca şirketlerin başına gelmiş insanların hala fotoğraf ve video arasındaki farkı ayıramaması çok enteresan.

Valla çok büyük isyanım var ülkenin kodaman tayfasına. İnanılmaz bir iş ahlakından yoksunluk hatta Ahlaktan yoksunluk, arkadaşının kuyusunu kazma, bilgisizlik, saygısızlık, kendine saygısızlık had safhada.

Sonra birbirimizi yiyip geceleri uyku uyuyamıyoruz ülke neden gelişemiyor diye. Tepeden tırnağa bayağılık hakim her alanda ondan gelişmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Herkese teker teker açıklama yapmak yerine bu son postta durumu toparlamak istiyorum ve sitenin reklamının yapılmasını da hoş görmediğimden umarım bu gönderiden sonra bu durum kapanır.

Benim de içinde bulunduğum arkadaşlarımız malumunuz site kurdu adı http://www.cokcekirdek.com ama neden kurdu çok fazla fikir telakkisinde bulunuldu açıklama gereği hissettim.

Biz maddi bir karşılık bekleyen, TS’den ayrılan kişiler değiliz. Bu siteyi kurmamızdaki amaç TS’den tanıdığımız kişilerle birlikte maddi kaygımız olmadığından ötürü özgürce konuşup geyiğimizi yapmak. Mod kadromuz, yönetici kadromuz da hazır oylama yöntemiyle seçildi ve bir yola girdik burayı da BIRAKMADIK.

Lütfen gereksiz bu konu uzamasın biz buradayız orada da ‘’yakın arkadaş ortamında’’ paylaşımlarımızı yapıp, eğlenmemize bakacağız.

Kimse de kusura bakmasın evet biz kendi içimizde de sevmediğimiz insanları barındırmama hakkına da sahibiz çünkü bu site loca gibi bir site ve cezalar sitemizi bozan kişilere olabildiğince katı.

Bu konuyu uzatmak TS’ye zarar verir lütfen uzatıp kurulan yeni siteyi sürekli paylaşmayınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Ya şu siteye SPOİLER özelliği getirmek bu kadar mı zor arkadaşım ya. Yeter artık ya.

FESLİYİ, PLATFORMUNU YADA KENDİNİ SAVUNMA GAYRETİNİZİN BİNDE BİRİNİ ŞUNA AYIRSAYDINIZ BİN SEFER SPOİLER ÖZELLİĞİ GELMİŞTİ SİTEYE.

Olacak iş mi yani bu. Sabrımın son noktasındayım zor tutuyorum kendimi ama vallaha yetti artık ya.

Yazık günah güzelim siteyi sıçtınız bıraktınız ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 54

Mısır patlatıyorum, adresleri yazarsanız hepinize kargolarım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Android Q pil performansı. Cihaz Pixel 2 XL.

Bluetooth, Wifi ve Konum sürekli açık. Koyu Tema aktif.

Baya iyi.

Kasma, donma, animasyonlarda saçmalığa denk gelmedim. Gerçi sistemde adam akıllı yenilikte yok ama olsun belirteyim. Geçmek isteyen fikir sahibi olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone'dan sıkılıp Android'e geçtim gene kurtulamadım iPhone'dan.

2 gündür Android Q deniyorum, stabilite, pil gibi konular da çok iyi olsa da baştan aşağı iOS olmaya çalışan bir işletim sistemi olmuş Android Q. Hiç bir özgünlüğü kalmamış. Gram abartmıyorum buna ciddi tepki gösterilmeli Google bu denli özgünlüğünden kendisini, kendi yapan özelliklerden vaz geçmemeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coupe @coupe

  Bunlar hep Çinliler yüzünden. Adamların işi gücü apple çakması olmaya çalışıyorlar. (Bu çakmacılık genlerinde var herhalde, Şanghay otomobil fuarında da birsürü Çinli markanın ya bir modelin çakması ya da birkaç Avrupa lı modelin karması şeklinde birçok model vardı) Özellikle de arayüzde. MIUI Flyme gibi Çinli markaların romları iosa çok benzerler. Piyasayı da Çinliler eke geçirmeye başlayınca Google da onlara uydu.

 • Orcun @orcun

  Eskiden stock android dediğinde, hızlı, güncel, stabilite vardı. Aradan bunca yıl geçti, hız işi gelişti güncellik aynı kaldı, stabilite ise eh. Ama o dönem şu vardı, diğer üreticiler hep sürünüyordu yavaşlık güncellemenin gelmemesi hızın 3 5 ay sonra yarı yarıya düşmesi vs .vs.
  Artık android diyorsun samsung galaxy note serisinde kalemi entegre etti sisteme ve o kalem dandik bir kalemde değil, bariz çizim kaleminden hallice bir kalem yani boş iş değil. İşte ondan sonra dex sisteme type-c ile takıyorsun pc oluyor ayrı arayüz vs + linux desteği geldi mesela dağıtımları kurabiliyorsun falan tam bir pc. Ama bakıyoruz android yani google'ın kendi çocuğu hala aynı kafayla devam ediyor. Hala bunlar 2009-2012 arasıymış gibi takılıyorlar.

%1 yanlış, %99 doğruyu götürmez arkadaşlar. Bir fikir alışverişinde %1 yanlışı gösterip fikrin tamamını yanlışlayamazsınız lütfen yapmayın.

Tartışma olmaktan çıkıp sidik yarışına dönüyor olay.

BeğenFavori PaylaşYorum yap