17 dakikalık videonun 14 dakikasını izleyebildim. General Mobile E-tab 4 tablette youtube uygulaması üzerinden izliyorum. Saydım, 14 dakikada 46 kere görüntü donup yükleniyor dedi. Bu arada 2dakika 46 saniyelik reklamda 1 kere bile donmadı. İnternet 50Mbit. Sağlam küfür ettim. Telefonda aynı internet ile sorun olmuyor. Önyükleme videonun çok çok önünde gidiyor. Tablette ise başa baş. Sıkıntı tabletin belleğinden mi yoksa başka bir sorun mudur sizce? Benzer sıkıntıyı yaşayan var mı?
#akış #teknoyardım #

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Cihazın wifi başarımı düşük olabilir. Aynı durumu kimse interneti kullanmıyorken modemin dibinde tekrar deneyin. Modemin dibinde düzeliyorsa cihaza öpücükler kondurun. 🙂

  • Tesla @tesla

   Dipte sayılır zaten. Wifi sinyali maksimumda. Tek yaşıyorum ve tüm cihazlar kapalıyken bu takılmaları yaşıyorum. Hala bellekten şüpheleniyorum. Zaten youtube uygulamasını çalıştırabilmek için her seferinde uygulama ayarları menüsüne girip youtube'un "verilerini temizle"mem gerekiyor. Yoksa uygulama açılıp kapanıyor.

 • bparker @bparker

  İşe yarar mı bilmiyorum ama eğer tablet root'lu ise system bölmesi altındaki build.prop dosyasında dalvik.vm.heapsize değerini 256m veya 384m yapmanızı tavsiye ederim. Zannedersem hali hazırda bu değer 128m. Bu değer, her bir uygulamanın kullanabileceği bellek miktarının üst limiti. Bunu artırırsanız belki uygulamalar daha iyi çalışabilir. En azından benim tabletimde biraz fark yaratmıştı. Bir de build.prop'ta değişiklik yaptıktan sonra tableti kapatıp açmanız gerek.

  • Tesla @tesla

   Şimdi kontrol ettim dalvik.vm.heapsize=384 MB benim tablette. CPU-z'den okuduğum kadarıyla 768 MB donanımsal bellek görünüyor. Onun da 120 MB'ı boş. Üstelik youtube uygulaması bile kapalıyken. Sanırım sorun bellek yetmezliğinden.