@hkellecioglu @gamsizm @leventp

Biraz uzun oldu ama 🙂 katılırsınız belki
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Red Bull ana sponsorluğunda ve motorsport.com medya sponsorluğunda dijital motorsporları projesini hayata geçiriyor.

Türkiye Dijital Pist Şampiyonası ve Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası olmak üzere iki farklı branşta gerçekleşecek olan turnuvalar, TOSFED dijital lisansına sahip 6 yaşından büyük, 80 yaşından küçük herkesin katılımına açık olacak.

TOSFED dijital motorsporları projesi, PlayStation 4 platformu ve FIA’nın da sertifikalı yarış oyunu olan Gran Turismo Sport‘un kullanılacağı TOSFED Dijital Pist Şampiyonası ile başlayacak. Kayıtları 8 Mayıs 2020 günü saat 18:00’e kadar devam edecek şampiyonaya 11-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan eleme serisi sonunda, ilk 14 sırayı paylaşan sürücüler katılabilecek. Katılımcılar 10 ayrı yarış sonunda, yarış derecelerine göre aldıkları puanlarla sıralanacaklar ve sezon sonunda en yüksek puanı elde eden sürücü 2020 TOSFED Dijital Pist Şampiyonu unvanı ve 10.000 TL kazanırken, ikinci 6.000 TL ve üçüncü de 4.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

PS+, PC ve Xbox platformları üzerinden oynanabilen WRC8 oyununun kullanılacağı TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası ise Haziran ayı içerisinde başlayacak ve her iki şampiyona yarışlarının sonunda, kazanan sürücülere para ödüllerinin yanı sıra ilgili branşın ‘Türkiye Dijital Şampiyonu’ unvanı verilecek.

Lisans başvurusu ve yarışlara kayıt http://dijital.tosfed.org.tr sitesi üzerinden yapılacak. 50 TL karşılığında alınacak ve yıl sonuna kadar geçerli bu lisans, ayrıca diğer kupa yarışları ve kulüplerimizin düzenlediği bağımsız yarışlarda da geçerli olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap