#TeknoYardım #yardım #akış asus marka laptop um açma komutuna yanıt vermiyor hiçbir ışığı yanmıyor. asus destek elektriksel problem olabilir diye pil çıkar 1 dk güç tuşuna basılı tut falan diye birkkaç yöntem söylesede çözüm olmadı. servis yolu göründü ama hdd ye elimize ulaştığı gibi format atıyoruz dediler. taşınabilir disk olarak D deki bilgileri alabilirim ama C yani sistem klasörü için yapabileceğim birsey varmıdır. nasıl dosyalarıma ulaşabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nostromo @nostromo

  Diski fiziksel olarak yerinden çıkarıp başka bir cihaza takıp anca öyle veri kurtarabilirsiniz. Başka yolu yok

 • Orcun @orcun

  Farklı bir cihaz lazım ona notebook'un diskini çıkartıp takıp öyle kopyalarsın. Başkada yolu pekte yok, anca içinden diski çıkartıcan öyle garantiye vericen. O zaman da e hdd yok bunda deneyemedik deyip sana iade etmesinler ? veya muadil disk takıcan içine değiştircen zaten disk değişimlerinde garanti bozulmuyor onlarda yapıp diske format atıp test edip geri yollarlar sende alınca eldeki eski diski takıp olduğu gibi devam edersin.

  • Tolgahan @tolgahan22

   her yoruma aynı cevabı verdim ama farklı özellikteki bilgisayar olacağı için sıkıntı çıkar diye düşünmüştüm ama deneyeceğim. boşta duran taşınabilir bir diskle değiştirme fikri güzelmiş çözüm bulamazsam bu şekilde yapacağım. bu arada garanti biteli 2 ay oldu 🙁

 • Tolgahan @tolgahan22

  başka pc ye takıcam ama sistem çıkardığım bilgisayarın özellikleirni taşıyacak açılmaz diye düşündüm açıkçası.