Paylaş Paylaş

Yılın Oyunu Adayları / Oyun Gündemi #45

TeknoSeyir editörleri, oyun gündemiyle karşınızda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Sezon aralarının uzamasının sebebi, aktörün/aktristin tanınırlığı ile doğru orantılı; Westworld de muhtemelen Anthony Hopkins'den dolayı yolunda gitmemiş olabilir ki Ed Harris falan da oynuyordu.

  • kirazerik @kirazerik

   dizi sonu belli olmadığı için yıllık yaratıcılık üzerine gitti. bir drama olarak başarısız olması esasında dizinin konusu açısından başarılı. sonuçta robot ne kadar dramatik olur. robotları hızlı insanlaştırılması diziyi aksiyona çevirdi. esasında drama oynayabilecek çok sağlam bir kadro var. ama aksiyona yöneldiler sonuç patlak.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @kirazerik: Aslında bu tip diziler orijinal hikayeyi anlatmakla yetinmeli, çünkü hem olması ihtimali daha gerçekçi içeriğe sahipler hem de film olarak içeriği hikaye tam olarak bilindiği için fazla bir değişim (uzama, kısalma, genişleme -olmayan karakteri koyma-) şansı yok. Bir tek detaylandırma (adı geçen ama aksiyonu olmayan karakterleri ve/veya var olan karakteri detaylandırma) var, onu da kimse kullanmıyor.

  • kirazerik @kirazerik

   @lterlemez ama çok da üzülmedim hbo ve showtime drama dizilerini patır patır doğradı. şimdi mecbur ya robotlar ya da ejderhalar ile uğraşacaklar. insan gibi drama çekebilecek iki network bu konuda tembelleşti. ergen işi garip garip dizilere kaldık

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @kirazerik: Pandemi işi çok bozdu, bir süre daha böyle gider. Genç nesil kendine gelemedi hala, doğal sıkıntılarına geri dönene kadar böyle.

  • kirazerik @kirazerik

   @lterlemez doğrudur pandeminin etkisi olabilir ama hbo özelinde bu drama dizilerini iptal etme hastalığı 6 7 yıl önce başladı.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @kirazerik: Onlar da izlenme oranları ile ve özellikle izleyici tabakaları önemli (yaş grubu, gelir grubu vb) alakalı olarak iptal/devam kararları alınıyor...

  • kirazerik @kirazerik

   @lterlemez işte bazen bazı dramalar sonradan patlayabilir. ejderhalardan kazandıkları paralar ile o projelere katlanmaları gerekiyor. çünkü devran birden dönebilir. örneğin devran kendi streaming servisine döndü. şimd o iptal ettikleri diziler ile kavgasız ve planlı ayrılsalardı ciddi içerikleri olacaktı. çünkü şimdi ben fantastik ve bilim kurgu sevmiyorum diyenlere hitap eden ürün çeşitliliğine sahip olma ihtimallerini öldürdüler.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @kirazerik: Sanmam, öyle bir işaret alsalar zaten şu an ki dönem içinde de bırakmazlardı. Onlar işaretleri almışlardır.