Çok nadiren twitch e girip yayın izlerim ama şu salakca giren reklamlardan sonra kolay kolay uğramam bile. Bugün birisinin istesek bile kapatamıyoruz falan diye şikayet ettiği yazıyı görünce aklıma geldi. Canlı yayına böyle bir sistem getirmek hangi aklıevvelin düşüncesiydi acaba, tam merak ettiğin bir şey konuşulacak hop reklam giriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Ptt nin müşteri hizmetleri dedikleri şey meğer yokmuş. Kargom pazartesi dağıtımda göründü sonrasında hiç bilgi girilmedi ve halen dağıtımda görünüyor.
Sitenin canlı desteği cevap vermedi ve oturum sonlandırdı.Sitedeki bize ulaşın ksımını 2-3 kere baştan doldurmama rağmen hata verip göndermedi. 444 lü numara makine ve seni whatsapp hattına yönlendiriyor. Orası ise en fazla dağıtım merkezi numarası verip 444 lü numarayı arayın diyor. Dağıtım merkezi 1 saatte ancak cevap verip yoğun çalışıyorlar. Ben söylerim gibi sonucu ne olacağı belli olmayan şeyler söylüyor. Tabi ben sonrasında müşteri hizmetlerine zorla şikayet kaydı açtırdım. Bakalım ne olacak. Rezillik ya, şimdiye kadar en kötü kargo şirketine bile ulaşmak bu kadar zor olmamıştı. Getirmiyorsa bile en azından net cevap alıyordun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İndirimi görünce nostalji hissiyle ilk Age of Empires oyununu aldım ama zormuş be, kolay oyunlara çok mu alıştık acaba, herkes ikinci oyunu daha çok sever ama ilk oyunun yeri bende ayrı, büyük ihtimal deneme sürümünüydü ama yıllarca oynamıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Muazzam emek ve çalışma var. https://www.youtube.com/watch?v=ig2px7ofKhQ

The Truth About NVIDIA’s RTX 4090 Adapters: Testing, X-Ray, & 12VHPWR Failures

USE CODE 'THISISFINE' on the GN store for 10% off through 11/23/22! https://store.gamersnexus.net/ - grab a GN coaster pack, PC building modmat, mouse mat, s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • sawgent @sawgent

  Özet; Farklı markaların kabloları ile de yapılan testler sonucunda güvenli şekilde takıldığını hissettirmesine rağmen aslında tam oturmayan(güvenlik klipsi geçmeyen) soketler gerek kasadaki titreşimler gerekse ekran kartının kendisindeki titreşimler sonucunda yerinden oynuyor. Kablonun da yan kısma doğru kıvrık olması sebebi ile içindeki pinlerin birbirlerine temas noktaları minimum seviyeye düşüyor. Bu da tek noktadaki sıcaklığı 160 derecelere kadar çıkartıyor. Erime ve sıkıntılar bu noktada ortaya çıkıyor.

  Videoda canlı canlı yapılan testler mevcut. Ayrıca profesyonel analiz laboratuvarında elde edilen xray ve kesit fotoğrafları da mevcut.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bu arada videoyu malzeme muhendisi ve uzun sure kirilma analizi calismis biri olarak mesleki porno olarak izledim 😉

 • Alpi Ironside @alpi350

  Peki nasıl çözülecek bu sorun acaba?

 • cgdincer @cgdincer

  Sorun çok nadir görünüyor. Nvidia ile alakası yok. Kullanıcıların soketi tam oturtmaması yada bükmesi. Soketin içindeki pinlerin yüzeylerinin takma çıkarma sonrası aşınması sonrası resistans artıyor ısınıyor. Sonuç, efendi gibi takip çıkarın ve tam oturduğundan emin olun.

Yakınlarda ikea olsa gidip onların pillerinden alırdım ama hem fiyat hem özellik bakımından fena olmayınca bunları aldım. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B000NWD3K4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Gp Batteries Recyko+ Pro Aa Kalem Ni-Mh Şarjlı Pil, 1.2 Volt, 4'Lü Kart :...

Gp Batteries Recyko+ Pro Aa Kalem Ni-Mh Şarjlı Pil, 1.2 Volt, 4'Lü Kart : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ufak tefek bitki yetiştirme hobiniz varsa ve bilgi arıyorsanız yerli sitelere kolay kolay güvenmeyin. Soğuk dayanımı nadir çeşitlerinde en son -20 olana bütün tür için -40 diyen siteler bile var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • antinatalist nasreddin-hoca @antinatalist-nasreddin-hoca

  Bir şey araştırcağım zaman artık hep ingilizce araştırıyorum, hem laf salatası yapmıyorlar hem de daha güvenilir oluyor.

  • Alptekin @alptekinck

   maalesef ya 2010 öncesi kültürüyle içerik oluşturan kişi sayısı çok az. haber siteleri çıkmasın diye duckduckgo kullanıyorum ama yine de içeriği boş yeterince detayı olmayan, çoğu zaman aradığın cevap olmayan içerikler çıkıyor.

  • N Ziya Çeliksu @ziya95_1996

   @alptekinck Maalesef sitelerin çoğunluğu kopyala ve uydur şeklinde, koskoca bakanlık bitki ve yetiştiriciliği hakkında basit bilgiler veren güzel bir site hazırlayamamış. Kendi ilgi alanına giren şey hakkında bir makale falan bulursan ancak ama ona bile kolay kolay güvenemiyorum çünkü yanlış bilgiler içerenlerini okumuşluğum var ve maalsef erik, kayısı vb. çok basit ağaç türleri değilse çok eski makaleler oluyor. Makalede kış sıcaklıklarına adaptasyonu çok sınırlı olmasına rağmen -30 derecenin altına düşmeyen alanlarda rahatlıkla yetişebilmektedir diye cümle okumuşluğum var. Nasıl bir sınırlı adaptasyonsa neredeyse kutuplar dışında her yer uyuyor.

 • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

  Türkiye için çok da kayda değer gibi değil bu bilgi.

Fsr3 konusunda kısmen cevap verilmiş. Önceki sürümlerde olduğu gibi eski nesil, hatta rakip kartlarda bile çalışmasını istedikleri için çıkışı sene başına kalmış. Bu arada kesinlikle başarırız diyemiyorum diye eklemeyi ihmal etmedi. Açıkçası diğer kartlardan ziyade en azından rdna2 ile çalışsa yeter. https://www.youtube.com/watch?v=jKWwMY2qvlo

AMD Talks RX 7900 XTX Launch Info, Desktop Advantage & More | The Full Nerd...

Join The Full Nerd gang as they talk about the latest PC hardware topics. In today's special episode we are joined by Frank Azor, Chief Architect of Gaming S...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiyatlardan sonra en çok merak ettiğim ama detay verilmeyen konu Fsr 3 olmuştu. Detayları soran olmuş ama pek cevap alamamışlar. Sadece Amd den birisi şu an var olan fsr sürümü makine öğrenme kullanmıyor demiş. Bunu söylemesi fsr3 ile makine öğrenme işin içine girecek izlenimi veriyor. Bu durumda yine dlss3 gibi fsr3 bu nesile özel çalışabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiyat nedeniyle övdük ama biraz yermek lazım. İlk olarak hiç karşılaştırmalı fps verilmemesi saçmalık. En azından eski kartın üzerinden örneklendirseydin. Bu arada xt versiyonuna dair hiç veri vermediler o daha büyük saçmalık ikisi arasında ne kadar performans farkı var belli değil. Diğer sıkıntı ise Fsr 3 ile ilgili, sene başında gelecek denildi ama net tarih yok. Eski serilerle uyumlu olacak mı yoksa dlss 3 gibi seriye özel mi yine bilgi yok. Sunumda fsr performans artışı olarak gösterdiğin veriler fsr 2 ye mi ait yoksa çıkmamış 3 e mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski incelemelerden tahmini olarak 7900xtx ve 4090 karşılaştırması yapalım. Watch Dogs Legion 1.5x demişler yani 132 fps yapar. 4090 141 fps e ulaşıyor.
Cyberpunk a 1.7x demişler bu da 83 fps yapar 4090 ile aynı
Metro Exodus Rt on 1.5x demişler. 66 fps yapar. 4090 101 fps, tabi bunlar kabaca hesaplar ama göründüğü kadarıyla 4090 önde, işin içine Rt girince fark açılıyor. Burada merak konusu sene başında çıkacak olan Fsr 3 ün ne kadar etkili olacağı ama muazzam fiyat farkı göz ardı edilemez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10