Bir bilgi; Grip geçtiğimiz yıl 650.000 kişinin işini bitirdi. Bu da günde 1780 kişinin gripten öldüğü anlamına geliyor. Wuhan 1 ayda 40 kişiyi öldürdü. Bilin ve gördüğünüz felaket tellallarına yazın bunu ☺️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bitlikarinca @bitlikarinca

  gribi nasıl tedavi edeceğimizi biliyoruz, aşısı da var. corona için de aynılarını söyleyebiliyor muyuz?

  • Pix50Adam @zero2900

   Gribin tedavisi yok destekleyici tedavi ile 7 günde geçiyor. Tıpkı wuhan virüsü gibi. Bulaştığı herkesi öldürmüyor. Grip gibi 65 yaş üstü bağışıklık sistemi zayıf insanları öldürüyor.

 • Anıl @anil

  Bilmiyorum biliyor musunuz ama her yıl en az 2 milyar kişinin grip olduğu düşünülüyor ve grip dediğiniz şeyin tek bir çeşidi yok. 2 milyar kişinin Corona virüsünden ektilendiğini düşünün.

 • Pix50Adam @zero2900

  Arkadaşlar birileri “Çağımızın vebası Wuhan” diye migrosda satılacak kitaplar yazıyor olabilir. Aldırmayın. Bu virüsden bir cacık olmaz korkmayın. Domuz gribi ve Kuş gribi wuhandan daha farklı değil. Hepsi korona ailesinden virüsler. Yani hayvan virüsleri. İnsanlara etki edebilecek şekilde evrildiler hepsi bu. 65 yaş üstü veya bağışıklık sisteminde sorun olan biri değilseniz 1-2 aylık bir gripten daha ötesi değil. Hayatınıza devam edin ve ateşiniz çıkarsa doktora gidin hepsi bu. 🙂

Korona tipi Wuhan virisü ile ilgili bir yazı yazmıştım. Ek olarak internette aliexpress alışverişleriyle ilgili endişeli insanlar var. Arkadaşlar kurşun,virüs,asbest gibi konularda çok basit bir rehber vereceğim size. Bunu hayatınızda kullanın.

Bir zımparalama yapacaksınız ve kullanılan boyanın kurşunlu olma ihtimali var mı?
Kurşunluymuş gibi muamele yapın.

Bir işin içinde asbest olma ihtimali mi var?
Varmış gibi çalışın.

Bir virüsün gelen bir paketle milyonda bir dahi olsa bulaşma riski mi var?
Bulaşacakmış gibi davranın.

Kısacası canınız sevdikleriniz ve çevreniz ali express ürününüzden (veya başka bir çinli satıcı) daha değerli değilse. paketi. imha edin. İmkanınız varsa çukur kazıp sönmemiş kireç dökerek gömün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyopya vb yerlerde sistem toplamak ne kadar güvenli? Sıfır parça yerine tamir görmüş parçayı takma durumu mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@jubei Özyer hardal tozunu aldım. 1 çay bardağı su yarım çay bardağı tarhun otlu sirke ve yarım çay bardağı zeytin yağı ile karıştırdım. İçine 2 çay kaşığı zerdeçal yarım çk kimyon ve yarım çay kaşığı acı kırmızı biber koydum. Yapar yapmaz tadına baktım ama tadında hardal tadı yok. Sadece yakıyor. Hardalın o ekşimsi güzel tadı yok. Nerede hata yaptım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jubei @jubei

  Bunun iki nedeni olabilir, birincisi içine koyduğunuz Tarhun Otlu Sirke + Zerdeçal + Acı Kırmızı Biber + Zeytin Yağı + Limon, ikincisi ise hardal tozunun bayatlamış olmasıdır.
  Eğer hardal tozu kaldıysa sadece ılık su ile tekrar deneyin, hâlâ aynı ise o zaman büyük ihtimalle hardal tozu bayatlamış olabilir.( Tarihi geçmiş demek değildir bu)
  Tabi bu sadece tahmin, bayatlamamışsa bile içine sonradan eklediğiniz malzemeler tat olarak yoğun olduğundan dolayı, hardalın tadını değiştirmiş olabilir, ayrıca bir de hardalın dinlenme süresi var, bu da hardalın tadını etkileyen faktörler biri.
  Bir de bu hardal tozunun damak tadınıza uymamama durumu var, biraz uzun oldu ama aklıma başka neden gelmedi, size bunu ben tavsiye ettim, böyle bir durum yaşadığınız için üzüldüm, kusura bakmayın lütfen.😔

  • Pix50Adam @zero2900

   Yok estafirullah sizle ilgisi yok yeni şeyler denemeyi severim. Bu bi deney benim için. Yeni özyer hardal tozları alıp kendi zevkime uyanı bulmalıyım. Ben aslında delizia nın içindekiler kısmına bakar ekledim malzemeleri. Toz aralık 2019 da üretilmiş. Şimdi tekrar tadına baktım damağım kavruldu ve gözlerim yaşardı. Tadı daha güzel. Ama baharatı azaltıp bu bitince tekrar yapacağım. Güzel bir tecrübe oldu. 🙂

  • Jubei @jubei

   @zero2900 O zaman damak zevkinize göre olan tadı bulana kadar denemeye devam. 😊👍

Yıllardır raflarda gördüğüm bu ürünü @leventp tavsiyesi üzerine deneyeceğim. 🧒

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

#akış Üst düzey bir oyuncu sistemi toplamayı planlıyorum. Sizce şuan 2080Ti lı bir sistem toplamak mı mantıklı biraz bekleyip yeni kartlar çıkınca yeni seriden bir Ti ile kurmak mı mantıklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Hayatımda izlediğim en rezil şeyler youtube daki komplo teorileri ve sözde gizem videoları idi. Ben de bunlarla dalga geçmek istedim... 😀

https://www.youtube.com/watch?v=lAE7vPLuxsg&t=

Domates Hakkındaki Büyük Sır (DEHŞETE DÜŞECEKSİNİZ!!!)

İşte o sır... İŞ BU VİDEO YOUTUBE DA GÖTÜNDEN GİZEM UYDURANLARLA MAŞMAŞ GEÇMEK İÇİNDİR... CİDDİYE ALMAYINIZ ALANLARI UYARINIZ. CAN LENKROW
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6