#TeknoYardım #akış Superonline'ın fiber için verdiği kronik wifi sorunu olan hg255s modem kullanıyorum. Modemin yanında bile wifi düzgün çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözerim? Turkcell fiber şifresi denen naneyi vermiyor. Bu nedenle bu iğrenç modem dışında bir şey kullanamıyoruz. Wifi internet işinden anlayan biri değilim. Asus un kallvi bir router modem vs sini alıp onu modeme bağlayıp wifi ı asusdan yayabilir miyim? Bu mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

@gamsizm Abi şu noktada 3090-3080 gibi kartlarda PCI-E 4 olmasının bir avantajı var mı. Yani bağlantısı PCI4 bile olsa şuan kullanıyor mu ekran kartları. İleride PCI3 aldım diye pişman olur muyum arada 1.500 TL oynuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Tam 7 yıl önce anakarta işlemci takarken sağ ve sol üstteki pinleri bükmüşüm. Sizce neyi yanlış yapmışımdır? Yani tam olarak aynı sırada bulunan sağ ve sol taraftaki pinler bükülmüş. Acaba ters mi takmıştım. Çünkü metal kol baya inmiyordu diye hatırlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#itopya İle başımdan geçen durumu sizlerle paylaşmak isterim. Açıkcası yaşadıklarımdan sonra kimseye bu firmadan alışveriş yapmasını tavsiye etmem.

kasım'ın 9'unda bu garabet oluşum üzerinden 14 bin 351 tl lik sistem topladım. korona virüs sebebiyle kargo süresi 7 iş gününe çıkmış. sabırla bekledim fakat 6. iş gününde hala bir hareket olmayınca firmayı aradım. firmanın müşteri hizmetleri ayrı bir dert. bağlanmanız 50 dakikanın üzerinde sürüyor. firma deposunu taşıyormuş bu nedenle siparişler 10 iş gününe kadar uzayabilirmiş. tabii bundan aradığımda haberdar oluyorum. iptal istedim havale ile ödeme yaptığım için iadeyi firmanın muhasebe tarafının doğrudan hesabıma havale yapması gerekiyor. firmanın iptal/iade bilgilendirmesinde maksimum 48 saat içinde paranın yatırılmış olacağı bilgisi yer alıyor;

https://prnt.sc/vkmhs6

iptalden 24 saat'den fazla zaman geçti ve aradığımda son derece saygısız isminin "burcu" olduğunu belirten bir çalışan bana banka sürecinin 72 saat olduğunu söylüyor. bakın internetden gerek yurt dışı gerek yurt içi binlerce alışveriş yapmış biriyim. dünyanın en kurumsal şirketleriyle alışverişim var. havale ödemelerde banka süreci diye bir şey yok. tak diye gelir para. bunun muhasebe/defter kısmı ayrıdır.

buna rağmen havale/eft işleminin gerçekleştirildiğine inanmıyorum paramı bekletmediğinizi nereden bileceğim dedim. havale/işlem kodu istediğimi beyan ettim. çünkü siz bir para aktarımı yaptığınızda eft sorgu no ile müşteriniz bu aktarımı takip edebilir. telefondaki saygısız kişi "böyle bir kod vermediklerini". "istiyorsam tüketici hakem heyetine gidebileceğimi onları ilgilendirmediğini benim paramın umurlarında olmadığını" söyledi. üstelik telefonda konuşan "burcu" isimli şahıs son derece kaba bir üslupla bağırarak "sizi dinlemek zorunda değilim soracağınız başka bir şey yoksa kapatıyorum" dedi. ali kıran baş kesen misiniz? ben müşteriyim senin işin para alma sebebin beni dinlemek değil mi? sorunumu çözmek havale eft kodu istediğimde vermiyoruz ne demek? bir işlem yaptığını iddia ediyorsan bunu bana belgelemek zorundasın. "yaptık biz he he" diyerek paramı hesabında " ay döndürmediğini nerden bileceğim?

bu gibi şirketlerden uzak durmanızı yaşadıklarım sonucu tavsiye ederim, eğer iadeyi belgelemekden kaçınıyorlarsa bilin ki muhtemelen paranızı hesapta tutup çevirebilirler. benim gibi 10 kullanıcı beklletseler 140 bin tl yi gittiği yere kadar çevirebilirler. üstüne üstlük telefondaki "burcu" kendisinin soy ismini istediğimde (şikayet amaçlı) bunun özel bilgi olduğunu söyledi. ne hoş, müşterinin anne kızlık soy adına kadar öğren ama telefondaki elemanın beni tehdit etse veya küfretse hakkında şikayet de bulunabileceğim bir soy adı yok.

kısaca bu firmadan uzak durmanızı kendi kişisel deneyimim sonucu tavsiye ederim.. sistem toplamak istiyorsanız gidin parçaları alıp birleştirin. hem paranız haybeye bir takım şirketlerin cebinde dönmez hem de telefonda size bös bös böğüren oluşumlarla muhattap olmazsınız.

edit: bankamla görüştüm "transfer" yani doğrudan para gönderimlerinin iadesinde paranın banka süreci nedeniyle bekletilmesi gibi bir durumun asla olmadığını açıkça belirttiler. ayrıca firma tarafından böyle bir transfer işlemi de yapılmamış. zaten yapıldığında direk olarak hesaba geçiyor. yani telefonda iddia ettikleri gibi "72 saatlik banka süreci" yok.

Screenshot

Captured with Lightshot
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 31

@gamsizm Abi sistem siparişimi iptal ettim. 5900X ile 3900X arasında ciddi fark olduğunu videodan gördüm. 5900x i bekleyeceğim. Fakat sistemi kendim mi monte edeyim yoksa böyle bir hizmet mi satın alayım. İtopya vb yerler 10 güne kadar bekletiyor. En büyük korkum pin bükmek. Zamanında LGA soket anakartımı (z97) monte ederken bükmüştüm ve çöp olmuştu. AM4 de pinler işlemcide bir şey olursa yanarım ama herkes çok kolay diyor fikrin nedir. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış 7 yıl aradan sonra yeniden bir sistem topladım. Anakart olarak önceliğim güncel ve dolu bir sistem olmasıydı. Bluetooth WiFi M.2 ve ses olarak yeterli bir model istiyordum. Sistem upgrade edilmeyeceği için belleği 64 Gb olarak aldım. Ekran kartı stoklara girince 3080 olacak. Sistemin beyni Ryzen 9 3900X 240 lık corsair sıvı soğutma ve 850 W corsair Psu. Ssd olarak elimdeki 1 Tb Samsungu kullanacağım. Ekran kartı hariç 14300 tuttu. Geldiğinde benchmark yapar yayınlarım. İtopya hakkında deneyimlerimi de sistem geldiğinde yazacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozturka @ozturka

  Evdeki pc+laptop+telefonları komple toplasak 64gb yapmaz 😀 Hayırlı olsun

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Üst seviye PC almışken PSU'yu da uzun vadeli düşünüp 1000W bir model almak daha iyi olabilirmiş.

 • Barış Ataç @barisatac

  H100X bu sisteme yakışmamış bence. i serisinden olması lazım RGB olmasın diyorsanız Arctic Liquid Freezer II 240 veya 280 olabilir hem çok daha iyiler hem de daha ucuzlar. VRM soğutmasını bonusu.

  • Pix50Adam @zero2900

   Aslında doğru fakat gözden kaçan nokta bütçe. Her şeyin iyisi daima vardır. Fakat güç kaynağına fazladan 1000 soğutucuya fazladan 500 derken bir bakmışsınız 14.500 lük maks bütçe 18000 olmuş. Haliyle imkan dahilinde toplayabildim. Zira daha ekran kartı alınacak. 🙂 @leventp ve @gamsizm 'dan sistem önerilerinde öğrendiğim bir şey varsa o da parayı ağaçtan toplamadığımız sürece her şeyin en iyisini alamayacağımız gerçeği. 😀

  • Barış Ataç @barisatac

   @zero2900 3000 tl lik anakart ile 5000tl lik işlemci kullanan biri bahsettiğiniz şeyleri düşünmüyor olmalı bence, hele daha ekran kartı olmadan 14300tl lik bir sistemden ve buna daha 10000 tl lik ekran kartı takacaksınız. İşlemci soğutucusundan veya güç kaynağından para kısmayı falan düşünüyorsunuz. Hem de uzun vadeli upgrade yapılmayacak bir sistem olduğunu belirtmişsiniz.
   Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama.

  • Pix50Adam @zero2900

   @barisatac Normalde 3900x in yanında gelen soğutucu dahi yeterliyken sıvı soğutma bence fazlasıyla iş görecektir. Kaldı ki PSU olarak da her şeyi TDP alsam 550 W neden gidip daha fazlasını alayım ki. Bunlar markaların bizlere attığı minik yemler. anakart sistemin omurgası işlemci beyni ekran kartı elleri gözleri. PSU ve soğutucu özelliklede OC işine girilmeyecekse sadece temel yeterlilik için alınmalı bana göre.