#Teknomutfak #akış Bir mutfak yazısında daha beraberiz. Ben waffle ı oldum olası çok sevdim özellikle gerçek belçika waffleı. Özel şekilli döküm tavada harlı ateşle pişirilen dışı cips gibi içi yumuşak waffle. Bu sevdamı gidermek için her türlü wafflecıyı denedim ve hepsi istisnasız krepciydi. Bu krebi bana waffle diye 18-35 tl arasında satmaya çalıştılar. Bende inada bindim aradım taradım ve işte Rioba dondurulmuş çıtır Belçika Waffle’ı.

Rioba Metro Gross Marketleri’nin kendi markası. Aynı markayla inanılmaz lezzetli çekirdek kahve tatlılar ve toz içecekler satıyorlar. Waffle beni en çok vuran ürünleri oldu. Gerçekten yurt dışında yediğim gibi dışı çıtır çıtır ve içi yumuşaktı. Bu ürünü 200 derece önceden ısıtılmış fırına fanı açık moduyla 3 dakika atıyoruz 3 dakika sonra inanılmaz çıtır waffle ımız ısınmış oluyor. Dilediğiniz sos ve meyvelerle yiyebilirsiniz. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Tek kelime ile Muhteşem!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#figürboyama Yeterince iğrenç mi? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oynanabilir oldu vuhuu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #Teknomutfak Tuz fazlası zarar azı karar bir şey. Şüphesiz onsuz yemeklerimiz çok daha tatsız olurdu. Esasında kendi lezzeti standart sofra tuzlarında acıdır. Bu acılık tuz kekremsiliği olarak da bilinir. Ve genelde büyük şeflerin en azından ne yaptığını bilen versiyonları (tuz şovu yapanlar konumuz dışında) kullandıkları tuza ve tuzun lezzetine önem verirler. İyi tuz elbette kişiden kişiye değişmekle birlikte tatlı tuz denilen şeydir. Yani tuzun lezzet arttırıcı yönü yüksek ama tuz acılığı dediğimiz hissin az olduğu versiyonları. Bu konuda deniz ve akarsu tuzları bölgesine ve tipine göre standart sofra tuzundan önde sayılıyor. Ülkemizde kemah tuzu diye de adlandırılan akar su tuzu uzun zamandır turşucuların sırrı olarak kaldı. Ben yemeklerimde genellikle pek çok ünlü şefin tercihi olan Maldon tuzlarını kullanmayı tercih ediyorum. Bu tuz doğada oluşumu sebebiyle kendisine has piramitcikler şeklinde oluşuyor. Gerçekten piramit şeklindeki bu tuzlar en azından yemeğe serpilmek için ufalandığı ana kadar epey hoş bir görüntü sunuyor. Bunun yanında Maldon gerçekten son derece tatlı lezzeti uygun ve yemeğide taçlandırdığına inandığım bir yapıda. Hatta öyle ki acılık oranının neredeyse hiç olmaması sebebiyle bu tarz tuzlarda genellikle yemeği şapa çevirmek çok zordur. Elbette sağlıklı bir yaşam için tuz kullanımınıza son derece dikkat edin. Ve gerekmedikçe üst üste tuzlu şeyler yemeyin. Yani tuz bakımından yeterli bir yemeğin hemen ardından tuzla kavrulmuş kuru yemişler veya kraker gibi besinler sağlık açısından ileride sorunlara yol açabilir. Maldon tuzunu her türlü et ve sebze yemeğinde ve tabii ki balıkda denemenizi tavsiye ederim. Gerçekten ağzınıza attığınız 4-5 piramit tuz “hmm” dedirtirken aynı miktarda hatta yarısı kadar ağzınıza atacağınız sofra tuzu çığlık attırıyor. Bugün Maldon tuzlarının islenmiş versiyonunu gördüm ve hemen aldım. Paketi açar açmaz çam ve meşe odunlarının kokusu burnuma ve damağıma bayram ettirdi. Gerçekten çok kaliteli doğal bir islemeyle Maldon bambaşka bir çehre ve rahiya kumkumasına dönüşmüş. Normalde isleme işlemi prosesi ucuz tutmak için koyun dışkısıyla yapılabiliyor. Fakat bu acı ve pek çok insanın is ve barbekü aromalarından nefret etmesine neden oluyor. Zor ve maliyetli olan odun isleme gerçekten is aromasına bakış açınızı değiştirebilir. Bu tuzu özellikle etlerde ve fırınlanmış sebzelerde çok seveceğimi hissediyorum. Bence görürseniz kaçırmayın derim. Ben Metro Grossmarket’den satın aldım. Standart Maldon tuzunu’da çeşitli mağaza ve marketlerde bulabilirsiniz. Afiyet olsun. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Pix50Adam paylaştı.

İyi günler arkadaşlar. Far Cry 5 Türkçe Çeviri için desteğinize ihtiyacımız var.

Türkiye’de ilk defa yeni bir şey denemeye karar verdim ve Far Cry 5 oyununu Türkçe’ye çevirebilmek için birlik olup kendi Toolumuzu kendimiz yaptırdık. Toolu yapan kişi Bekir İnce. Kendisi daha önce bir çok oyuna teknik destek sağlamış ve bir çok oyunu Türkçe oynayabilmemiz için Tool yapmış birisidir.

Türkiye’de ilk defa başlatmış olduğum bu projeyi kendisi görünce ve tabi ki arkadaşlarının da onu teşvik etmesi ile Far Cry 5 oyununa bir Tool yaptı. Şuanda oyun hepimizin tanıdığı Erdem Çatık namı diğer @rockerdem tarafından çevriliyor.

Bu oluşum eğer destek görürse bundan sonraki çevirilerin önü çok açık arkadaşlar. Biz destek olursak istediğimiz oyunlara Türkçe Çeviri yaptırabiliriz. İstediğimiz bir oyun için senelerce Dil Dosyasının açılmasını beklememize gerek yok.

Listemiz burada. Şuana kadar destek olan ve olacak kişiler mevcut. Sizde destek olmak isterseniz eğer konuyu başlatmış olduğum forum linkinden ulaşabilir ve destek olabilirsiniz. Gerekli bilgiler orada mevcut. Türkçe Yama Tanıtım Videosu ve Görseller forumda mevcut. Desteklerinizi bekliyoruz. İyi günler.

Far Cry 5 Türkçe Çeviri Başlıyor - Bütçeler Toplanıyor IBAN Eklendi -...

Evet arkadaşlar Programcı Bekir İnce'nin yapmış olduğu ve Murat Keser'in yardımlarıyla (diablero-de) oyuna Tools yapıldı. Artık dil dosyaları
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Benim mısır ekmeğine ilgim Yeşil Yol filminden sonra başladı. Ordaki dramatik sahne sonrası Amerikan tarzı yarı tatlı mısır ekmeği yapmaya çalıştım. Ancak amerikalıların Mısır keki diye tarif edilen ve filmde görülen hali pek bana hitap etmedi. Bende kıtır bir tarif yapmak istedim.
Malzemeler:
1 yumurta
450 Gram Moretti iri taneli mısır unu
50 Gram beyaz un
90 Gram şeker
200 Gram tereyağı
240 Ml Süt
Yarım çay kaşığı kabartma tozu
Yarım çay kaşığı karbonat
Bir dolu çay kaşığı tuz

Malzemelerimizi karıştırdıktan sonra mümkünse sprey yağ ile yağlanmış döküm tavaya alıp en büyük gözde ocağa koyuyoruz. En kısık ateşde 5 dakika kabartıp önceden ısıtılmış 200 derece fırında 23 dakika pişiriyoruz. Fırından çıkıp soğmasını bekliyoruz ve tada corn fleks tarzı mısır ekmeğimiz hazır. Burda Moretti iri taneli mısır unu çok önemli. Tüm ufalanma ve kıtırlığı o veriyor. 50 gram beyaz un ve yumurta bağlayıcı. Metro Grossmarket den Moretti unu 1 kg preslenmiş paketlerde bulabilirsiniz. Afiyet olsun 🙂 Yemek yanında tüketilebileceği gibi yoğurt veya sütle tercihen şeker eklenerek iyi bir kahvaltı olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

#akış #figürboyama #Warhammer Yazın camı kapıyı açık bırakmamak lazım. İçeri her türlü mahlukat giriyor. 🤮😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap