Xiaomi Note 8 Pro ya bir rom atayım dedim telefon açılmıyor 😂 Bu kadar yabancı kalmışım her şeye. Usb 2.0’dan hiç tanımıyordu zaten her şey ters gitti anlaşılan 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Grafikler güzel geliyor. Yeni konsolla beraber mi gelecek acaba? https://www.youtube.com/watch?v=PnLS525bgQQ

Edit: Güzel haber. Oyun Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği ile çıkacakmış.

The Last of Us Part II - 21 Şubat 2020'de Türkçe Dublaj ve Altyazı...

The Last of Us Part II, 21 Şubat 2020 tarihinde Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle çıkıyor. - Bizi diğer sosyal medya hesaplarımızdan da takip ederek Pl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haydaa Kasım işaretledim, 1 Ekim geldi. Bir garip oldum şimdi 1 hafta sonraya orada olmak zorundayım. 🙁 #askerlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Bu gen ne biçim bir şey ya? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben anakart vs her şeyi aldım ya, yapın kampanyalar tabii. Bu şansla ne kadar yaşarım acaba 😀
TR'den almayı düşünenler için fena bir fırsat olmamış. Amazondan aynı fiyata aldım x570 pro'yu ama burada indirimli fiyatıyla ancak yakalıyor. Yine de iyi fırsat TR'den almış oluyorsun sonuçta.

#x570 #asus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

9.99'a direk üye oldum. Gayet iyi fiyat bence. Hiç aile üyeliğine vs gerek yok 🙂 #YoutubePremium

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  3.900 lira zaten cihazın fatura ücreti. Devlet tüketici hakem heyetinde firmalara fatura tutarı kadar ceza kessin bakalım bir daha yapabiliyorlar mı ? Heyetin karar vermesi 5-6 ay sürüyor. Zaten çoğu kişi Allahlarından bulsunlar deyip uğraşmıyor. Bu arada 3. Parti uygulamadan oldu cidden aşırı saçma bir savunma. Bu telefon akıllı telefon. Google Play'den tabiki uygulama indirip kullanacağız. Öyle olsa gider Nokia 3310 kulllanırız. Niye tonla para verip akıllı telefon alalım ?

  • Orcun @orcun

   Ben bunu cimer'den yazmıştım. Cezalandırılan aslında tüketici oluyor, thh'i kazanan tüketicinin maddi zararı kadar firmaya ceza kesilmesini önerdim. Atıyorum mesela 3 bin lira bedeli bana ödesin 3 bin lira cezayı da devlete ödesin. İlgili birime iletildi deniliyor öyle kaldı. Hani toplanıp insanların bir şekilde bunu demesi lazım bildirsin ki devlette haaa burda bir iş var tüketici aslen mağdur ediliyor firmanın da umurunda değil diyip olaya baştan el koyacak. Bence hatta ceza oranı fatura tutarı da az 5 misli olsun ? hani firmayı mecbur thh'e giderse yandık beyler gitmesin kapısında köle olalım durumuna getirelim ki 500 600 dolarlık cihaza kalkıp 5 6 bin lira istemenin de bedelini ödesinler. Böyle kar marjı yok yani vergisini algısı geçtim köpek gibi kar ediliyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Daha kötüsü var. Bu telefon eski ve ucuz. Şimdiki telefonlar hakem heyeti limitini aşıyor. Bu olay Note 10'da olsa oraya gidilemeyecek. Bir de not, eğer vergisini düşeriz diye şirkete alma cinliği yaptıysanız ya da gerçekten ve mecburen şirkete aldıysanız hakem heyeti yolu baştan kapalı.

  • Mustafa @mkyb

   @gamsizm Bak bu nokta hiç aklıma gelmemişti. Cidden şuan iPhone 11 ile falan sorun yaşasak 2 katı uğraşmak gerekecek.

  • xpow3r @xpow3r

   @gamsizm şirkete alınca neden kapalı oluyor ? Şirketlerin parası para değilmiymiş

  • Mustafa @mkyb

   @xpow3r Şirketler faturayı gider olarak gösterip vergiden düşüyor.

  • xpow3r @xpow3r

   @mkyb işte onu anlamıyorum ya zaten o zaman kdvsiz olarak ücret iadesi alsın.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @xpow3r Çok basit. Tüketici hakem heyeti adı üstünde tüketici tanımına uyan kişi için var. Eğer şirket adına bir şey alırsanız artık orda gerçek kişi yok. Şirket var. Dolayısıyla onun derdini ticaret mahkemesi çözüyor. @hamitozlu daha iyi bilir ben o kısmına çok hakim değilim bizim tarafı biliyorum.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Heyetin limitleri her yıl yenileniyor diye biliyorum ama tabi limiti var aşılıyorsa o gibi durumda tüketici mahkemesine başvuruyorsunuz. Dava açılacak avukatlık iş, zaten dava kazanılırsa masrafları da karşı taraf ödüyor. Yeni evlenen arkadaşım baya oluyor beyaz eşya almışlardı, toptan ve tek faturaydı, 17 bin miydi neydi ? çamaşır ve buzdolabı ayıplı çıktı. Firma tamir etti ama gene bozuldu vs. daha alınalı 1 ay mı ne oluyordu ? galiba mecbur mahkemeye verdiler. 6 ay içinde ayıplı mal yenisiyle değişmesi lazım ama değişmedi. 17 bin + avukatlık masrafları her halde düz 20 küsür bin lirayı galiba tam hatırlayamıyorum galiba 8 ay içinde fiirmadan aldılar. Yerli bir markaydı bu arada ne yapacaklar gittiler başka markadan beyaz eşyayı tekrardan aldılar.

   Şahsi kullanım için alınan ürünün cinliğini düşünen şirket sahibi onu da hesap edecek öyle değil mi ? kısa bir süre muhasebe işleri ile uğraştım izin zamanımda çalıştım, burada şimdi yazsam neler olduğu neler döndüğünü milletin kafada şapka uçar. Adam işyerine çalışan alıyor ama sigortasını kendi şirketine yaptırtmıyor hiçbir haltı yok. Sigortanı yaptık diyorlar ama yapmıyorlar o arada muhasebeciye '' ya sen sigortalı göster o aradaki parayı kırışırız '' falan fistan yani neler neler.

   Bir bakıyorsun bilmemne firmasına adam girmiş çalışıyor ancak bir bakıyorsun başka firmadan gösterilmiş. İşveren dersin patron diyelim, adam utanmıyor karısı kızıyla gezmeye gitmiş evine kendi şahsına vs. alışveriş yapıyor şirketten gider gösterin diye söylüyor. Bütün faturaları fişleri bize geliyordu uğraşılıyordu gider gösterilmeye vs. vs. araba alınacak diyelim yada motor vs. araştırılıyor nasıl yaparız kılıfına uydururuz vs. vs. işte naylon faturalar satışlar ama alayı yalan öyle bir satış yok, tamamen dümen kağıt üstünde satış.

   Ama devletten vergiden cukkalanıyor. Ben bunları gördükçe o işi de bıraktım, yoksa iyice öğrenir devam ederdim ama bana uymuyor. O kadar vurdumduymaz birisi değilim. Ha bana ne yapsın dolandırsın devleti ayrı mevzu da o işi sen yapıyorsun işte senin elin pisliğe giriyor. O pislik şeylere alet olmak istemedim.

  • Gump @runforrest

   @orcun Muhasebe işi pis iş. Ben ticaret lisesi çıkışlı adamım, üni de de lise dede hep sınıf birincisi veya ikincisiydim muhasebe konusunda ama gerçek muhasebe işine 4 ay dayanamadım. Yıllarca ne öğrendiysem tersini yapmamı istedi adamlar, fırınlara ekmek veriliyordu adamlar kasa kasa ekmeği yok say, verilmedi say diyor. Niye diyorsun, karşı taraf alamdığını iddia ediyor diyor, ee diyorum irsaliye var imza var aldığına dair, olsun o ne derse o olur diyor. S... L.. çekip çıktım, delirirdim biraz daha devam etsem. Mesaisiz çalıştıklarımı, başkasının yetiştiremediği işleri bizlere kilitlemelerini falan saymıyorum bile. 😀

  • Orcun @orcun

   @runforrest Ya işveren geliyor baskı yapıyor. Bunu diyor böyle yapın şöyle olsun böyle olsun. Ki böyle 50 tane müşteri var işte, adam yemeğe gidiyor tanıdık yeri geliyor toptan fatura kestirtiyor bu diyor işçilerin yemeğiydi ona şey yapın vs. o böyle microsoft'un klavyesi vardır bilirsin, eski püskü birşey dedim bunu adamın suratında kırsam ne olur ? 😀 allahtan ben muhattap değildim. Bile bile yalan söyleyemem, bile bile böyle şeyi yapamam her insanın bir kırmızı çizgisi olur yani ben kendi işimden aşırı yoruluyorum diye bıraksam mı diyorum bu oturarak çünkü kafa işi biraz ama yok ya kalsın beden işi 10 numara 5 yıldız en azından kafam rahat ya, resmen para aklıyorsun vergi kaçırıyorsun ama kılıfına uydurup böyle iş olur mu ? ben eve geldiğimde kafayı yastığıma huzur ile koyamayacaksam bunlar kafamı didikleyecekse öyle işi yerler. Aman dedim kaç orçun kaç tüydüm.

  • Gump @runforrest

   @orcun Her şey para değil, huzuru olmayınca insan parayı ne yapsın ama ülke çoğunluğu huzuru parayla bulduğundan pek sorun etmiyor. 🙂

  • reducto @reducto

   @runforrest Huzur olmayınca insan parayı ne yapsın çok doğru bir söz ama para olmayınca da huzur olmuyor işte orada tıkanıyoruz 😀

  • Gump @runforrest

   @protego O iş paranın miktarıyla da alakalı biraz. Devasa bir şeyden bahsediliyorsa orada zaten kendi huzurunu sağlayacak bir nevi küçük dünyanı kurarsın, oyunu kendi kurallarınla oynayarak huzurunu sağlamış olursun. Amma velakin en fazla orta sınıf gelir veya bir tık üstünü hedefliyorsan orada kural falan koyamazsın, huzuru arayacaksın, oradaki para miktarı sana oyunun kurallarını falan koydurtmaz. Asgari ücretliden bahsetmiyorum zaten, onların nasıl ve ne şartlarda yaşadığı belgelesel ve tez konusu. Orada huzur falan yok, hayatta kalma mücadelesi.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @mkyb Arka camını çatlatmadıktan sonra Apple servisine gidip de eli boş dönen benden başka biri varsa da duymadım ben. Ben de camı atlattığım için eli boş döndüm. Ama bu arka cam mevzusunda hiç bir yerde uyarıları olmadığı için tüketici hakem heyetine verdim; sonuç bekliyorum.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @xpow3r @gamsizm dediği gibi tüketi heyeti bireysel başvuruyu kabul eder. Şirket adına kayıtlı bi r ürün tüzel kişi adına olacağı için ticaret mahkemesin de konu olacaktır.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @hamitozlu Fakat baktığımda tüzel kişi de başvuru yapabilir ifadesi gördüm. Sadece orda şöyle bir ayrım var, ürün kişisel değil de ticari amaç için kullanılan bir şeyse sayılmıyormuş.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @gamsizm kişisel kullanım ile ticari kullanımın ayrımı nasıl yapılır cep telefonunda? Yapılamaz bence. Bu sebepten ticari davaya dönüşür.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @hamitozlu O yüzden sanırım millet emsal karar arıyormuş.

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  Samsung almayın aldırmayın. Müşterisini keriz yerine koyan bir samsung 2 onun izinden giden huawei

 • Gump @runforrest

  Valla Samsung garanti konusunda rezalette başı çekmek için çok çabalıyor. Misal arada kalsam amiral gemileri arasında direkt platform farkını bile unutup elmayı seçerim. Öyle şu özellik bu özellik bir yere kadar, 10.000 verdiğim cihaz su kaynatınca THH ye gideceksem 5 kuruş yedirilmez o firmaya.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Türkiye'den Apple dışında telefon alırsanız garanti yok gibi davranın. Gerçi Apple'ınkı de sorunsuz değil.

Şimdi sırada bunları toplamak var. Bu arada aramexin TR’de takip sistemi berbat. İstanbul’dan evime kadar ki süreci takip edemedim ama 10-11 günde 2 kargoyu da New York’dan ulaştırabildiler bu konuda iyiler.

Toplama için tavsiyede bulunan teknoseyirdeki arkadaşlara teşekkürler 🙌🏻

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Telefondaki aramalarda karşı tarafın sesini çok az duyuyorum. Bunun çözümünü bilen var mı? Temizlenmesi gereken bir yer mi var yoksa başka bir problem mi var?

: 7 Plus kullanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6