Geçen burada konuşulmuştu ben de vergi olarak kullanılacağına inanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 26
Ziya Erkara paylaştı.

Hamdi abinin çağrısıyla bu paylaşımı yapıyorum.
Yazılımcı arkadaşlar toplanıp Hamdi abi ile toplantı yaparak siteyi nasıl daha iyi hale getirebiliriz yada nasıl bir yol çizebiliriz değerlendirmede bulunalım, birlikte mobil uygulama geliştirelim.
Bu paylaşım da vesile olsun. Gönüllü olarak yardımcı olmak isteyen yazılımcı arkadaşlar uzmanlık alanlarıyla birlikte yoruma not düşerlerse ona göre toplaşıp bir şeyler yapalım.
Kaynak: https://teknoseyir.com/durum/1266467#comment-4480247

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 27
 • Temp 🔚 @temp

  @hkellecioglu Hamdi abi bu post altındaki bazı arkadaşlarla da iş birliği sağlanabilir niyetiyle seni de etiketleyeyim istedim. Başta etiketlemeyi unutmuşum kusuruma bakma.
  Amacım sitenin daha iyi hale gelmesi ve senin işini kolaylaştırmak için kendi adıma bir çaba göstermek. Umarım benim ve diğer arkadaşların bu konuda sana yardımları dokunur. Gelişmeleri merakla takip ediyor olacağım. Hayırlı ramazanlar abi.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Sitenin şu anki yapısı 2014'ün başında yazıldı ve AJAX isteklerine dayanıyor. Bunu arayüz kodundan ayrıştırarak saf veri aktarabilen REST API mantığına geçirebilirsek sonrasında bu API'yi kullanarak üzerine yeni tasarım ya da mobil uygulama vs geliştirilebilir. Ama bunu yaparken bir yandan da yıllar içerisinde küçük küçük yaptığım bir sürü eklemeyi adam ederek yapmak istiyorum. Siteyi çöp kodlardan arındırmak istiyorum.

   Bu sosyal ağ konusu baya kapsamlı bir şey yapılması gereken iş baya fazla. Ben de karar veremiyorum açıkçası burada olan şeyi adam ederek mi ilerlemek lazım yoksa tamamen yeni ve güncel bir yapıyla sıfırdan başlayıp sonra buradaki içeriği oraya aktaracak bir adaptör mü yazmak lazım. Tabi bir de bunların hepsinin TS'nin normal akışını bozmadan yapılması gerekiyor.

   Zor bir iş, zaman ayırmak isteyenler olursa bir çalışma grubu kurarak ilerleyebiliriz. PHP veya JavaScript bilenler özellikle katkı sağlayabilir. Bunları yazarak tartışmak da baya zor. Yeterince kişi ilgilenirse bir Discord kanalı kurup oradan hem yazılı hem görüntülü konuşarak bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.

  • Temp 🔚 @temp

   @hkellecioglu Anladım abi. Dilersen ben bir discord grubu kurup gönüllü olarak katılmak isteyenleri bu gruba çağırayım.
   Hem kendi aramızda sesli veya görüntülü olarak konuşup tüm bu dediklerini detaylı bir şekilde irdeleyerek bir karara varalım, hem de anket yapalım.
   Ben şahsım adına konuşacak olursam; php veya javascript konusunda yetkinlik sahibi değilim ama aramızda anlayan çok kişinin olduğunu gördüğüm için organizesini sağlayabilirim diye düşünüyorum ve yardımcı olmak istiyorum.
   Sitenin aksamaması için de ayrı bir sunucuda yada subdomain üzerinde çalışılabileceğini düşünüyorum ama yine takdir senin abi.
   Ben discord grubunu kurduktan sonra bir paylaşım daha yaparak arkadaşları toplamaya çalışacağım, dediğin gibi eğer yeterince kişi ilgi gösterirse belirli bir saat ve gün belirleyip bir toplantı yapabiliriz.
   Yine grubu kurduktan sonra seni etiketleyerek haberdar edeceğim abi.

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   @temp Ben Discord kanalı açmıştım zaten oradan devam ederiz. İsteyen katılsın ama burada mümkünse geliştirici arkadaşlar gelsin ki konu dağılıp başka yerlere gitmesin. https://discord.gg/5MBEwn3

   @tsopenteam slack grubu kurmuştu orada da şimdilik pek kişi yok gördüğüm kadarıyla. Öncelikle kaç kişiyiz, kimler hangi alanda bilgili ne kadar zaman ayırabilir onu görmek istiyorum. Ona göre nasıl bir yol izleyeceğiz beraber karar veririz.

 • Temp 🔚 @temp

  Arkadaşlar Hamdi abi yetkinlik sahibi geliştirici arkadaşları Teknoseyir Geliştirme Ekibi isimli Discord sunucusuna bekliyor. Aramızdaki gönüllü developer arkadaşlardan katılım bekliyoruz.
  Bilginize duyurulur.
  Link: https://discord.gg/5MBEwn3
  @ozgurg @onurery @k-tatoglan @regedit @m-ahmet @empty @jans @tr_tr_turkish @sahip @cozalp @mehmetemredogan @cglrozgn @ozcanm @alper212 @mwx @zrrckkk @robin @erigma @erenhatirnaz @mrtlyns @synth @ozturka @yigit1 @extreme @rafflesiaa35

 • Osman Öztürk @ptseeker

  Gömülü alanında olduğum için pek bir yardımım olamayabilir fakat yine de aranızda bulunmak isterim.

 • Stewie Griffin @stewie

  Native Android/Java ile yardımcı olmak isterim. Lakin öncelikle okulu bitirmek ile uğraşıyorum 😀 Dersleri, projeyi verdikten sonra yardım etmek için gelmek isterim ama bahsettiğim süreç en az bir ay olabilir, okulun yol haritası takvimi tam olarak oturmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft emin adımlarla ilerliyor. 7 Mayıs'ta Xbox Series X oyunlarının oynanış görüntülerini paylaşacaklarmış. https://twitter.com/Xbox/status/1255889762864361472

BeğenFavori PaylaşYorum yap