PUBG inceleme (LİTE sürümü haa. yanlış anlamayın)

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği üzere 5 hafta kadar önce PUBg LİTE versiyonu çıktı.

Öne bi resim verdim ki oynadığım kanıt olsun.

Bu soğuk şakadan sonra abiler oyun kendi içinde optimizasyon harikası olsa da PUBg ekibi bilhassa editörlere oyunu adam gibi sunmamış. Bunda özellikle yeni editörlerin eskilerinin yanına yanaşmaz kalitede olması etken sanki.

Öncelikle arkadaşlar oyun her pc de çalışacak dendiği zaman geçmişe ait 5 senelik bi garantiden söz edildi. şöyle ki bi ürün çıktı mı onun 5 sene kullanım ve parça garantisi olur bilrsinz. pc de de zaten bi pc aldığınızda onu etkin kullanma süreniz en üst düzeyde 2 eh işte idare etsin mantığında 5 senedir. Yani 5 sene aşağısı bi pc niz varsa zamanın da üst düzeyi değilse çok bi beklentiniz olmasın. Benim zaten fotolarda sistemim ve fps değerleri yazıyor. Ordan kendi pc nize bi ölçü çıkarın.

Zaten en büyük aldatan şey intel hd4000 isteği.

Arkadaşlar intel hd4000 in desteklenen gpu lar sınıfına girmesi sadece ama sadece sm 5.0 desteği yüzünden. bu yüzden bu gpu bu oyunu açabilir. ama çalıştıracak gücü yok. en düşükte 15 20 fs alırsınız. artık çamur ötesi bi çözünürlükle takıla takıla.

öte yandan sm5.0 ı işlemciye yaptırabilen sm4.1 gpu lar var. bunlar amd ati de hd3450 ve üstü gpulardır arkadaşlar. nvidia da bildiğim kadarı ile sm4.1 destekli gpu yok. ya anlayacağınız tabirle dx10.1 uyumlu kartlar bu oyunu açabilir. tabii bu biraz driver ve şansa bağlı.ayrıca bu durumda sm 5.0 a çıkmayı cpu ya yaptıracağı için işlemcinizin hayvan olması da lazım. Yani core2q ı o fsb hızları ile bu oyunda çalıştırmaya çalışırsanız yandım anam çeker.

zaten r3 işlemci bile sapıtabiliyor.

tabii ben yayın yaptığım için ;:D

Gelelim eleştirilere.

İlkin arkadaşlar dakka 1 gol 1.

Bu oyunun içinde ne readme ne support var.

Bunun için https://litesupport.pubg.com/hc/tr şöyle bi sayfa açmışlar. Yaw sen bu sayfayı ve gerekenleri bi readme.txt ve sup klasöründe versene. Bunu yapmayan tek oyun budur arkadaşlar. Bu yüzden de insanları büyük zorluklara soktu. ayrıca "TÜRKİYEDE REKOR İNDİRME" başlıklı haber açan editör arkadaşlar-adını vermiyim- asla bu sorunların çözümünü söylemedi. resmen kafalarını kuma gömdü.

İşte misal demin bahsettiğim intel hd sorunu. Abi bi kere nerde ise her oyunda yazar "kardeşim bu laptop gpu ları oyunu açar. ama gpu ların desteği yok. ondan sapıtabilir. sorumlululk almam" diye. Bunu da yazmadılar ve sonuçta intel hd4000 i olan pek çok arkadaşın yarısı oyunu açarken yarısı karelenme yaşadı. Yani oyunun destek kısmı daha oyun başlamadan 1.0 mağlup başladı.

Gelelim devamına. 2. resmime bakın abi. Gecikmeye bi bakın. o daha düzgünü. ben sabit 900 ms gecikme ile oynadım bu oyunu 1 ay. nedeni mi? Şimdi yine o meşhur editör arkadaşlar "türkiyede rekor indirme" dedi ya. abi cidden öyle olmasına rağmen oyunda bölge seçeneği yok. yani tamamen kapalı kutu. oyun sizi mümkünse önce türk oyuncularla oynatıyor. ki Türk oyuncuların ne kadar hileci ve takımcı olduğunu bilirsiniz. duoya 8 kişi girerler. 2 ye 8 saldırırlar. aim hack wallhack açarlar. üstüne sen rastgele düşer de adamla beraber oynayıp ondan iyi lood ya da ondan iyi vuruş yaparsan seni vururlar ve gülerler. abi bi gerçek bizim oyuncularımız oynamayı bilmiyor. bu adamı reportla. adam banlanmaz. seni vururken ondan iyi davranıp vurursan reportlanırsan sen banlanabilirsin ama.

Vpn le başka ülkeye gireyim olayı mı? Yok abi alakası yok. yassah. PUBG düz ve mobil versiyonunda kendi içinde menüde açık olan server değiştirme seçeneği litede hem yok hem vpn kullanımı ban sebebi.

ki oyunun adminleri tam bi bot abi. Bildiğiniz bot.

bu bahsettiğim 8 li olayla karşılaştık biz. Bi sevdiğim kardeşim var. 20 yaşında işte. Duo girdik. bizi 8 kişi araya aldı. düşünün herkes birbirini görüyor. ama adamlar sadece bize sallıyor. aynı anda 5 kurşun yiyorum 😀 ama harbi kolsuzluğun kralını gördüm. 8 kişinin 6 sını KAR98K ile aldım. hepsi hs 😀 arkadaş da 2 sini götürdü. sonra hepsini tek tek o vurup öldürdü. Yani bayıltıp kili alan ben olsam da öldüren arkadaşımdı ve kendini öldüreni reportluyorsun oyunda. İşte zurnanın zırt dediği an. ben gene yargı dağıtırken arkadaş abi ben banlandım demez mi.

Hasbinallah. lan ne banı?

Abi hileden banlanmışım 😀 Şimdi abi ne ne oldu derken ben tabii kafa gitti. Sonra arkadaşı vurdum elindeki malzemeyi almasınlar diye  ve oyunu bitirdim. Yok karşımdakiler harbi kolsuzdu.

 

İşte oyun bitti. Arkadaş yeni hesap açtı ve gene banlandı. Sonra çocuğun psikoloji pert tabii.

Dedim bi adminle konuşayım. Abi oyunun yöneticileri dediğim gibi öyle bi bot taklidi yapıyor ki. Tamam ben taktikçiyim arada bot taklidi yapıp tuzağa düşeni alıyorum. Ama bunlar bildiğiniz windowsun yardım dosyasında "şu sorunun mu var? buNu yap" demekten öteye geçemiyor. ki arkadaşım sonunda dayanamayıp sövmüş ve karşılık olarak yine "şu şu sorununuz için şunu yapın" minvalinde bi cevap alınca başladı gülmeye.

İşte abi  adamlarla bi şekilde anlaştık arkadaş banlanmaz oldu. Ya düşünün çocuk önünde 30 metre ötede adam koşa koşa gelirken 300 metre ötedeki adamı SLR ile öldürmeye çalışıyordu. Öyle kafası bozulmuştu. Oyunu oynayamıyorduyu geçtim normal bi düşünce yeteneği de kalmamıştı. Sonra düzelttik işte yanımda iken rankı arttıkça kendine geldi falan.

ama son 2 haftadır çıkan hileler beni bile bezdirdi. özellikle kayıt açıp videolu ispatlar sunsam bile yok abi

Hami Özgüroğlu paylaştı: 1 Temmuz 2019 Pazartesi

aha misal burda 14:05´ten sonrasını izleyin. Görüceksiniz nasıl teleport açıyorlar.

bunları sunuyorum ve sadece destek ekibine ileticez diyip bırakıyorlar.

Yani anlayacağınız oyun sadece ama sadece Normal PUBG almadan önce bi deneme sürümü olmaktan öteye gidemiyecek arkadaşlar. 40 tl civarına imiş sanırım. ram yükseltmesinden sonra alacağım sanırım bu oyunu napayım?

Zten bu oyuna ultra yeten kart her halde orta ayar falan normali de açacaktır.

Güncelleme:

Arkadaşlar incelemeyi beğenen olmuş beğenmeyen olmuş. öncelikle lütfen alaycı yorumlar yazmayın. engellerim altına da lafı çakarım olur biter demeyin. yorumlarınızı silebilrim ya da size ters konuşabilirim sadece ama sadece birbirimizi üzmüş oluruz. yani kısaca edebini takınsın ya da hiç gelmesin.

2. bi konu olarak arkadaşlardan bazıları oyun için bi eleştiri yapmadığımı düşünmüş. Aslında oyunun kendi içinde eleştirecek çok bi şey yok. Kaldı ki online tabanlı bi oyunda oyun içini eleştirmenin çok mantığını göremedim. Çünkü online oyunda eleştirilmesi gereken en son şey o oyunun grafikleridir. Eğer grafiklerine kadar bi oyun kötü ise zaten o oyun leştir.
Ama gene eleştiri isteyenler için şöyle diyebilirim.

Arkadaşlar oyun düşük ramlerde çalışmak için çok yüksek grafiklere sahip. Bu bi başarı. Ama oyunda çok ağır buglara da neden oluyor. Dokular oturmamış. Bu bariz belli. Özellikle aşırtma atışı aşırı zor. Ya da bi yere saklanıp eğilip atış yapamıyabiliyorsunuz. Özellikle en büyük harita olan miramar haritasında kaya ya da cama sinip eğil ateş et yapın. bakın mermiler nasıl sağa sola saplanıyor. Hani ufak ump falan olsa iyi dersiniz de abi m416 ile mermileri duvara sağlayınca baya bi söyleniyorsunuz. Dev gibi silahın mermileri o namluya rağmen nasıl incecik pervaza saplanıyorsa. Bi de fps moduna geçip bazı kayaların özellikle dik kesimli kayanın dibinden bakınca düşmanı gördüğünüz yetmiyor gibi ordan mermi de geçirebiliyorsunuz. bu da bariz şekilde hile. Aslında mobile de böyle bi yerden atış yapar kazanırsanız ban sebebi:D Yani oyun içi olarak optimizasyon yapıcaz diye oynanışın içine etmişler ve oyunun oynanış mekanizmasını hileli yapmışlar. Bunu bilen adam sizi fena öttürebiliyor.

Ayrıca oyunn yapay zekası teste girse  baya düşük bi iq alır. Özellikle sanhok haritasında daha adam gibi bi drop indiğini görmedim desem yalan olmaz. Abi nerden buluyorsun açık alanda evin üstüne drop atacak yeri? Resmen konya ovasında tuvalet deliği bulamıyan bi pilotu var o uçağın 😀 Hele ki düşme çizgisi tam evlere şenlik. Miramar haritasında özellikle iniş çizgisi 50 maçta toplasanız 1 ya da 2 defa alanın ortasından geçiyor. Öyle bi yerden geçiyor ki 100 kişi lik haritada adam olan yerler 3 şehir o kadar. başka hiç bi yerde adam yok. Bu da yetmezmiş gibi oyunun oynanış süresi inanılmaz kısa. 25 dakika içinde tüm alanlar sıfırlanıyor. Bu süre de ancak sanhokta oynama zevki sunuyor. Erangelde ya da miramarda oynamaya kalkarsanız düşmeden alan çizgisi belirebiliyor ki sanhokda 10 kişi alandan ölüyorsa erangelde en aaz 40 kişi alandan ölüyordur. Çünkü aşırı hızlı atan alan yüzünden bi türlü alana yetişemiyorsun. Ya alana yetişeceksin ya silah toplarken alandan gebericeksin.

Hasar modellemesi son güncelleme ile resmen rezalet oldu. HS atarsanız 100 damage göğüs atarsanız 110 damage vuruyorsunuz. Adam sizi akm ile 5 kurşunda öldürebiliyo tomy gun ile 2 kurşunda hem yıkıp hem öldürebiliyor. kar98k ise yıkması 1 kurşun yıkılmış adamı 4 kurşun öldürüyor. Anlayacağınız son güncelleme ile oyunun içine ettiler.

Silahların tepmesi aşırı düşük. benimki gibi 12 senelik quake fareniz olsa bile iyi bi ayarla m416 ya 4x le çok rahat spray atabilirsiniz. 6x le hiç bi silah spray atmaz. atan hilecidir. Son güncellemeden sonra 6 x aşırı tepme yaptırıyor.

Dürbün ayarı da kaydı arkadaşlar. Son güncelleme öncesinde vss,4,6,8x dürbünler rahatlıkla nişangah yapılırken şu anda sadece 3x yapan vss ve 8x e ayar çekilebilir oldu. Bu da oyunun içine etti.

Yani anlayacağınız 2 ayda ilk başta gayet güzel olan oyunun içine güncelleme ile çok güzel bi şekilde edildi. Umarım adam ederler. Yoksa bu şekilde bu oyunun ömrü 3 aydır. 6 ay sonra bu oyunu oynayan da kalmaz konuşan da.

güncelleme: arkadaşlar yeni bi haber aldım.

anlaşılan pubg lite sadece beta olduğu ya da sunucu yetersiz olduğu için değil ülkemizde de sunucusu olmadığı için bu halde imiş.

anlayacağınız pubg lite türkiyede özel bi sunucu kurmamış. bize yurt dışı üzerinden erişim veriyormuş. yani biz elin ingilazı ile aynı sunucudan ama 2. kademeden bağlanıyoruz.

şimdi ping yok diye ortaya atlıyan arkadaşlar her yerde çıkıyor karşıma. ki sorduğumda da hep belrli şehirler. ankara, istanbul bolu izmir.bunların ortak özelliği türkiyenin ana internet hatlarının olduğu noktalardır. doğuya doğru da belli şehirler var. bu şehirlerdeki internet genel itibari ile daha iyidir. ancak büyük şehir olduğundan değil.

türkiyede ilk internet hattı vakti zamanında bi profesör tarafından izmirde kurulmuştu. 2. hat da istanbul. o yüzden yurt dışı bağlantısı bu 2 şehir ve ana hat üzerindeki şehirlerde biraz daha iyi olur. çok değil. ama o bi kademecik nokta bu şehir ve ana hattın üzerindeki şehirlerde pingi düşürebiliyor.

sunucu türkiyede olsa bu şehirde olan birinin diyelim zonguldaktaki adamla bi farkı olmazdı pek. ama sunucular yurt dışında kaldığı için büyük sıkıntı yaşatıyor.

anlayacağınız pubg mobil ve normal sürümünde zaten var olan vpn hakkı bu oyunda limitlenerek zaten mal olan sunucu sistemini iyice darboğaza sokuyor. hele ki 1 günde 300 bin ön kayıt yapıldığını düşünürseniz yükün nasıl olduğunu anlayabilirsiniz.

belli saatlerde karşımıza bot geldiğini sanan arkadaşlar var bu arada.

arkadaşlar onlar bot değil. onlar yurt dışında asıl bağlandığımız sunucuya giren kişiler. yani karşınıza kaymind falan denk gelirse şaşırmayın. adam saat 4 de paso giriyo. tabii saat farkında o an internette farklı bi yayın yapıyor gözükebilir o başka:D

ancak çok zayıf oynamalarının 2 nedeni var. birincisi biz nasıl türklerle oynarken bu uzaklık yüzünden ping yaşıyorsak onlar da tersine oynarken ping yaşıyor.2. si ise onlar hile yapmıyor abi. zaten en büyük eleştiri olan tek ülkeye kapanma dünyada hilede ilk 5 e oynayan türk oyuncuları ile bizi baş başa bırakıyor. gözümün önünde teleport olan mı dersin aim açan mı dersin. tabii o ayrı konu:D işte adam hile yapmadığı için kimin bileği iyi ise o kazanabiliyor. ya da kim iyi taktik yaparsa.

tabii oyunda hiç bot yok değil. bazen yurt dışında bile oynayan kalmadığı için çok bot olduğu anlar da denk gelebiliyor. misal belli satlerde sanhoka zorlarsanız paso bot kesersiniz. nedense kiimse sanhoka girmek istemiyor. herkes erangel. ki amacı belli aslında. hile yaptığı büyük haritalarda zorbelli olduğu için orayı istiyo herkes.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 26