facebook kilitli mi arkadaşlar? 2 haftadır giremiyorum da.
daha doğrusu giriyor da videolar açmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bizim en büyük derdimiz ne biliyor musunuz?
elin çinlisi gider cherry mx li klavyeyi game power diye marka ile satar ve forumlarda "ooo ne teknoloji ne iyi" derler.
ama inca aynı şekilde klavye satınca "yokabi olmaz adi mal. bi şey bulamazsın şöyle lanettir böyle maldır" derler.
ikisi de aynı abi. sen bu ülkede montaj bile olsa sonuçta bizim malımız diyemiyo.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Ama ne zaman dersin, o önemli; elin Çinlisi, klavyesinin üstüne bir şeyler koyuyor ve söylüyor. Inca, orada başlayıp, tamamen buraya getirebiliyor mu? Oradan getirdiği tasarımı, kendinen bir şeyler katarak, değiştirebiliyor mu, iyileştirebiliyor mu? Bunların iyi bir şekilde anlatıp, reklamını yapabiliyor mu? Inca incelemesi görebiliyor muyuz bir yerlerde?

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   bi sıkıntı.
   inca ikg441 i çıkardığında ben askerdim.hem de yedek subay olduğum için inceleme yazamadım. ve diğer pek çok site de yapmadı.
   zaten işin üzücü kısmı da gampower e beş basıcak özelliklerine rağmen inca hakkında kimse düzgün bi şey yazmadı. ama gampower den çok daha güzel.
   game power vs ye göre çok daha kalın yapısı sayesinde oturaklı ve bilek desteği çok şık. tuşların yerleşimi çok güzel. sıkışıklık yok. en büyük sıkıntısı aşırı hassas. tuşa değdiğin gibi tepki veriyor. ondan dolayı özellikle aşırı hızlı yazımlarda hata riski büyük. bi de bende çift monitör olduğu için yazı yazdığım monitörün görüş açımın tersinde kalması da yazım hatalarının nedeni aslında. ve oyun ortasında arabadan atlattırabiliyor 😀 tüm ışıkları adreslenebiliyor. yüksekliğini nerde ise hiç göremiyorsun. kalın tasarımı klavyenin masaya yapışıkmış gibi his uyandırmasını sağlıyor ve çok güzel bu.

  • maxemilian @maxemilian

   @yolgezer mmm ilginç gerçekten bende duymamıştım mesela

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @maxemilian ama diğer çin den gelen etiket! li ürünler bas bas inceleniyor. ben öbürlerini çok kontrol etmedim ama bu ürün cidden kaliteli. kaç defa su yedi. bi kere düştü. ama tuşları tık etmedi. işte su yediği günlerden birinde ledi patladı o kadar.

 • TwoCenk @twocenk

  Hepsi çinden hazır geliyor. En fazla markasız gelip, kendi markalarını işliyorlardır. Gamepowerın farkı youtubeda çok incelemesi var, markalaşma için ekstra bir çaba olmadığından ( logo basımı falan ) fiyatta daha rekabetçi. Birebir aynı ürünleri james donkey, rampagede getiriyor.

pubg mobile için phoenix os kuruyorum. yerse mükemmel olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 85

bi yanlış bilgilendirme var arkadaşlar.
yüksek dpi oranı öyle farenin daha hassas değil daha kütük olmasını sağlar.
şöyle ki.
dpi denen şey dots per inch dir.
yani farenin çapraz-inch çapraz ölçülür-hareketinde yakaladığı nokta sayısıdır. bu sayı ne kadar az ise o kadar az piksel hareketi sağlanır. yani 400 dpi fare 1 inch de 400 piks ilerliyor.
oysa ki 12000 dpi denen fare inch başına 12.000 piksel atlama yapar.
şidmi size bi şey soracağım. en ufak harekette 400 piksel gezinen fare mi daha çok pikseli tarıyor yoksa 12k olan mı? tabii ki 12 k lıok. en ufak hareklette bile bu kadar pikseli tararken ekranda hangisi daha düzgün bi gezinti sunar? tabii ki daha az piksel tarayanı. çünkü öbürünün en ufak harekleti bile sizin ekranda cam leri vuran gezinti yapmanız demek iken öbürü mm leri bulan taramalar sunar.
o yüzden farenin yüksek dpi lisi size oyunda çok iyi şeyler sunmaz. hani çok yüksek çözünürlüklü monitörünüz ve rts ya da mobaa ya da mmorpg sıunfı bi oyunu oynuyorsanız bilemem.
ama tutup fps oynayıp bi de aim alma rahatlığı istiyorsanız düşük çözünürlük olmasa da orta düzey bi fare alıp sonra da oyun içinden hassasiyet ayarı yapmanız daha iyi olacaktır. yoksa 12 k bi fare en ufak harekette bile ekranın bi başından öbürüne gezdirir ve vuruşlarınız çok kötü olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış @3stbaris

  İps oranıda önemli. Tam hatırlamıyor olabilirim. Günümüzde 3310 sensör fazlasıyla iş görür diye düşünüyorum. Tabi daha iyi sensörlerde var.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   onu yazan bi firma bile görmedim 😀
   genelde aynı sensörleri kullandıklarından dolayı pek bi farkı olmuıyor zaten. dpi ise yazılımla ayarlanabildiği için yazıyorlar

  • Barış @3stbaris

   @yolgezer her firma yazmıyor dediğiniz gibi. Bir de kendilerine ait olan sensörler var. 😃 Ne ile karşılaştiracağimızıda bilemiyoruz.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @3stbaris üstüne dediğim gibi yüksek dpi ın daha hassas olduğunu savunanlar var. onlara gülüyorum ben.
   aslında bu konu çözünürlüğe göre ve oyuna göre değişir. ama fare ne kadar yüksek dpi a sahipse o kadar atlamalı bi çizim sunar. üstüne bu mauslar her yerde de düzgün çalışamaz.
   benim eski mausum çok güzel. oldukça eski. ama özellikle aimlerde çok güzel sonuçlar veriyor. 369 metreden 4x kar98k gibi bi silahla hs attırabiliyo.

 • Agab @agab

  Ben razer mouseımı 600-700 dpida kullanıyorum 😀 Ama şöyle bir olay da var, oyun için hassasiyet ayarı.
  Mouse 10k dpida olup oyunda fare hassasiyeti 0.01 (atıyorum) kullanan da vardır.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   o kadar para verip 50 liralık fare ile aynı ayar seviyesine çekmek nasıl bi şey?

  • Agab @agab

   @yolgezer Mouse alırken kaç dpi olduğuna dikkat edip alan var mı gerçekten 😀
   CS:GO gibi milimlik ayar isteyen bir oyunda ben neden 10k dpi kullanayım ki? Çoğu profesyoneller de 300-400dpi da kullanıyor. Herkesin kendi ayarı var.

   Dpi olayı şöyle. Bende deathadder chroma var. Neymiş işte 12 küsur milyon renk içeriyormuş. Kim kullanıyor 12 milyon renki? Ben sadece yeşil renkte kullanıyorum. gibi gibi.

   edit: 16.8milyonmuş.

 • Nostromo @nostromo

  İşini bilen adam 900 dpı kablolu herhangi bir fareyi alır geçer. Bol sıfırlı dpı değerleriyle ve ''arcibi'' led oyuncaklarıyla çocukları kandırılar sadece

piyasada satılan ucuz double teyplerin çıkış katları orjinal değil arkadaşlar.
ama değiştirmenizi de çok öneremiyorum. çünkü tasarlayan dangoz çok kötü bi çizim yapmış ve entegre çıkmıyor yuvasından.
ben 1 hafta debelendim bi entegre değişimi için. üstüne ısı emicisi de çok zayıf.
eğer uygun bakır blok var elimde ve ısı üflemeli var diyorsanız orjinal entegresini de bulursanız değiştirin. ses çok değişiyo. ama bi sıkıntı. o entegrenin orjinali türkiyede yok gibi bi şey. ali de
https://tr.aliexpress.com/item/32754231892.html
böyle bi link var ama st yazar size başka marka gönderebilir. bulursanız değiştirin. sesi %50 arttırıyor. ancak dediğim gibi çok aşırı ısınan bi entegredir bu. soğutucu eklemeniz şart

BeğenFavori PaylaşYorum yap

nvidia 430.36 diye bi güncelleme çıkarmış arkadaşlar. ne gibi abidik gubidik sorunları var bilemiyorum. cve-2019-5678 adında da bi nvidia açığı giderildi yazıyor. muthemelen daha da yavaşlattılar kartı 😀
bilmiyorum çok bi şey yok işte ansele falan bi kaç oyun daha ekleyipğ bi de pek çok oyunda yaşanan saçma ekran yer paylaşım hatalarını düzelttik diyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

steamdaki geçmiş klasörlerini mütemadiyen temizleyin arkadaşlar. 20 gb bi dosya birikmiş bi işe yaramıyo.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

nvidia feys sayfasında 60 fps ile 240 fps arasındaki farkı ekran kayıt aracı ile açıp millete anlatmaya çalışan birini gördüm.
abi bunların nasıl bi kafa yaşadığını bi anlatsanıza bana? ya fps farkı öyle mi gösterilir? yırtılma öyle anlaşılmaz ki. çünkü yırtılma ekran kartı çıkışında değil monitörde olur.
koy abi 3 monitör aynı çözünürlük boyutta biri 60 biri 144 öbürü 240 hz olsun. aç oyunları göster millete.
zor mu bu ya?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 24
 • Gump @runforrest

  Aslında olur, orjinal olmasa bile o efekti veriyorlarsa aha bu demek adına işe yarar. Zaten adamın da öyle bir problemi varsa aha bu omuymuş böyle çözülüyormuş demek benim sıkıntım buymuş deyip anlamış olur. 😀

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   hacı abi sen hangi 60 fps oyunda sorun yaşadın? onu geçtim hiç yayın yaptın mı? yaptı isen zaten 60 fps üstüne çıkamayacağını bilirsin.

  • Gump @runforrest

   @yolgezer Demek istediğim o değil adamın öyle bir problemi hiç olmayabilir, konu yayın vs değil en basit yöntem adamın yaşama ihtimali olan şeyi göstermek bu gerçekçi olacak diye bir şey yok ki adam konuyu anlasın yeter. Ekran görüntüsünü ham alıp üzerinde oynamadan dümdüz paylaşmadığını varsayıyorum.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @runforrest sorun orda abicim. ekran görüntüsünü program monitörden almıyo ki. direkt ekran kartı dibinden alıyor. bu yüzden de o kırılmaları kendi görntüyü bozmadı ise imkanı yok çıkaramaz. ben yayın yapıyorum ve öyle kırılma olmuyo. olamaz da zaten. kırılma lcd panelde olur transistörlü dijital aksamda değil.

  • Gump @runforrest

   @yolgezer Konuya hakimim benim demek istediğim o değil. Direkt görüntüyü orjinal olarak paylaşmadığını varsaydığımı söylüyorum. Alır üzerinde oynar yırtılma efekti verir ve tekrar render eder aha bu der gibisinden. Böyle bir durumda da karşı taraf aha bumuymuş tepkisini verebilir. Zaten daha önce yaşadığı ve adını koyamadığı durum da oysa hemen uyanır mevzuya.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @runforrest tamam da 60 fps de böyle bi şeyin imkanı yok diyorum.sorun 60 hz lik monitörde 144 açarsan başlaıyor.yoksa biz salak mıyız neden vsynic açıyoruz. nvidia bu videosu ile sanki 30 hz lik monitörde 240 hz açabiliriz gibi bi intibaa uyandırmaya çalşıyor gibime geliyor. bilmeyen adam gidecek 10 senelik monitörüne 1070 takmaya çalışacak bu videoyu görünce. cidden bunu düşünüp yapmaya kalkıcak adam da var biliyorsunuz

  • Gump @runforrest

   @yolgezer Marka ürün satmak için her şeyi yapar olay kullancının böyle bir ihtiyacı var mı yok mu? Misal Lp ben rahatsız eden hiçbir şey hissetmiyorum kardeşim diyor, ben ise cayır cayır hissediyorum aradaki farkı. Çoğunluğun böyle bir ihtiyacı yok aslında, benim abim ve kuzenimde hissetmiyor. He adama sen çıkartır aha bu senin izlediğin bu daha iyi olanı dersen ve abartılı süslersen o zaman anlar. Aslında ihtiyacı olduğunu bilmediği bir ihtiyacını hatırlatıyorsun sen ona. Diğer türlü istediği sisteme istediği kartı taksın öyle bir sorunu yoksa veya daha iyisini görmediyse o psikolojik olarak mutlu olur zaten. Bu herkeste iphone olup çoğunun o logo ile hava atmasına benziyor.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @runforrest ben hisssettim. nerde hissetim monitörümü 900 pi ye alıp 75 fps ye çekebildiğimde hissediyorum çünkü gecikme 1 ms ve 75 fps. çok akıcı oluyor ama 144 hz olup 8 ms monitör alan adam bu videoya aldanıp alıcak ve inan ban senin gördüğün hissin yarısını alamayacak.
   asıl olan gecikmedir abi. kim ne derse desin. eski tüp monitörüm şu anki en baba monitörün bile ulaşamayacağı gecikmelere sahipti ve yağ gibi idi. 10 fps oynasa bile hissetmezdim aradaki gecikmeyi ama şimdikilerde 2 fps oynasın bak nasıl kayıyor oyunun şaftı?

  • Gump @runforrest

   @yolgezer Valla ben bunu dillendirme korkuyordum üzerime tuğla atarlar diye ama evet eski tüplünün tadını bana hiçbir şey vermiyor. Hakikaten 144hz 1ms diye monitör aldık ama o tüplü daha iyiydi derim hep içimden. 😀

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @runforrest aha feyste biri bana hakaret etti zaten 😀 adam kafeci imiş. neyse geç onu da.
   abi zaten oled, ips,va,tn-tft,crt olarakgider gecikme sıralkaması en kötüden iyiye. ki gecikmesiz bi monitörde oyun oynamadığı için yeni nesil yüksek fps istiyo. biz 30 fps de gözümüz ağrımazken cidden yeni monitörlerde 60 fps bile yetmiyo. bende de 58 e düştü mü kasıyor. eski monitörümde 30 fps yağ gibi idi 😀
   ama abi bildiğimiz mutfak tüğü ağırlığında ya 😀

  • Gump @runforrest

   @yolgezer Ben yeni nesilin çoğu şeyi anladığından veya takip ettiğinden şüpheliyim çoğunluk RGB Gamer Proysa ve işini görüyorsa detaylara girmez. 😀

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @runforrest ya burda firmalar da suçlu ve büyükler de.
   şimdi yaşınıda bilmiyorum hocam ama intel reklam açmış 137 fps de yayın imkanı.
   lan? 144 fps i geçtim 75 fps de kayıt yapan kodek yok. hangi sunucu 60 fps üstü kodlamayı kabul edicek? sen nerenin uyanığısın? sonra adam alıcak işlemciyi açıcak vsynic i devre dışı halde oyunu. sonra küt kodlama hatası. ne o? ya sunucu sinyali kestirir aşırı yüklemeden ya video kitlenir, karelenir sonra capture kcard ve yeni bi pc düzersin. o da gene kestirip durur. çünkü bilmez ki sunucuya 2 defa iş yaptırıyorsun.
   işte abi bunları türkiyede kimse söylemiyor. ben kendim tek tek eneye deneye buldum.

 • Hami Özgüroğlu @yolgezer

  dedim ya al abi 3 monitörü yan yana. zaten belli ediyor kendini.
  benim monitörüm düşük çözünürlükte 75 fps destekli. açıyorum o 15 fps bile fark ediyor. kare atlaması kalmıyor. yani insanları böyle saçma salak testlerle kandırmaya gitmeye gerek yok.

 • Hami Özgüroğlu @yolgezer

  arkadaşlar isterseniz bi ara yayında yüksek fps ne gibi sonuçlar doğurur konusunda bi yazı yazayım. ama çok uğraştırır beni. zaten bu konuda bilgileri kendim bulduğum için toparlaması da zor 😀

 • lterlemez @lterlemez

  Birebir olmasa da gözükür, çünkü kayıt dijital olarak iletildiği (ne kadar az kayıpla gönderilir ise o kadar iyi olacağı) için gösterecek olan diğer monitörlerde de aynı sorun ortaya çıkacaktır.