İntel i7 8550u'da son versiyon İntel Extreme Tuning Utility çalışmıyor. Eski versiyonunu https://drivers.softpedia.com/get/MOTHERBOARD/Intel/Intel-Extreme-Tuning-Utility-6-4-1-23.shtml buradan indirebilirsiniz. Voltajı , turbo boostta maksimum kaç watt'a çıkabileceğini vs değiştirebilirsiniz.

Download Intel Extreme Tuning Utility 6.4.1.23 for Windows 7, Windows 7 64 bit,...

Download Intel Extreme Tuning Utility 6.4.1.23 (Motherboard)
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • MH. @mhcycle

  bi ara uğraştım bende.siz ayar olarak ne yapıyorsunuz ? throttle düşmeden işlemci gücü artırıyordu techtablet sanırım yapan

  • xsoldier @xsoldier

   Ben core voltajını düşürdüm. Core Voltage Offset'ten. Birde Turbo Boost için Max Power var, onu 44watt'tan 22 watt'a indirdim. 90 derecelere çıkıyordu şimdi 72-74 oluyor. Fakat max powerı düşürünce turbo boostun çıktığı hız biraz düşüyor. Ama diğer türlü de çok ısınıyor.
   Core Voltage offset'i azaltıp deneyebilirsiniz, fazla azaltırsanız reset atıyor zaten pcye.

  • MH. @mhcycle

   @xsoldier nedense uzun zamandır güncelleme yapmamışlar zaten

Netflix gibi ama daha çok film ağırlıklı hangi servisi önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

hepsiburada.com'dan satıcısı hepsiburada olacak şekilde telefon alınca açılmış kutu gönderiyorlar mı? Böyle bir durum olursa ne yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PostNL ile Türkiye'ye giren kargomda 14 gündür değişiklik olmadı. Ekşi sözlükte birisi UPİM'in bu aralar taşındığını o yüzden hiçbir kargonun işleme alınmadığını yazmış. Son 2 haftada UPİM'e giriş yapan kargonuz oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PostNL ile gelen kargo 8 gün önce Türkiye'ye giriş yaptı gözüküyor. PTT tarafında hala bir değişiklik yok. Başına gelen oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kingston 32gb flash belleğimle ilgili RMA başvurum sonucunda flash belleğimi satın aldığım yer aracılığıyla teknik servise göndermem gerektiği ortaya çıktı.

4 yıl önce satın aldığım flash bellek yazma korumalıdır diye hata vermeye başladı. Ben de bir Kingston'un sitesinden bakayım dedim ürün 5 yıl garantili gözüküyordu. Sonra Kingston sitesinin üzerinden destek formunu doldurdum İngilizce olarak. 1 gün sonra Kingston Europe'dan ürünün fotoğrafını veya fişini atmam istendi. Fişini kaybettiğim için ürünün fotoğrafını attım. Buradan sonra Lokal distribütörün RMA ile ilgileneceğiniz söylediler. Türkiye Kingston'dan e-mail geldi. Ürün faturasını istediler. Ürün faturasını yeniden çıkarttım. Vatan bilgisayardan satın almıştım. Vatandan alınan ürünler için INDEX bilgisayar ilgileniyormuş. Bu yüzden flash belleği Vatan Servisine vermem gerekiyormuş. Burada bende hata var tabi ürünün garantisi 2 yıldır diye faturasını kutusu vs atmıştım. Şimdi Vatan Bilgisayara vermek istesem garanti belgesi isteyecekler ki bende yok. Kingston RMA ile ilgili aklına takılan vs olursa okuması için koyuyorum. #kingston #destek #rma #teknikservis #flashbellek . Sandisk'deki gibi bir tutum çıkar diye ümit etmiştim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap