HP INK TANK WIRELESS 415

Kutu ve içerik ile başlayalım.

Fotoğraflardaki gibi 5 adet mürekkep, güç kablosu ve baskı kafaları çıkıyor.

2 adet 170ml siyah mürekkep

1 adet 70ml sarı mürekkep

1 adet 70ml cyan (mavi) mürekkep

1 adet 70ml magenta (kırmızı) mürekkep çıkıyor.

Yazıcının Görünümü

Mürekkep şişleri, yazıcının tankı ve dolum esnası

Bu mürekkeplerden siyah olanlar hp ink tank wireless 415 yazıcının siyah haznesini ( 80ml kapasitesi var) takribi 2 kez dolduruyor. Diğer renki mürekkepler ise kendi haznelerini ( 70ml kapsitesi var) tek sefer dolum yapıyor. Dolum yapmak gayet kolay. Yazıcıya mürekkep dolumu yaparken mürekkep şişelerinin tasarımı sayesin elimize mürekkep bulaşmıyor ki bu çok güzel. Önceki yazıcımda dolan kartuş kullanıyordum elim kolum mürekkep oluyordu. Bu arada şişleri haznelerine oturmadan mürekkep akmıyor.

Kurulum

Mürekkeplerin dolumlarını yaptıktan sonra yazıcının kartuşlarını takılacağı yerdeki kartonları çıkarıp atıyoruz.

 

Sonra fişi takıyoruz ve kartuş yuvalarının ortalanmasını bekliyoruz, sonrasında turuncu kolu ok yönünde çevirip çıkarıyoruz.

Kartuşalarımızın tapalarını ve koruma bantlarını çıkarıp yerine oturtuktan sonra mavi kapağı bastırığ kapıyoruz.

Bundan sonra yazıcın üzerinden bulunan mürekkep kartuşu simgesi olan tuşa 3sn basıp göstergenin "P" den "A" geçmesini bekliyoruz 5dk civarı sürüyor ve bize bi sayfa basıyor. Bu sayfayı tarayıcı kısmına koyuyoruz ve renki fotokopi çektikten sonra kafaların hiza ayarı yapılmış  oluyor.

 

Wifi özelliğini ayarlamak için sizden usb ile bilgisayara bağlamanızı istiyor (kutudan usb çıkmıyor aklınızda olsun) veya modemde wps özelliği varsa wifi ayarlarını yapabilirsiniz. Cep telefonunuz üzerinden direkt olarak yazıcıya dosya gönderip çıktı alına biliyor. Cihaz size bi mail adresi oluşturuyor (bu maili kendiniz değiştire biliyorsunuz) bu adrese mail atarak dosya yazdırabiliyorsunuz. Cep telefonun kamerasını tarayıcı olarak kullanıp yine çıktı alabiliyorsunuz. Yalnız şöyle bi durum var ve benim pek hoşuma gitmedi illa sizden kayıt olmanızı ve veri işlemeye izin vermenizi istiyor.

Uygulama ekran görüntüsü.

Çıktı süreleri ve çalışma sesi.

Siyah beyaz metin

 

Renkli baskı

 

Neden

Neden hp smart tank 515 wifi değilde bu modeli seçtim fiyat farkı yüzünden. Amazondan 1377TL aldım. Peki neden epson veya canonun aynı modelini seçmedim. Baskı kartuşları yüzünden. Hp nin baskı kafasının çifti fiyatına canonun teki alınabiliyor, epsonun yazıcı kafsıda aynı şekilde pahalı. Ayrıca nedense sürekli kullanmama rağmen epson kafası tıkanma yaptı, bu yüzden de pek yanaşmak istemedim.

 

Eksiler

  • Yazıcı görüntüsü. ( Fiyat farkı bunu kapatıyor tam eksi sayılmaz )
  • Cep telefonu uygulamasının kayıt istemesi.
  • Usb kablo kutuya dahil değil

Artılar

  • Mürekkep şişelerinin tasarımı
  • Sessiz ve sarsıntısız çalışması
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

Dijital Mikroskop

Selamlar,

Ürünü n11 üzerinden 107 TL' ye (indirim vardı) elektronik kartların üzerindeki yazıları okumak amaçlı aldık. Kutusundan mikroskop, tutuculu kaide ve yazılımı cıkıyor. Windows 10 yüklü bilgisayarlar otomatik olarak tanıyor, herhangi bi ayar istemiyor. Odaklama için mikroskpoun üzerideki ayar bileziği kullanılıyor. Sadece çözünürlüğü düşük başkada bi kusuru yok.

ürünün kutu ve kendisinin fotoğrafları

Mikroskopun görüntüleri

1- Elektronik parçalar

 

Tükenmez kalemin ucu

Saç Teli

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sagethumbs

İnceleme değilde program tanıtımı diyelim. Psd,eps,ai gibi dosya formatlarını simge(icon) gibi değil küçük resim(thumbnail) olarak göstermesini sağlar. Fotoğraf dosyalarının küçük resim olarak görünmesi gibi. Program ücretsiz. Eps, ai formatları için yine sitede aynı sayfada Ghostscript adlı kütüphaneyi kurmanız gerekli. Sağ tuş menüsünede psd çeşitli formatlara dönüştürme özelliğide eklemete. Site bağlantısı https://code.google.com/p/sagethumbs/

BeğenFavori PaylaşYorum yap