#lul #ban
Şato ucubeliği, ucubeliği sayesinde yabancı basında ve sosyal medyada bayağı bir yer bulmuş, hakkında billur geçilmiş.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-11-26/builder-of-200-million-turkish-chateaux-project-goes-bankrupt

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Catherine #Sega #atlus #steam #succubus
Catherine(Classic) Steam'e gelmiş. Yakında çıkacak Full Body versiyonu değil ne yazık ki. Yine de SEGA'ya aşığız, sırada Persona'lar var. @nuguryurtsever https://store.steampowered.com/app/893180/Catherine_Classic/

Catherine Classic on Steam

Catherine: a tale of love, betrayal, and the terror of commitment. Experience the mature action-adventure-puzzle game unlike any other from the makers of the Persona series, now enhanced for PC in all...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#android #İ #derdinis #shitpost
İngilizce sözcüklerdeki i'nin sözcük uppercase olunca İ'ye dönüşmesine anlamsızca triggerlanıyorum.
Örnek: AS(İ)MOV, CHR(İ)ST(İ)E, ELL(İ)SON, SCALZ(İ)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

#ninokuni #fantranslation #JRPG #level5 #ds
Ni no Kuni'nin Batı'ya gelmeyen DS oyunu, Ni No Kuni: The Jet-black Mage, için İngilizce fan çevirisi tamamlanmış. Oyunun 376(wtf) sayfalık kılavuzu da çevrilmiş ki bu kılavuz olmadan oynanamıyormuş zaten. Batı'ya gelmeme sebeplerinden birinin de kılavuzun çeviri ve baskı maliyetleri olduğu düşünülüyor.
https://www.reddit.com/r/Ni_no_Kuni/comments/a4i4uk/ni_no_kuni_ds_fan_translation_project_is_complete/
https://gbatemp.net/threads/ni-no-kuni-translation-eng.373770/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Playstation Classic has been hacked, 3 mere days after its release. (And of...

During a marathon of Twitch streaming sessions, hacker Yifanlu of PS Vita exploits fame managed to hack the Playstation Classic in front of a live audience, with guest appearance from fellow Molecule...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#persona5 #JRPG #OpenSource #RPCS3 #emulator #emulation

1 aylık gibi bir sürede, 112 saatlik oynanış sonrasında Persona 5 bitti sayılır. Sadece son Boss için level'imin biraz daha yüksek olması gerekiyor, geriye dönüp biraz grind yapacağım. Harika bir oyun. JRPG'ye mesafeli olanların ön yargılarını kırabilir diye düşünüyorum. Yine de JRPG'lerin genel hikaye anlatım ve oyun mekaniklerini biraz araştırarak ve kabul ederek oyunlara girişilmeli. Mesela oynanış derin ve kendini yenileyen bir yapıya sahip. Bazıları için bu harika bir durumken bazıları oyunun ilerleyen seviyelerinde yeni şeyler öğrenmekten hoşlanmayabilir.

Oyunu RPCS3 üzerinde bitirdim. Metro, okul, şehir gibi yerlerde 13-15 FPS alıyorsunuz 7700HQ üzerinde (işlemcinizde TSX varsa 20 üzerini görüyormuşsunuz). Dungeon'da 40-60 arası.(Oyun 30'da kilitli ama patch ile 60 açılabiliyor.) Emulator üzerinde bitirmenin *neredeyse* hiçbir rahatsızlığını görmedim. Her şey oldukça akıcıydı, grafikler düzgündü, oyun hiç çökmedi. Sadece iki kere glitch'e girdim ama tahminimce onlar da oyun bug'ıydı. Lol, oyunu gamepad'im yanımda olmadığı için klavye+mouse ile oynadım, orada da bir sorun çıkmadı. Turned-based olduğu ve stealth özellikleri barebone olduğu için oynanabiliyor.

Kesinlikle göz atmanız gereken bir oyun. Oyun kültürü açısından Batılı oyunculara başka bir bakış açısı sunacağı ve yararlı olacağı düşüncesindeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • scorptr @scorptr

  Vitada persona 4 golden oynuyorum o bile harika bir oyun persona 5 i aldim onada baslicam umarim

  • wormsign @wormsign

   Ben de vakitsizlikten 5'i tam bitiremedim, Golden yarım kaldı. Şu an vakit bulabilirsem arada sırada Vita'da Valkyria Chronicles 3 oynuyorum, combat turn-based ama attack'ler real-time... Güzel oyun.
   Size de iyi oyunlar 😊.

 • Erman @ermanyurdakann

  PSN mağazasında PS3 versiyonu doğru düzgün indirim alsın diye bekliyorum, 3-4-5 olarak 3 oyunu da almayı düşünüyorum. Tek JRPG deneyimim Final Fantasy X ki onu da, ne kadar beğenmiş olsam da, bitiremedim; grind yapmaya katlanamadım, random encounter olayından fenalık geldi, son çeyreğini gameplay izleyerek gördüm, geçtim. Yine de bu seriye şans vermek istiyorum, öyle böyle övmüyorlar çünkü.

  • wormsign @wormsign

   FFX/X-2'yi bir ara Vita'da oynamak istiyorum ama trailer ve gameplay'leri izleyince "Too Damn Fantastic" diyorum. Neyse alışılır. Benim aklımı çelen oyun Fire Emblem: Awakening idi, Persona 5, Golden ve Valkyria Chronicles ile tamam dedim, JRPG dünyasına girdim. Oyun kültürüne bir kategori dolusu Single Player oyun katma olanağı harika bir şey. Single player oyunların aşığıyız.

  • Erman @ermanyurdakann

   @wormsign JRPG türü, alışınca, çok fazla çeşitlilik sunan bir tür. En son PS3'te Resonance of Fate diye bir oyuna başlamıştım mesela, çok farklı bir kafanın ürünü, hangi kimyasalın etkisinde üretilmiş çok merak ediyorum gerçekten 😀 Tales of Symphonia da aldım mesela, daha önce GameCube emülatöründe oynamıştım ama bitirememiştim, PS3'te de bitiremedim. Neden? Çok uzun. Bütün JRPG oyunları böyle, bitmiyorlar, insanın dikkati dağılıyor. Bol bol vakit yoksa hiç bulaşmamak gerek.

   FFX, bence, HARİKA bir oyun. Evet, biraz absürt bir görsel dili var, ben de çok aşina değildim ve çok yadırgadım başta. Hani çocukken üç beş anime izlemişliğim var ama bu kafaları takip etmiyorum, bilgim yok, alışkın değilim, çok saçma geliyor ilk başta. Fakat o saçmalığın altında çok tutarlı bir anlatım ve sanat tarzı var. Bunu keşfedip tadını alınca inanılmaz sarıyor. 30 yaşında herifim, bazı sahnelerinde gözlerim doldu ciddi ciddi, çok etkilendiğim anlar oldu. Fakat bu hisleri alabilmek için o absürt kabuğun içine girmek lazım.

   FFX-2 oynama. FFX'dan kalan bütün iyi hislerini öldürür, yok say, görmezden gel. Yok ki öyle bir şey. Yalanmış o, şakaymış 😛

   Çok kötü 🙁

  • wormsign @wormsign

   @ermanyurdakann Understood.
   O kabuğa girdik çoktan. Waifu yastıkları olan herifleri anlıyorum artık. Geçende AliExpress'de Code Geass ve Persona peluşları bakıyordum... Weeb olmaya 5 kala...

  • Erman @ermanyurdakann

   @wormsign Gittiğin yol, yol değil. Animeyi acilen bırakmalısın 😛

#CodeGeass #anime #Film #AllHailLelouch
https://www.youtube.com/watch?v=TeiBsQkdUMM

Code Geass: Lelouch of the Re;surrection - First Look

The first look at the new movie Code Geass: Lelouch of the Re;surrection is here! We get to see Kallen, C.C., and Suzaku, along with some new faces. But I th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap