Kaira Inverter Klima Deneyimim

Klimanın kurulumu ve performansı ile ilgili görüşlerimi yazacağım.

Kurulum;

+Gelen ekiple tartışmaya, iddialaşmaya, cehaletleri ile başa çıkmaya hazır tutuyorum kendimi, tetikteyim.
+Daha önce VRF iklimlendirme sistemlerinde uzmanlaşmış ancak deprem nedeniyle buraya taşınmış Urfalı bir ekip geldi.
+Daha öncesinde defalarca duyduğum "tek ünite ile evi soğutamazsın" - "olmaz" gibi şeyler söylemediler.
+Anlattım iç ünitenin yerini, dış ünitenin yerini, bakır borunun geçeceği yeri, drenajın verileceği yeri tek tek söyledim. Tamam dedi.
+Tamam deyince kıllandım, var mı itirazın dedim.
+Abi biz bu işi duygusal sebeplerle yapmıyoruz sonuçta parasını kazanıyoruz, senin istediğini yapmak işçilik açısından zor ama verimlilik ve güvenlik açısından sıkıntısız. O nedenle itirazım yok dedi.


+10 metre bakır boru gitti. Dış üniteyi yaklaşık olarak 3 metre aşağı konumlandırdı iç üniteden.
+Dış ünitenin, iç üniteden daha aşağıda olması uzun ömür açısından elzem bir durum.
+Dış ünitenin arkasında artan boruyu kesmedi YAĞ TURNİKESİ adını verdikleri sarmalı yaptı. Makine mühendisi arkadaşıma sordum "beyhude bir tedbir, ölmüş kompresöre kalp masajı niyetine yapılır, hiç değilse tedbirli biri" dedi.


+Boruya toplamda 3 büküm verildi, katiyen 90° bükümler yapmadı. 60° civarında bıraktı. Verim düşer dedi. Belli ki akışkanlar dinamiği türbülans vs den bahsediyor. İtiraz etmedim.
+Bir tuğla iç duvar, bir perde beton dış duvar delindi. Dış duvarı delmek 1 saat surdu. 3 kere mola verildi. Kırıcı ısındıkça durduk.
+Dış üniteyi çatı saçağının altına güneşten ve yağmurdan koruyacak şekilde montelettim.
+Dış ünite sehpası ürünün içinden çıkıyor.
+Genel anlamda nizami, titiz, ve kendi evine ne kadar özenecekse o kadar özenerek yaptı 90 doğumlu usta kardeşim. Memnun kaldım.

Performans;

+Sade tasarımı olan oldukça, oldukça ve oldukça sessiz bir ürün, turbo modda bile dış ünitenin pervane pallerinin havayı kesme sesini hafifçe işitmeniz dışında hiç bir tıkırtı zırıltı dırıltı yok.
+İç üniteye sessiz demek dışı da bir şey diyemem bildiğiniz iç ünite.
+Evin net alanı 3+1 123m², bu evdeki bilumum eşya, duvar, cam, fayans vs 33 ile 36° arasında ısınmıştı.
+Bir gece en COOL/17°/Max FAN da çalıştırdım. Ertesi öğlene kadar odaları 28/27° e indirmeyi başardım.
+Turbo modda iken iç ünite serpantinleri 2° e kadar düşüyor.


+Ev yaşanabilecek sıcaklığa geldikten sonra DRY/27° e geçtim. Serpantin sıcaklıkları ideal düzeylerde.

+Şuanda evi bu modda gün içinde bile stabil tutabiliyor. Wc, banyo kapılarını kapalı tutuyorum, ofiste bazen 2 laptop 1 desktop çoğunlukla 2 laptop açık halde.
+Eskiden kuyumculara yada eczaneye gittiğinizde karşısında bile duramadığınız, teninize diken diken soğuk havası batan klimalar olurdu. Bu o klimalardan değil. Ulan acaba adının hakkını vermiyor mu vs diye düşündüm. Servisi aradım. Bu klimaların tüm özelliklerinin tasarruf çevresinde şekillendiğini ve eski klimalar gibi verha soğutma yapmayacağını kademe kademe ilerleyeceğini anlattı. İkna oldum.
+Klima 120m² evi rahatlıkla soğutur bunda bir sorun yok, sorun şu. Havanın nakli.... Soğuk havayı nakledebildiğiniz sürece sorun yok.
+Sürekli nem alma modunda calistiyorum. Usta nem alma modunda kompresörün tahmini olarak %40 performansla çalışacağını söyledi.
+Ne kadar elektrik gelecek bilmiyorum, çokta umurumda değil.
+Artık ter içinde sırılsıklam kalmadan uyanabiliyorum. Günde 2 yada 3 kere duşa girmiyorum.

#klimaseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25

GamePower Devour S 10.000DPI 8 Tuş RGB Profesyonel Optik Gaming Mouse

25.02.2023 tarihinde aldığım mouse'la ilgili görüşlerimi paylaşayım;

Serçe parmağım oyun oynarken pad ile fare arasında kaldığından bazı durumlarda handikap yaşıyordum, hem baş hem de serçe parmağımı kurtaracak bir çözüme ihtiyacım vardı. O tarihlerde daha bilindik markaların çözümleri ülkemizde yoktu. Yurtdışında ise çok pahalı modeller vardı. Gözümü kapattım aldım.

+Hem solak hem de sağlak kişiler için iki yanda da ileri geri butonları mevcut.
+Omron Switch kullanmışlar, klikler konforlu.
+Fare küçük değil, benim elim için sınırda, alıştım.
+Scroll tekerleği konforlu, teklemiyor, zıplamıyor, geri sarmıyor.
+DPI için birşey diyemeyeceğim, yazılımını yüklemedim, snipe yaparken üzerindeki butondan DPI'ı değiştiriyorum. Yani default profiller işimi görüyor.
+Kaplaması sağlam çıkmadı yada parlamadı.
+Kanatçıkları mıknatıs ile tutturuyorsun. Kolay kolay çıkmıyor.
+Skater'lar kaymaya oldukça hevesli.
+Memnunum.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Seduna Thunder Pro Beyaz Yönetici Koltuğu

1 yıldır süren koltuk arayışım vardı, 7 ay önce Xprime Tyler modelini aldım, ve ürün eve gelip kurulumunu yaptığımda ürünün boyutları ve özelliklerine hayran olmuştum ancak aşağıdaki linklerini paylaştığım sorunlarla karşılaştığım için ürünü iade ettim.

3.840 TL'e Xprime Tyler modelini aldım. 250

XPrime Tyler. En pahalı koltukları. En dolgunu

XPrime Tyler omurga eğriliği. Yarın iade

Kalıcı olarak Remote çalışacağım ortaya çıktığında ve eşimde Remote olarak çalıştığından yeni evimizin bir odasını ofis yapmaya karar verdik, ve bende 2 metrelik çalışma masamı ısmarladım, mat beyaz olarak seçtim.

Malum koltuk almakta şart olunca koltuğunda beyaz ferah bir renk olmasına karar verdim, durum böyle olunca seçeneklerim epey daraldı.

Xprime Tyler modelinden de edindiğim deneyim, ülkemizde koltuklar çok pahalı olsa dahi benim gibi takıntılı kişilerin tahammül edemeyeceği hataları olabiliyor. Dolayısı ile hatası olursa da ucuz olması nedeniyle kafaya takmayacağım bir model arıyordum.

Önce IKEA Markus beyaz modeline baktım, hatta gidip IKEA da denedim, 100KG olduğumdan süngerini yeri bitiririm gibi geldi.

Olası karşılaşacağım sorunlar için ucuz olmasına öncelik verdim, böylece göz ardı edebilirdim. Malum obsesyon üzüntü getiriyor.

Seduna Thunder Pro Beyaz modeli burada karşıma çıktı. Yorumlarda olumsuzluk gibi yazdıkları oturum alanının geniş olması benim için bir artı idi.

Ürün geldi kurulumunu yaptım.

+Ürün Xprime Tyler modeline göre oldukça hafif.
+Xprime Tyler modeline göre bir miktar boydan ve enden küçük.
+Sırt kısmı sık dokuma çift kat file.
+Oturma alanı kalın dokuma kumaş.
+Ürünün amortisorünün üzerinde CLASS 4 yazıyor.
+Ürünün yıldız ayak birleşim noktasını kapatan parça plastik.
+Tekerlekleri yeni nesil kalın ve büyük tekerler.
+Oturma alanı oldukça geniş
+Kolçakları sabit.
+Bazı yerlerde, kalıp hatası diyebileceğimiz çapaklar var.
+Sırt desteği hareket edebiliyor, ama kendini kolay salacak gibi.
+Baş desteği hareket edebiliyor.
+Baş desteği, fileden.
+Ürünün kurulumu için tüm civatalar eksiksiz çıktı.
+Civatalar bir poşetin veya kutunun içinde değil, hepsi yuvalarında takılmış vaziyette geliyor, montaj için gevşek olan bu civataları söküp, parçayı hizalayıp tekrar civatayı takarak montajı yapıyorsunuz.
+Ürünün montajı için bir tane alyen çıkıyor kutunun içinden.
+Kurulum oldukça, oldukça kolay.
+Ürünün parçaları ayrı ayrı tertemiz poşetinin içinde geldi.
+Ürünü MNG Kargo kırmadan, çizmeden, ezmeden, kirletmeden getirdi.

Seduna Thunder Pro | Beyaz | Yönetici Koltuğu | Ofis Çalışma Fiyatı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sony C310 vs XB400

C310 bozulunca XB400 aldım dün. (C310 için servis değerli evrak verdi ve amazon para iadesi yapacak.)

Hızlıca deneyimimi anlatayım;

  • C310'da daha küçük bir sürücü var (9mm) ama buna rağmen basları çok çok çok daha pançiyyyy (punchy)! Ben bu kulaklıkta bazı müzikleri dinlerken "ulan arabaya atacaksın 2 tane Alpine 38cm, orda dökeceksin böbrekteki taşları" diyerek gaza geldiğim oluyordu. Sürücü kabinleri epey minikti, benim gibi küçük kulaklı ve küçük kulak deliği olan biri için büyük rahatlık. ben ancak Kanal İçi ya da Kulak Çevreleyen kulaklıklar kullanabiliyorum. Apple'ın classic kulaklıklarını vs kullanamıyorum. Çengelliler de dahil. Malzemesi ilk başta çok güzeldi, yani aksamları birbirine bağlayan kablo yassımsı ve bir miktar kumlu hissiyat veren plastik gibi idi. Sonraları tabikî cildim ve kıyafetlerim gerekli pasta cila işlemini yaptı. Buda sorun kabloların sertleşmesi oldu. Kablolar kazık gibi oldu. Vücut ısımı alınca geri yumuşuyorlardı.
  • XB400'e gelince daha büyük bir sürücü var (12mm) buna rağmen basları zayıf kalıyor. Zayıfı açıklamak gerek; kesinlikle yok değil. Hatta eminim başka bir markadan geçince "vay a...rkadaş" diyecekler olur. Filhakika bir C310 değil ! Basları bir kenara bırakırsak, total icra esnasında sanırım bir mesafe farkı var. Buna sahne demek doğru olmaz. Demek istediğim XB400 tamda kulak zarımın önünde duruyor gibi değil, bu bir eksiklik yada kötülük değil, bu tercih... 12mm sürücüyü daha büyük bir kabinin içinde kulak kanalına daha uzakta konumlandırmışlar. Bu şuna neden olmuş olabilitesi var; yormayan bir dinleme deneyimi. Belki basları da törpüleyen de bu mesafe idi. Buna ek olarak diyebilirim ki, Flat'a yakın olan ama flat olmayan lezzetli bir dinleme sunuyor. Kesinlikle hafif bir gövdeye sahip. Malzeme kalitesi salona gideyim haldır haldır spor yapayım sırıl sıklam olayım kulaklıkda dayansın tarzı değil. Tahminim bu durumda elimizde kalır. Bu C310 içinde geçerli.

Ben kulaklıklarımı spor harici günlük hayatımda ve ofiste zoom vs gibi ortamlarda efektif ve memnuniyetle kullanıyorum.

Tüm bunlara ek olarak son ses de uzun süre dinleyemiyorum ama yine de son sese aldığımda bir %15 daha fazla güç iyi olurdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap