Gündemlerde Adı Geçen Kitap, Dergi ve Çizgi Romanlar

Levent Bey'in gündem ve canlı yayınlarda bahis ettiği kitap, dergi, çizgi roman vb basılı yayınları burada listeleyebiliriz. Yorum olarak eklerseniz, ben de liste haline getiririm.

 

 1. Roket (Bilim Kurgu Öykü Dergisi - Düzensiz süreli yayın) - Kitapyurdu / Shopier
 2. Neuromancer - William Gibson
 3. Blood Sweat and Pixels - Jason Schreier - Amazon
 4. Press Reset - Jason Schreier - Amazon
 5. Dying Inside - Robert Silverberg
 6. Görevimiz: Uzay Boşluğu - Frank Herbert
 7. Old Man's War - John Scalzi
 8. https://www.halkkitabevi.com/kitap (üzerinden yazar araması) - Stefan Zweig
 9. Viper Pilot: A Memoir of Air Cobra - Dan Hampton - Amazon
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#Öneri #dizi #diziönerisi #2022
Madem yıl bitti ben de bu yıl çıkmış, izlemiş olduğum ve beğendiğim dizileri yazayım, belki izleyen olur. :

Andor (müthiş bir dizi)
The Bear
Tokyo Vice
Shining Girls
Black Bird (mini bir dizi)

Bunların dışında ortalama dizi diyebileceğim diziler var, çok müthiş değiller ama beni çeken diziler: the terminal list, halo, peacemaker, the periphal(ikinci sezonunu merakla bekliyorum), Moon Knight (oscar isaac birkaç karakteri birden güzelce oynamış bence).

iyi olduğunu duyduğum ve listemde olan ama daha izleyemediğim diziler: Severance, The Devil's Hour

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sozcu.com ublock u tespit etmeye başlamış, bunu nasıl aşabiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Program Tavsiyesi.... Biraz tuzlu ama sonuçları muazzam. mesela 400 piksellik bir resminiz var. Bunu photoshop da temizlediniz. Nasıl 4K 8K yapacaksınız. Topaz ile. 🙂 🙂 Ulen geğik yapacaktım da içime kaçtı .) 🙂

https://www.topazlabs.com/gigapixel-ai

Topaz Gigapixel AI ile eski resimlerinizi 4K 8K yapabilirsiniz. Ama güçlü sistem istiyor söyleyeyim. İşi yaparken pc hafif tansiyona maruz kalıyor.

Topaz Video Enhance AI da mevcut. Bu programda 360p yi 480p yi 4K 8K ya çıkarıyor. Ve çok başarılı bir program. Ama bu video olduğu için en aşşağı 3070 li bir sistem lazım oluyor. Yoksa ki süre çok uzuyor.
Kimi temizlenen filmleri bu programla 4K ypapıyorlar.

Anlayacağımız Topaz bildiğin orman ayısı. İşini güzel yapıyor güzel sistemde. Uçan ruh onur abiye selamlar. 🙂

Gigapixel AI

Improve image resolution with deep learning. Join hundreds of thousands of photographers who use Gigapixel AI for printing, cropping, restoration, and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23
 • Tai per Dog Un @alipektas

  İş/çalışma amaçlı kullanırım belki zorda kalınca lâkin kişisel hiçbir görselimi böyle bir şeyle yapay/sahte bir şekilde geliştirmem. Daha doğrusu geliştirdiğime dair kendimi kandıramam diyeyim. Bu hile yani özünde bildiğin. Hoş bence onu da pek iyi yapamıyor ya neyse. Pastel boya tablosuna dönüyor görseller. İyi yapsa da bir şey değişmez ayrıca benim için. Orijinalliğini bu denli bozmak beni tersine rahatsız ediyor.

 • Outrun @outrun

  Tek seferlik ödemeyse yine iyi fiyat. İlerde aboneliğe çevirirler bunu. Şimdi alanlar ömür boyu kullanır 😀

 • Vural @vuralt62

  Yalnız sitenin tasarımı güzel olmuş.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Kaynak iyiyse sonuç fena değil ama diğer türlü iş görmüyor maalesef. Ben bunu yıllardır kullanıyorum. İlk başlarda vaaaaaaaaaauv dedirtiyor doğru, ama zamanla gözünüz sonradan ortaya çıkan kusurları görmeye başlıyor. Ben de basit vectörel logoları afişe koymada falan kullanıyorum. Ama öyle mucize beklemeyin derim. Mucizeyi telefondaki Remini yazılımı yapıyor, sıfırdan çiziyor detayları çünkü. Ama o da sadece yüz hatlarında işe yarıyor, o kadar.

  Anime özelinde de Waifu2x Extension GUI'yi tavsiye ederim. AMD ve Nvidia ikisini de destekliyor. Logolarda falan işe yaramıyor ama, üzer. Sadece 2d çizimler için iyi. İçinde 3D real life diye ayar da var ama en son baktığımda çok başarısızdı, şimdi ne hale gelmiştir bilmiyorum. Bunun dışında 30fps'i 60 yapma olayı da var ama yine çizgi filmlerde iyi çalışıyor, frame interpolation deninlen şey.

Isıtıcılı araba koltuk minderi ve 220v - 12v çakmak adaptör

bu iki Ürünü soğuk geçen bu kış aylarında kullanmak üzere aldım. malum doğalgaz faturaları...

https://urun.n11.com/koltuk-minderi/oto-koltuk-isitma-minderi-cakmaklik-girisi-isitmali-isitici-kilif-P303114445

https://urun.n11.com/adaptor/220-volt-12-volt-cakmak-adaptoru-5-amper-P335593955

ürünü başta bilgisayar koltuğum için almıştım ancak arkam sıcak olurken önüm buz kesiyordu 🙂

ben de ürünü altıma serdiğim battaniye tarzı alezin altına koydum.şunu söyleyebilirim ki gayet güzel işe yarıyor. ürünün iki kademesi var. ve düşük olan kademede kullanıyorum bu bile baya sıcak oluyor. ne kadar watt çektiğini görmek üzere watt ölçer cihaza bağladığımda düşük ayarda 41w ile başlıyor zamanla 36w değerine kalıyor ve sabitleniyor. sanırım elektirik faturasına çok büyük bir yükü olmayacak...üzerimde ağırlık sevmediğimden yaz kış battaniye ile yatarım. ona rağmen çok sıcak bir ortam oluyor 🙂

gerçi bu sıcaklığı sevmeyecek olanlar da olacaktır. bunu da azaltmanın yolu araya bir kat daha alez sermek.

12v ile çalıştığından 220v ile çalışan elektirikli battaniyelerine göre daha güvenli olduğunu düşünüyorum. adaptörün amper değeri 5 yani 12x5den 60w a kadar ürün bağlayabilirsiniz. koltuk minderinin yüksek kadamede çektiği değer düşük değerin 10w yukarısı. yani 51w çekiyor başlangıçta. gerçi ikinci kademe fazla olacaktır eminim.

koltuk minderini koltuk minderi olarak kullanacak olanlar için sırt kısmının da ısındığını belirteyim.

 

Günün sonunda memnun kaldığım bir alışveriş oldu. elektirik konusunda bilgisi olan varsa ürünün güvenliği konusunda bilgi verebilir. malum 12v belki adam çarpmaz ama yine de yangın çıkarabilir.

Ürünler ile ilgili sorularınızı alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • doganfkrt @doganfkrt

  İnsanı voltaj değil akım çarpar. I=V/R Yani akım=voltaj/direnç eşitliğine göre kişiden kişiye değişmekle beraber eğer vücut direnciniz düşükse 500mAh bile sizi çarpıp kötü sonuçlar doğurabilir tabi teorik olarak. Pratikte dikkatli olursanız birşey olacağını sanmam. DC'de 60 v sınır değerdir bu değerden sonrasını hissedersiniz. Kullandığınız adaprörün dc olduğunu varsayarak söylüyorum bunu. Fakat ac ise 100 v tehlike sınırıdır.

 • doganfkrt @doganfkrt

  şöyle anlatayım çarpılmak için vücudunuzdan 0.5 amper geçse bile yeterli olur ama bunu sağlamak için formül I=V/R Denkleminde vücut direncinizi 2kohm yani 2000 ohm voltajı 12 alırsak vücudunuzdan 0.006 amper geçmiş olur bu da dikkate alınmayacak bir değer. yani vücut direnci her bireyde aynı olmaz 12 volt direk olarak insana zarar vermez. voltaj konusuna gelecek olursak eğer akımı bize zarar veremeyecek bir değere sınırlayıp voltajı kendi başına arttırırsak yine bir çarpılma olmaz insanın çarpılması için voltaj ve akım değerlerinin orantılı olarak artması gerekir örneğin 110v ac 1 amper sizi öldürebilir ama 10000 volt dc 0.006 Amper zarar vermez tabi bu rakamları etkileyen bireysel vücut direnciniz de önemli.

 • Vizuvv @vizuvv

  Benim arka koltuklara almayı düşündüğüm bir üründü, bilgiler için teşekkürler. Aklıma takılan bir durum var. Ben (+/-3) 100Kg ağırlığındayım, ön koltuklarda olan pakete dahil ısıtıcı tellerde dahil olmak üzere bu ürünlerin içindeki teller kopmuyor mu? Otur kalk yapa yapa haddiyle esnettiğime eminim.

 • Alperen KARAOĞLU @rovou

  İşini düzgün yapan insanlardan Noyan'ın bu ısıtıcıya benzer bir ısıtıcı hakkında videosu var, izlemek isteyenler için link:
  https://www.youtube.com/watch?v=kno4B1PV0CI&t=732s

Levent Pekcan Emoji Serisi ve Duvar Kağıtları

https://youtu.be/XFzomQs8ppU

Merhaba herkese,

Mevlüt'ün Arthapot Tv'deki LP eskizinden sonra aklıma geldi, o gün oturdum çizdim 🙂 Aslında bardak tasarım muhabbetinden beri aklımdaydı, bu denli ilham gelmemişti. Aklıma gelen tüm bilenen replikleri / durumları için birer tane yaptım. Murat Gamsız, Levent Pekcan ve Hamdi Kellecioğlu eğer isterlerse sitede emoji olarak kullanabilirler. Orjinal dosyalarıda yollarım.

Emojiler içinde bir tanıtım videosu hazırladım. Videodaki LP'nin sesini bulmak videoyu yapmaktan uzun sürdü 😀 Kaç tane video taradım bilmiyorum. Bulduklarımda ya arkada oyun sesi yada Murat abinin sesi vardı. Ancak bu kadar temizleyebildim. İdare edin 🙂

 

https://youtu.be/XFzomQs8ppU

 

 

Bunun dışında size bu emojilerden oluşan 18 tane 4k duvar kağıdı oluşturdum. Tüm duvarkağıtlarına videonun açıklama bölümündeki veya aşağıdaki yandisk bulut depolama linkinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

 

Duvar Kağıtlarını İndir

 

Murat Gamsız ve Hamdi Kellecioğlu'nun Emojilerini de hazırlıyorum. Bu abilerimin yüz yapıları daha kemikli olduğundan 🙂 LP emojileri ile aynı tarzda olmuyor malesef. Beceremedim aynı tarzı yakalamayı. Daha çok çizgi roman tarzı oluyor (Örn: Otisabi) Üzerine çalışıyorum. Murat abinin gülmesi ve Hamdi Abinin fan kırması (ninja) yakında ... 🙂

Tanıtım videosunu kanalına koyduğu için Arthapot Tv Kanalının sahibi Mevlüte teşekkür ediyorum burdan 🙂 Arkadaşımı deskteklerseniz de sevinirim 🙂

Umarım Beğenirsiniz. Sürç-i lisan ettiysek affola. Duvar Kağıtlarınızı indirmeyi unutmayın 🙂

@leventp @gamsizm @hkellecioglu #lpemoji #teknoseyiremoji #arthapot

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 54