Benim oğlanın YouTube Kids faaliyetlerinin kafamızı şişirmemesi için BT Kulaklık alayım diyorum.
Havit markasi idare eder mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Parça parça çok gözlü sırt çantasına ihtiyacım var. Bulamıyorum.
Fotoğrafçı çantası mantığına yakın birşeylere ihityacım var ama Laptop'da var işin içinde. Var mı bildiğiniz?
Not: Dağcı gibi gezmek istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

Ayca_22...
İlk videoyu izlerken ve ardından 2. Video ile adım adım gerçek Ayça_22 e giderken çok keyif aldım. Hanfendinin sonradan aynı zamanda çekildiği diğer fotoğrafı atarak kendini ispat etmesi ile keyfim arş-ı âlâ mertebesine çıktı. Hiçbir Ayça_22 tuzağına düşmesem de hep "ulan bu yabancı sitelerden arak bir fotoya benzemiyor, kim acaba" dediğim olmuştu.
Özetle gündemden uzaklaşarak çok çok keyif aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Makul fiyatlı 2.0 bir PSU paylaşmıştım, illa 3.0 olsun diyenler olmuştu..
Alın revizyon gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18
 • Orcun @orcun

  Hep bu nvidia yüzünden. Bok var gibi psu'a standart getirttiler. Ya kardeşim bırak işte ya sorunsuz bu hali güzel 25 senelik atx standardınla niye oynuyon ? mağdem oynayacaksın o zaman al kendin üret anasını satayım ? nvidia iyi ki anakart üretmiyor ya, anakartlara çip sağlamıyor falan yoksa orada da böyle abidik kubidik saçma sapan çözümler görecektik.

  • Vizuvv @vizuvv

   GPU ne olursa olsun tek kablodan besleyebilme fikri bence güzel.

  • Orcun @orcun

   @vizuvv Tek kablodan değil ki ? gene 12 pin var. Daha az yer kaplıyor o kadar. O zaman hiç bunlara gerek yok araba gibi olsun şase'den - aktarılsın sadece +'ı bağlayalım bitsin bu çile. 😀 Veya rc araçlardaki gibi soket olsun XT90 soketli mesela bitti 2 kablodan iş tamam. Yada hiç bunlara kasmayalım notebooktaki gibi verimliliğe abanıp daha az güç tüketimiyle çok daha iyi gpular yapılsın verimliliğe kasılsın ? apple'ın arm mimarisini benimseyip kendine özel yaptırıp mevzuyu kapatması gibi.

  • Vizuvv @vizuvv

   @orcun Kablo ne Pin ne? Bilgilerinde bir sorun var. ATX3.0 PSU dan çıkan 12VHPWR adlı tek kablo, GPU daki tek 12VHPWR soketine giriş yapıyor.

  • Orcun @orcun

   @vizuvv Bende bu standardı diyorum zaten saçma sapan birşey diye ? nvidia'nın sektöre kazığı.

  • Vizuvv @vizuvv

   @orcun bence 3 ayrı soketten kablo demetlerini bir yerlere sokuşturmaktansa tek kablodan gitmesi müthiş bir nimet. Ayrıca LP Nvidia nin konuyla alakası olmadığını standart a Intel in karar verdiğini söylüyor.

  • Orcun @orcun

   @vizuvv İşte sorun da burada zaten, mesela full modüler ya da yarı modüler psu olsa dersin ki ben buna uygun yeni pcie standardında kablo alırım takarım veya yaptırırsın ? çok basit. Ama şuan hala daha hali hazırda olan pcie güç kablosunda bir standart yok. AMD ayrı telden çalıyor mesela 3 tane 8 pinden ve eski tip ? hadi intel diyelim karar veriyor e arkadaş kendi ekran kartında niye eski tip kullandın diye adama sormazlar mı ? A770 mesela serinin en üstü 8 + 6 pin eski tip soket kullanıyor. Nvidia bu yeni güç girişini 3000 serisinden beri dayatıyor. Hatırla referans tasarımlı 3080 ler falan hepsi böyleydi. E ne oldu sonra ? asus msi gigabyte zotac vs kim kullandı ? şuan aynı şeyi 4000 serisi de yapıyor ama onda ki sorun da hala daha yaygınlaşamadı. Bakıyoruz ortada 4060 yok, 4070 yok, arası 4060ti 4050ti falan da yok masaüstü için ? + bunlar fiyata oynayan kartlar herkes ha bire 700 800 1000 wattlık psu mu alacak ? hani birşeyler yapılıyor gelişim adına ama bu yapılan şeylerde ötesi yok demo test örneği gibi kalıyor. Ne psu üreticisi tınlıyor ne de anakart üreticisi veya ekran kartı ücreticisi hepsi kendi aralarında oturup aynı yemeği yiyor ama masa başında değiller birisi alıp odasında yiyor öbürü ben sebze yemem diyor vs. vs.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Benim tek üzüntüm ve dileğim, modülerliğin standart olmaması ve olmasıdır. İlk dileğim bu, yani çok bir şey değil, zor da değil. İkincisi ise ana kartın hat kablolarının biraz daha uzun olması, sanki milimetrik ölçmüşler; azıcık uzun olsa ana kartı kanıttırmayacak takıp, çıkartırken ama illa ki o sıkılıkta olmak zorunda...

İşine yarayan olur elbet.
https://easypackmaker.com/chooser

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Noctua tasarım tercihinin arkasında bu varmış demek. Yeni Uber-hiper kasalarda kelebek konmuş gibi görünmesinin nedeni diyebilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 24

Yetkili serviste bakım yaptırmak hep pahalıydı ama şuanda çılgın fiyatlar çekiyorlar. Deprem nedeniyle epey km yapınca yine erken doldurdum 10bin km'i. Yağ alayım dedim, güncel fiyat ve eski siparişlerimdeki fiyatlar ortada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Yalnız bu veya benzeri olaylar hep vardı. Bizim 90lar da mesela tatilden sonra okula ilk geldiği gün öğretmen ilk derste soru sorardı tek tek. Tatilde ne yaptınız diye vs. işte annen kim baban kim ne iş yaparlar vs. vs. ya böyle şerefsizlik mi olur ? ulan herkesin aynı ekonomik şartlarda sahip olması lazım bunun için ? + orası özel okul değil devlet okulu ya ? kimi çocuk anlatamıyordu yüzü kızarıyordu birde öğretmen kusurabakmayın ama o... çocuğu ise sınıfta gülüyordu. Benim ruhum çekiliyordu ya, ulan ayıp denilen birşey var ya ? annesi babası ölenler var yetimler var babanın mesleği ne ? ananın mesleği ne işte evde kim çalışıyor falan böyle sorular vardı. Çocuk üşüyor diye çocuğu döven öğretmenler vardı.

  Aklımda çıkmıyor ya, izmirde yağmur yağdı ama feci yani 1 gün aralıksız okul bahçesi böyle bileğe kadar full suydu o derece su basmış okulu giderler tıkalı falan pazartesi günüydü, sabahçıydık birde çocuğun birini ıslanmış pantolonu vs sucuk olmuş çocuk okulun içine giriyor kalorifer var sıcak diye dibinde oturuyor, müdür yardımcısı geliyor çocuğu ölümüne dövdü. Ama öyle bir dayak yok yani 2 kulağından kavrıyor kaldırıyor çekiyor sağlı sollu tokat çocuk düşüyor yerde çocuğun karnına tekme atıyor ohooo ne dayak. Düşünün işte böylelerinin nesli bitmiyor ve içimizde bu toplumda istedikleri gibi yaşıyorlar. Bunların kimisi öğretmen kimisi hakim kimisi de savcı ve doktor oluyor. Her makamda her yetkili kurumda bunlardan var. Bazen hani dayanamayıp küfrediyorum ama insan başka türlü izah edemiyor. Allah büyük bu adam benim şuan karşıma çıksa ben yarınımı düşünmem. Buraya yazamayacağım şeyleri yapardım ve gramda suçluluk hissetmezdim.

  • Johan @johan28

   O baba anne mesleği soranlar o kadar salak insanlardı ki. Ben bizim başka işlerimiz olmasına rağmen hep işçi der geçerdim. Özellikle ilkokul değil ama ortaokulda değişen hoca da olunca tam rezil bir dönem oluyordu. Sana ne bütün sınıfın içinde milletin ne yaptığımdan. Amaçları da işlerine yarar ebeveyn bulmak başka bir şey değil

 • Hater @hater

  Memur görünce başına en kotu seylerin gelmesi icin dua ediyorum. Tum ailesine sadece kendisine degil.

 • MegaWindows @megawindows

  Sosyal mecralarda yayılan bu tür videolar için her ihtimal mümkün. Hemen atlamamak lazım aslında. Doğru da olabilir kurgu da