#XboxGamePassUltimate'ın 3 ay 5.90 TL kampanyasını PC'den satın almıştım daha önceden. 3-4 ay önce bitmişti ve konsolu o zamandan beri açmamıştım bile. Bugün aklıma geldi bir de konsoldan deneyeyim kampanyayı dedim. Hiç beklemiyordum ama yine 5.90'a 3 aylık Ultimate aldım. 😀 Bekle beni Outer Worlds, Wasteland 3, Rage 2 ve daha niceleri...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Netflix'ten düzgün bir yapım çıkamayacağına artık neredeyse eminim. Formül hep aynı: ilginç veya sıradan olması fark etmez bir fikir bulalım, 1-2 eski Holywood yıldızını kadroya alalım, 30 saniyede bir SJW şovu yapalım, 39 dakika bu saçmalıklarla ilerleyen dizinin 40. dakikasına izleyiciyi meraklandıran bir sahne ekleyelim. İzlediklerim arasında sadece Stranger Things bu kalıbın biraz dışında kalıyor. Ahkam kesecek kadar çok sayıda dizi izleyemiyorum ama izlediklerim için durum bu şekilde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@raist tekrar teşekkürler. 😊

Mükemmel bir kalemmiş, beklemeye değdi.

#AlphaGel #UniKuruToga

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

1 liraya Honor 8A ve kulaklık satılmış HB'de 😯

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Mükemmel bir askerdin ama en çok barışı severdin, bir milliyetçiydin ama 21. yüzyıl entelektüellerinden daha açık görüşlü ve ilericiydin, devletçiydin ama halkını el üstünde tutardın...

Bugün ülkenin yarısına karşı seni savunmak zorunda kalıyor olmamız ne kadar acınası bir hale geldiğimizin en büyük göstergesi bence...

Seni hak ettiğin gibi yaşatamıyoruz...

Bari huzur içinde yat, cephelerde çok yoruldun ATAM...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jubei @jubei

  Paylaşım için teşekkür ederim, kullanabilir miyim?🤔

 • msconfig @msconfig

  Hocam bu yaptığın ayrışmayı daha çok artırır. Ülkenin yarısı derken kastettiğin kişiler kimler,sen kimleri yarı olarak görüyorsun diye sorardım ama teknoseyir sosyal de siyaset yasak olduğu için soramıyorum. Seni tenzih ederim ama şahsi görüşüm sosyal mecralarda bir gönderi atıp da fotoğraf altına özlü söz yazan sözde Atatürkçülere çok uyuz oluyorum. Gazi Mustafa Kemal in fikirlerini ve hayata bakış açısını anlamadan sadece ismini kullanarak pr yapmaya çalışılması çok daha vahim. Böyle yapanların hülooğğculardan hiç bir farkı yok gözümde.

  • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

   Çok haklısınız. Yılmaz Özdil gibi Atamız üzerinden pirim yap(maya çalış)anlara ben de uyuz oluyorum.

   Yukarıda yazdığım şeyleri 29 Ekim'de twitter'da Atamıza aleni hakaret eden F. Ö. (Siz anladınız) ve yazdığı şeyleri RT edenlere ithafen yazdım. Ülkenin yarısı diyerek kimleri kastettiğimi ise gerçekten açıklamama gerek var mı bilmiyorum. Yapılan bir yanlışı eleştirmenin ayrışmayı arttıracağını düşünmüyorum; aksine ömrünü bizlere bir ülke, insanca yaşama fırsatı ve umutla bakabileceğimiz bir gelecek bırakmaya adayan bir insanı kötülemek ve kötüleyenlere çanak tutmak gerçek ayrıştırıcılıktır.

  • msconfig @msconfig

   @vitalyscherbo Yanlışa yanlış demek lazım zaten doğru ama siz böyle genelleme yapınca,bahsettiğiniz yarı eğer x partisini tutan insanlarsa çoğunu zan altında bırakıyor olmanız sorun. Sizin bahsettiğiniz insanların sayısı çok fazla değil bana göre. Atamızı kötülemeye çalışanlar gündem oluşturmaya çalışıyorlar ama gündem bile olamıyor. Çünkü kimse tarafından kaale alınmıyorlar.

  • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

   @msconfig Ben yarıdan bile fazla olduklarını düşünüyorum ve gayet de kaale alınıyorlar. Kadir Mısıroğlu'nun sevildiği kadar hiçbir tarihçi sevilip sayılmadı neredeyse. 2 lafından biri Atatürk ve Cumhuriyete hakaretti. Fatih Tezcan gibilerin twitter hesaplarına bakın. Orhan Osmanoğlu gibilerine bakın. Bunların bir kısmının gündem oluşturmaya çalıştığına katılıyorum, ama hepsinin mıknatıs gibi aynı noktaya yönelmesi bir şeyler ifade ediyor. Neyse siyasete girmek istemiyordum güya ama girmiş olduk. Özetle adına ne dersek diyelim, isterseniz ayrımcılık da diyebilirsiniz ama bu benim şahsi görüşüm ve Atatürk'ü sevip sevmemek benim için çok ayrıştırıcı bir şeydir; böyle kimselere ayrımcılık yapıyorsam eğer buna üzülmem.

 • Nostromo @nostromo

  ''Bugün ülkenin yarısına karşı seni savunmak zorunda kalıyor olmamız'' Gerisini okumadım bile.Kusura bakmayın ama bu yaptığınız bölücülük.

  • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

   Herkes istediği gibi anlayabilir, saygı duyuyorum.

  • Nostromo @nostromo

   @vitalyscherbo Bakın baştan söyleyeyim ben o aşağıladığınız diğer %50'den değilim. Demek istediğim şey, bu söylediğinizin tehlikeli bir söylem olduğudur. Birlik beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde birbirimizi ayrıştırmak, nifak tohumu ekmek yapacağımız son şey olmalı. Zor zamanlardan geçiyoruz, aklı selim davranmamız lazım.

  • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

   @nostromo Söylediğiniz şey çok doğru ve size katılıyorum, ancak bu söylemi yanlış tarafa söylüyorsunuz. Gördüğü bir yanlışı eleştiren kişiye değil yanlışı yapanlara söylemeniz lazım. 🙂

   Birileri Atatürk'e ağzını gere gere hakaret ediyor, binlerce kişi de bunu beğenip RT'liyor; bunu eleştiren kişiye ise ayrıştırıcılık yapıyorsun diyorsunuz. Ayrıştırıcılık yaptığımı zerre kadar düşünmüyorum ama böylelerine ayrıştırıcılık yapıyorsam da eğer pişman değilim.

   Bu ülkedeki hangi kafanın Atamıza hakaret edebileceği sorusunun cevabını bilen herkes %50 ile ne kastettiğimi zaten anlamıştır. Çok siyasete girmeye gerek yok.

Erasmus ya da başka program ile yurt dışına öğrenci olarak giden arkadaşlara bir sorum var. 'Immatriculation Certificate' tam olarak nedir? Sicil belgesi, öğrenci belgesi ya da Erasmus'a hak kazandığıma dair belge olabilir diye düşünüyorum ama tam da bilemedim. Açıklamasında üniversiteniz tarafından verilir diyor, o nedenle sicil belgesi olması zor gibi. Dış İlişkiler Ofisi öğrenci belgesidir dedi ama yine de bilenlere bir sorayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#steamindirimleri'nden alırsam bir tek #DarkestDungeon alacağım diyordum, aldım. 🙂 En düşük fiyatına inmiş #oyun: 11.70 TL. 4-5 ay önce alıp biraz oynayıp iade etmiştim. Çok eğlenmiştim ama bir yandan da her an güçlü bir düşmanın gelip bütün partime tek atabileceği ihtimalini düşünmek yormuştu beni. İade ettiğim anda ise pişman olmuştum. Şimdi tekrar oynayacağım için heyecanlıyım çünkü hem sanat tarzı hem de oynanış olarak çok kendine özgü ve çok zevkli bir oyundu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün benim s10'a parmak izi güvenlik ve geliştirme güncellemesi diye bir şey geldi. #Samsung kullanan arkadaşlar farklılık hissettiler mi? Ben pek bir şey anlamadım, hala aynı gibi. Başka parmakla açılma olayını ise test etmedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BlueFear @bluefear

  Güncelleme metninde genel olarak silikon kılıfların açtığı sorunlar nedeniyle güncelleme yapıldı yazıyordu. Hızlanma konusunda iyileştirme olduğunu yazdığını görmedim. Kılıfsız kullanımda başka parmakla açılma diye bir durum da olmadı zaten. Sadece silikon kılıfın tırtıklı yüzeyi yüzünden parmak izi gibi algılanıyordu ve kılıfın yüzeyi tarandığından herhangi birisi o silikon kılıf üzerinden tarattığında telefon açılıyordu.

7 liraya aldığım kaleme 14.5 lira vergi kesilmiş 😀 Böylece kalem Türkiye'deki fiyatına gelmiş oldu ve boşuna 2 ay beklemiş oldum. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 32

Arkadaş iyi ki Teknoseyir Sosyal var ya. Teknoloji ve oyun haberleri veren başka sitelerdeki yorumlara falan bakınca resmen kalbim sıkışıyor. Yazan kişiler eminim 13- yaşlardalar ya da zeka seviyeleri o kadar. Fanboyluk, kıskanma/çekememe, ezikliğin bir dışa vurumu olarak sürekli trolleme ihtiyacı duyma, özgüvensizlik sebebiyle başkalarını aşağılamaya çalışma, vs... Burada da arıza tipler var tabi ki ama diğer yerlerle kıyaslanamaz...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9