Doktora tezim için bir nümerik model kuracağım. Almanya'daki bir hoca ile birlikte yapacağız. Herhangi bir programlama dili bilmem gerekiyor mu dediğimde C++ öğrenmen iyi olur dedi. Kaynak önerebilirseniz çok sevinirim.
#TeknoYardım #programlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım 4770 ile sorunsuz çalışan PC 4460 ile boot etmiyor. CPU fanı birkaç saniye sonra duruyor. BIOS update ettim ve CMOS'u temizledim ama nafile. 4770 takınca sorunsuz çalışıyor. Neden olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#mağaradanselamlar #spotify'ın çalma listelerini ana ekrana ekleme özelliğini yeni keşfettim ve kendisine bayıldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vakıfbank'a güvenerek bir şeyler yapmayın bugün. Tüm sistemleri çökmüş durumda neredeyse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#youtubepremium'un ne gibi özellikleri varmış bir bakayım dedim. 2020 yılında ekran kilitliyken çalma, arka planda çalma gibi özellikleri utanmadan ve sıkılmadan oraya yazabilmeleri takdire şayan. Hem de kaç yerde tekrar tekrar yazmışlar. Aslında tek özelliği reklamsız olması. Çevrimdışı oynatma da bence zaten olması gereken bir özellikti. #Google kesinlikle alternatifsiz olmasının ekmeğini yiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

#oyun #Frostpunk ve #FTL #XboxGamePassforPC'ye geldi. Frostpunk'ı hep denemek istiyordum, güzel oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MetroExodus, kendisini nasıl bir hevesle oynamak istediğimi anlamış olacak ki naz yapıyor bana. Xbox One S'de 3 saatlik oynanışta 3 kere çöktü ki konsolda böyle şeylere gelemem. PC'de 10 başlatmanın 9'unda açılmadı, geriye kalan 1 denemede de safe mode'da açıldı sadece. Safe mode'da oyuna girip grafik ayarlarını değiştirdiğimde bir sonraki açılışta yine 10 denemenin 9'unda açılmadı..

Malesef fazla naz aşık usandırdı ve oyunu sildim. Bir daha da yükler miyim bilmiyorum...

#Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/eskitvitler/status/1213920450180464641?s=20

Normalde paylaşmam böyle şeyler ama twitter'da gördüğüm en orijinal ve komik twitlerden birisi kesinlikle. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#deadcells benim için fazla Rogue-like olmuş, hatta like'ı fazla. Bloodborne'da bile biraz ilerleyebilirseniz kestirme falan açıyordunuz, bir ilerleme kaydettiğinizi hissediyordunuz. Dead Cells'te ise en başa dönüyorsunuz. Tamam bazı güçlendirmeler kalıcı oluyor ama günün sonunda kendimi bir ilerleme kaydetmiş gibi hissedemiyorum. Oynamak istediğim başka #oyun'lar da var, o yüzden şimdilik yollarımız ayrıldı ne yazık ki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Outrun @outrun

  Dead Cells'in olayı o yalnız. Yenilip öğrenmek oyunun bir parçası. Zaten öğrenince bir "run" bitirmek 1 saat sürüyor. Hadi bir mucize oldu oyunu ilk oynadığınızda sonuna kadar gelip bitirdiniz. 1 saat sürmüş olacak ve oyunu bırakacak mısınız? Başlayıp bitirilen bir oyun değil Dead Cells, o yüzden ölünce başa dönmüş gibi hissetmeyin. Oyunun temel prensibi her şeyi hata yapıp tekrar tekrar deneyerek öğrenmek. Bundan hoşlanmadıysanız oyunu hiç seveceğinizi zannetmiyorum ileride de.

  • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

   Yok oyunun olayının o olduğunu anladım zaten ve işte hoşlanmadım. Oyunun kontrolleri, oynanış mekanikleri, görselleri, müzikleri çok güzel. Her seferinde harita da değiştiğinden farklı bir oynanış da sunuyor, tazeliğini koruyor. Ama öleyim tekrar başlayayım, ya da bitireyim tekrar başka bir build ile deneyeyim bana pek uymuyor, ilerleyip bitireyim istiyorum.

 • Equitatus @equitatus

  Dead Cells'i hiç oynamadım (listemde var) ancak The Binding of Isaac ile en az 700 saatlik oynama sürem var. Bu tarz rogue-like oyunlarda amaç oyunu bitirmek değil zaten. Ölünce tekrar başlamak oyunun olayı zaten. Oyunu öğrendikten sonra bitirmek iş değil, öğrenene kadar olan öğrenme kısmı oyunu zevkli kılıyor.

  • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

   Evet bu rogue-like'lar ya sev ya terk et misali oluyor zaten. Ben pek sevemiyorum. Isaac'i de 20-30 dk oynayıp bırakmıştım. Tek kişilik oyunlarda ilerleyip oyunu bitireyim istiyorum ya da en azından ilerlediğimi hissedeyim. Mesela Forza Horizon 4'ün o bitmeyen yapısını da hiç sevmemiştim, halbuki oyunu çok severek oynadım. Online oyunlar dışında bitmeyen oyunları pek sevemiyorum.

  • Equitatus @equitatus

   @vitalyscherbo Ben bu tarz oyunları kafa dağıtmak için oynuyorum. Genelde arkada bir podcast yada müzik açıkken oynuyorum. Kafa yormayan basit oyunlar olduğu için stres atmada başarılılar.

 • Ali Can Aytar @ali-can-aytar

  Kralı öldürmek 43 dakikamı aldı. Tabi ilk öldürüşüm. Bunun daha bir başlangıç olduğunu o zaman anladım. 🙂 Oyun giderek zorlaşıyor, zorlaştıkça açılıyor, yetenekler ekleniyor. Sürekli gelişiyor. MMORPG oynayanalan için skill kasmak, sürekli yeni geliştirmeler yapmak aşırı güzel. 10/10 puanım bu oyuna. Yağ gibi akıyor.