Türkiye'nin en büyük metropol şehrinde tüm toplu taşıma hatlarını 7/24 çalıştırmak bu kadar zor mu? Bir iş yapılacaksa tam yapılmalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21
 • Daviance @daviance

  şu trafik ışıklarınıda günü saatine göre ayarlayan bir sistem yapsanız ,metro reklamından usandık .

 • DarkPower @jepping

  Havalimanı ve bazı gece hayatının yoğun olduğu noktalar dışında hatların hepsinin 24 saat çalıştırılmasının anlamı pek yok bence de. Fakat benim düşüncem en azından birkaç hat ayarlansa ve bu hatlar gece 00.00'dan sabah 05.00'e kadar belirli bir güzergah üzerinde çoğu ilçeyi gezseler. Her durakta durmayacaklar. İlçenin büyüklüğüne göre ya ilçe merkezinde ya da o ilçede 2-3 noktada duracaklar. Geri kalanı taksiyle kısa mesafede çok para harcamadan vatandaş çözer, hatta yürüyebilir duruma göre.

  Örneğin; Bir hat düşünün gece saat başı Sultangazi->Gaziosmanpaşa->Eyüp->Bayrampaşa->Esenler ilçelerini geziyor. Bunun gibi küme halinde yakın ilçeleri gezecek birkaç hat. Belki saat başı olduğu için daha çok ilçenin bir hatta bağlanması söz konusu olabilir.

 • Chell @alperenxx

  Tümü tabi zor. İki kat hadi en azından .1.5 kat insan çalıştırmak gerek. Keza hepsinin çalışması anlamsız olmakla birlikte en azından ana hatlar 24 saat diğer hatlar da gece 24e kadar çalışsa bile yeter. Bazı noktalara son otobüs 8.30 gibi komik saatte.

 • Batuhan Yılmaz @batuhan-yilmaz

  Ben bu 24 saat çalışma olayının güvenlik olarak tehlikeli olacağını düşünmekteyim. Sebebi de bakım onarım çalışmaları. Metro İstanbul'un dediğine ve forumlardan araştırdığıma göre gece sefer yapılmadığı zamanlarda bu hatlarda bakım onarım temizlik yapılıyor trenlerde ve tünellerde. Bu bakımlarda bir hata olsa bir kontrolsüzlük olsa insanların canına mal olabilir. Ki bakımlar yapıldığı halde bile ülkede kazalar gördük (bkz. ankara metro kazası, istanbul metrosunda yolcunun kalçasına demir saplanması, marmaray treninin raydan çıkması...).

Netflix önümüzdeki ay Türkiye'den çekilmeyi planlıyormuş. Kaynaklar henüz resmi değil ancak RTÜK ciddi ciddi sansür uygulamalarını istediyse ki istemiştir büyük ihtimal. Kuzey Kore olma yolunda adım adım..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25

Playstation 4(FAT kasa)'e SSD almayı düşünüyorum. Bütçe dostu. Şunu bulabildim ;

https://www.epttavm.com/item/35304881_sandisk-plus-240gb-530mb-440mbs-sata3-ssd-sdssda-240g-g26

Var mı daha önce Playstation 4(FAT kasa)'e SSD takan performansı nasıl? Değer mi? #ps4 #SSD

ePttAVM - Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s 2.5

Sandisk Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 SSD SDSSDA-240G adınıza faturalı sıfır kapalı kutu urun orjınal
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm Bu siteyi neye kurdunuz? Neden sosyal ağ yapısı başlattınız? Biraz argo tabir olacak ama ülkenin ...... ayı bağırırken burada hangi telefon çıkmış onu mu konuşalım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Verginin vergisinin vergisini ödeyeceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkes zam geldi yazıyor. Birde grafiksel olarak sayıları görelim ;

BeğenFavori PaylaşYorum yap