Klavyeci misiniz yoksa fareci mi?
Bilgisayar, program kullanırken klavye kısayollarını mı kullanırsınız, fare ile mi işinizi halledersiniz yoksa her ikisini de kullanır mısınız?

Sık kullandığınız klavye kısayolları neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18

İçim cız etti. Hani tüm belediyelerin vardır böyle çöplüğü ama bu ne yahu.
https://twitter.com/ibbhaberleri/status/1437662069600497664

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

Günlük kullanımda #Logitech G213 Prodigy alınır mı? Tasarımı ve bilek desteği olmasından dolayı düşünüyorum.

Şu anda 329TL

Bu fiyat aralığında sizin önerileriniz varsa onlarıda yazabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

Tws kulaklıklarda çoğunlukla 2 tasarım var. Biri kulak içinde bitenler, diğeri ise kuyruklu olanlar. Yürüyüş yaparken ve film izlerken kullanmak için hangi tasarm tercih edilmeli? Ya da hiç farketmez mi? Sizin tecrübeleriniz neler?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Epic Games Apple'ın bileğini bükmüş gibi şimdilik.

https://twitter.com/ballmatthew/status/1436355147429466113

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • erhankoprulu @erhankoprulu

  Beklemediğim bir sonuç oldu, epic games boşa kürek çekiyor gibime gelmişti, şimdi bunlar bu gazla sony ve microsofta da dava açarlar

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Ya ben mi yanlış okuyorum. Epic çıkan karardan üzgün. Epic Ceo'su şöyle bir açıklama yapmış;

  On Twitter, Epic CEO Tim Sweeney expressed disappointment in the order. “Today’s ruling isn’t a win for developers or for consumers,” Sweeney said. “Epic is fighting for fair competition among in-app payment methods and app stores for a billion consumers.” Separately, an Epic Games spokesperson told NPR that the company plans to appeal.

  Ayrıca mahkeme Epic'i Apple'a ödemediği komisyonları ödemekle de cezalandırmış. Bundan sonra da komisyon ödemeye devam edecek. Epic'in kazandığı tek şey dışarıdan da satabilirsin o kadar. Appsstore'dan satacaksan haracını ödeyeceksin...

Kitap okuyan arkadaşlar; nasıl bir ortamda okuyorsunuz? Masada mı sandalyede mi koltukta mı yatakta mı okursunuz? Kitap okurken yanında bir şeyler içer misiniz? Çay, kahve, sıcak çikolata vb. Akşam mı yoksa gün içi mi okumayı daha çok seversiniz? Ne tarz okursunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Günlük, boş zamanınızda ziyaret ettiğiniz, önerdiğiniz yabancı teknoloji, oyun, bilim, haber siteleri neler? Subredditler, Twitter hesapları da olabilir. Amaç, internet kalabalığında bilgilenebileceğimiz yeni kaynaklara erişmek.

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaş trendyol pazar yerlerinin bulunduğu şehirlerin haritasını atmıştı, bulamadım. O durumu gören duyan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarında işletim sistemi olarak #Linux kullananlar, hangi distroyu kullanıyorsunuz?
Ayrıca bilgisayarı ne amaçla kullandığınızı yazar mısınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26
 • elmasevmem @elmasevmem

  ben yıllardır çok farklı distrolar denedim. son 1 senedir manjaro(arch tabanlı) yüklü. diğerlerine göre gerçekten kullanımını çok sevdim. apt yerine pacman veya pamac kullanıyoruz alışınca çok basit oluyor. sıkıntısız kullanıyorum.

 • toriko @toriko

  Son 5 yıldır isletim sistemi olarak sadece linux kullanıyorum. 2 yıldır gentoodayim. Oyun hariç her amaç için kullanıyorum (oyun zaten oynamıyorum)

 • Recep Çakan @recepchakan

  şu sıralar yeniden ubuntu'ya döndüm baktım yeni sürümün çıkısına az kalmış21.10 kurdum. Daha öncede ubuntu Kullanıyordum öve öve bitirilemediği için manjaro gnome denedim 6-7 ay kadar ne bilim ısınamadım şu anda manjaro ve ubuntu kurulu ama genelde ubuntu kullanıyorum.
  ısınama sebebim ubuntu'yu yıllardır kullandığım için yapılandırma dosyalarına alışmam ve ubuntu'da program yüklemek daha kolay geliyor bana aur güzel bir sistem ama paketlere bir türlü güvenemedim.

 • sapnu puas @ugurcansayan

  Uzun süre Debian kullandım, son birkaç aydır Fedora Silverblue kullanıyorum. Bilgisayarımda genelde Firefox, Libre Office, Steam ve Ferdi çalışıyor. Ara sıra "sırf bir program için" sanal makinede Windows 10 açıyorum

Aranızda masa kaplama folyosu kullanan var mı?

Pc masası olarak kullandığım masa tablası 30 yıllık vardır. Hem rengi hem de parlak ve kaygan bir yüzey olmasından dolayı değiştirmeyi düşündüm ama hem boyutu hem de sağlamlığından dolayı vazgeçtim, alternatif yöntemler arayışındayım. Boyama, kaplama gibi.

Parlak ve kaygan bir kaplaması olduğundan dolayı boyama işini eledim. Zımparalamak baya güç ve zaman gerektiriyor. Sonucu da nasıl olur belli değil.

Mat siyah masa kaplama folyosu ile kaplamayı düşündüm ama ne kadar dayanıklı olur bilemedim. Siz ne yapardınız? Folyolar çizilmelere dayanıklı değildir diye düşünüyorum.

Boyutu: 130x70

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13