İki modemi bağlayıp birini wifi gücünü çoğaltmak icin kullanmak mümkün mü ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Psu ya overclock yapınca oyunlarda 100 fps daha fazla veriyormuş hele overlok yapılırsa ozaman 500 fps daha fazla veriyormuş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar eminim bu konudan herkes sıkıldı ama hakkımi yedirmek istemiyorum dsmartan internet alıyordum modem bozulmuştu bizim yapabileceğimiz bisey yok denilince bende attım başka yerden başka modem aldım dsmart ile taahhütüm bitince başka firmaya geçtim simdi dsmart modem icin başta 75 tl istedi sonra 300 şimdi de gelmis kafasına göre 2000 lira hd hd plus diye birşeyden para istiyorlar ben televizyon hizmeti dahi almıyordum sadece internet hizmeti alıyordum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Lan kablosu ile 3mb download hızı rahat alıyorum ama wifi de 1 mb e kadar düşüyor acaba wifi nin performansını arttırmanın yolu varmıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

350z yanında da rx7 bizimde var bi hayalimiz 🙃

https://youtu.be/2xaujwqQFRU

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dsmart tam bir çingene 9unda internet taahütüm biticegi icin bitmeden bi kac gun önce türknete başvuru yaptım ve 9unda taahütüm bitireceğini söyledim türknet bağlanmasına karşılık dsmart aboneligim sonlanmadi telefonda aradığımda ise ilgili birime aktarıyorum diyerek yüzüme kapattılar e devlet üzerinde abonelik iptal başvurusu yaptim ama yine de içimde kotü bi his var

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ray tracing tam olarak ne değişiklik getiriyor anlayamadım bundan 11 yıl önce çıkmış need for speed hot pursiut oyununda bile Bugatti Veyron un önündeki mazgal cercevesine varana kadar yansıma vardı yada 2008 yılında çıkmış gta 4 oyununda karalteri arabanın önüne getirince duvarsa parmaklarına kadar gölgelerini görebiliyorduk ray tacing tam olarak yeni ne getiriyor ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17
 • BRN @brnspawn

  Apex'de de yansımlar çok iyi. Örneğin bina içerisindeki metal yüzeyde çatı yerine daha güzel olan gökyüzünü gösteriyor.

 • ARMv7 @armv7

  Bunlar hesaplamayla değil de önceden oraya konulmuş algoritmalarla yapılıyordu. Şimdi gerçekten ışığın kaynağından ışığın çıkışını ve etraftaki nesnelere düşüşünü, onlardan yansıma oranını vs vs hesaplıyor. Tam gücünde kullanılmaya başlayınca asıl farkı göreceksiniz. Ben 3d modelleme yapan biri olarak daha rahat gözlemleyebiliyorum farkı. Modellemedeki kadar fazla yapılınca sonuç gerçeğe çok yakın oluyor.

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Rtx sana şu aşamada büyük fark yaratıyor gibi gelmeyebilir. Çünkü dediğin gibi belli tekniklerle geliştiriciler bunları alıyordu. Şu aşamada geliştirici için bunlarla uğraşmak yerine sadece o nesnenin yüzeyinin nasıl olduğunu belirtmesi yetiyor. Kalan hesaplamaları rtx yapıyor.

  Rtx için sadece yansıma olarak da düşünme. Işığın gerçek hayattaki gibi işlenmesini sağlıyor. Verdiğin NFS örneğinden gidelim. Geliştirici Bugatti için parlak yüzeylere yansıma ekledi. Ama sen ıslak zeminden giderken aracın yansımasını da ekledi. Peki aracın üzerindeki yansımaları ıslak zeminli yolda nasıl yapacak? Duran nesnelerde tamam ama hareketli olanlarda? Rtx bunu da hesaplıyor. Bu örnekte devam edelim. Bir de tam o anda aracı çarptın ve sahnede patlama efekti olsun. Işık değişti. O tüm yansıma işleri de değişmesi gerek.

  Bir de gölge işleri var. Gta iv oyununda gölgeyi duvarda görebilirsin evet ama o gölge ne kadar gerçekçi? Işık şiddetine göre gölgenin keskinliği ne kadar değişiyor? Geliştirici bir gölge ekliyor ve neredeyse her zeminde aynı gölge. Rtx ile ortamdaki ışığa göre gölgenin koyu veya daha açık olması, kenarlarının keskin veya yumuşak olması hesaplanıyor.

  Aslında youtube'da çokça vidyo var. En azından digital faundry kanalında güzel açıklamalarla görülebilir. Özellikle Cyberpunk 2077 vidyosunu tavsiye ederim.

 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Ne kadar çok grafik programcısı varmış be yorumlara bak.

Ayın 9unda taahüm bitiyor turknet e gecmeyi düşünüyorum lakin hem aktivasyon ücreti hemde cayma bedeli ödemek istemiyorum ne zaman turknete basvuru yapsam bu ikisini ödemem ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

İnternet kablosu yani binadan modeme giren kablo 2 telli bu kablo adsl mi yoksa vdsl de kaldırırmı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14

Hayalller: üniversite mezunu olmayan oy kullanamasın
Gerçekler: mühürsüz oylar geçerli sayılsın

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16
 • CanSimit @cansimit

  Üniversite mezunluğu gibi ne olduğunun hiçbir garantisi olmayan bir kritere gerek yok. En basitinden bir mantık sorusunu yanlış cevaplayanın oyu geçersiz sayılsın yeter.

 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  Üniversiteye gözün kapalı girer her türlü mezun olursun. Her sene boş kalan onlarca bölüm var. Ama kısaca nedenlerimi sıralıyım.
  1- Böyle bir durumda üniversite mezunu olmayanlar doğal olarak üniversite mezunu olmak isteyecektir. Bırak herkesin mezun olmasını bütün yaşıtların aynı yıl mezun olmasını sağlayacak bir eğitim kapasitesi yoktur.
  2- Üniversiteler ülkemizde iş bulma kurumu gibi düşünülse de bu yanlıştır. Üniversitenin amacı bilimdir. İş garantisi de sunmazlar. İnsanların hayata atılma süresini uzatır. Bu kapsamda bir tamircinin, marangozun yada elektrikçinin üniversite okumasına teknik olarak gerek yoktur.
  3- Üniversite eğitimi zorunlu değildir.
  4- Üniversite değil bitirmek, girebilmek için bile bir maddi gücünüzün olması gerekir. Soru çözülen kitaplar bedava değil sonuçta. Onu geçtim, sınav dahi bedava değil. Bu durumda üniversite mezuniyeti herkes için ulaşılabilir değil.
  5- 4. Maddeye ek olarak özel üni mevzusu var.
  6- Gençler için enerji kaybıdır. Şuan bile sırf okumuş olmak için okuyan milyonlar var. Gelen puana göre seçilen okulda okuyorlar. Bunda toplum akran baskısı da var ama bölüm'den çıkınca işsiz kalınacağı bile bile tercih yapılıyor. Benim gözlemim bu yönde.

  7- Oy hakkının olmayan vatandaşın niye vergi, askerlik, vb gıbı sorumlulukları olsun. Bu sınıflaşmaya yol açar.

  8- Bu sınıflaşma sayesinde zamanla eğitimli olmak bu kadar kritik olduğu icin üniversiteye girmek zorlaşır. Bunun sonucunda egitimli kisilerin cocuklari ulkeyi yonetmeye baslar. Ama bu egitimli ailelerin cocuklarinin daha zeki olduğu anlamına gelmez. Yönetimde kadrolaşma olur. İyi eğitimli birinin çocuğu iseniz siz şanslısınız, iyi eğitimli birinin çocuğu değilseniz eğitimli biri olmanız çok küçük bir ihtimaldir artık. Ama gün gelir çıkar biri bu eğitimsiz bırakılan kitleyi alır, eğitimli kitleyi ezer geçer.

  9- Eğitim seviyesi kişiliği, cehaleti, zihniyeti, zekayı belirtmez. Böyle bir sistem kötüye kullanıldığında kitle diktasını getirir bence.

  10- Kalkınmanın, refaha ulaşmanın yolu bu kadar basit olamaz.

  Kısa dedim, uzadıkça uzadı.

 • revenge @revenge

  Üniversite mevzunu olup da adam gibi bilgi sahibi olan bir kaç kişi dışında kimse görmedim.
  Üniversiteyi test çözerek ve ezber yaparak bitiren iki üç zibidi oy kullanacak da benim köydeki ya da şehirdeki okumadan ondan daha fazla ülkesine katma değer katan vatandaşım kullanamayacak öyle mi? Sizin hayallerinizi yesinler.