telefonumu 9 eylülde kargo ile ghost screen, şarjın cabuk bitmesi, geç şarj olması problemi ile genpa ankara şubseine yolladım 11 eylülde ellerinde oldu 13 eylülde anca baktı beyfendiler ve şarj soketinde ve flexinde sıvı var diye 70 lira ücret talep ettiler. telefonu bi kaç hafta önce ikinci el aldım ve olabilir mümkündür diyip 70 lira ücreti ödedim dekontu gönderdim bu gün siteye baktığım zaman

CİHAZDA KULLANICI KAYNAKLI SIVI TESPİT EDİLDİ ALT BORDDA VE FLEKSİNDE SIVI VAR GARANTİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMEZ ÜCRET ONAYLI USB ALT BORD VE ANA FLEX DEĞİŞİMİ YAPILDI GENEL KONTROLLER YAPILDI.

İşlemler tamamlandı (Teslim alınabilir)

yazıyor yani benim problemimle ilgili hiç bir şey yapmadılar ve boşu boşuna 70 lira param gitti ve bunca süre telefonsuz kaldım telefon daha bana gelmedi ama şimdiden problemin hallolmadığını düşünüyorum yapılan işlemden dolayı...

tüketici hakem heyetine başvurmak için 2. kez göndermem gerekirmi yada başka izliyebiliceğim bir yol varmı ?

ayriyetten genpanın sitesinde Garantisi Devam Ediyor yazıyor bilmiyorum önemi bir detaymı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  Telefon mi5 mi? Sorunlar tanıdık geliyor😀. Umarım alırken sözleşme yapmışsınızdır. Yoksa telefonu önceki sahibine postalayabiliyprlar. Yavaş şarj olması soketten olabileceği gibi kablodan da olabilir.

  • DeathStar tesisatçısı @vader

   yaklaştın note 5 😀 alırken sözleşme yapmadım malesef ama numarası duruyor rica etsem şuan yanaşırmı hiç bilmiyorum kimlik fotokopisi falan insanların yanaşmak istemiyceği şeyler

  • Root61 @root61

   @vader Satın alırken yazışmalarınız duruyorsa onları kaydedin. Hiç değil sigortanız olsun. Cihaz elinize geldi mi? Şarj etme süresi düzeldiyse muhtemelen doğru teşhis koymuşlar. Tekrar garantiye yollayıp bu sefer ekrandaki ghost screenleri(muhtemelen amoled yanması derseniz daha iyi anlarlar. ) üstüne basa basa söyleyin. Eğer yapmazlarsa o zaman tüketici hakem heyetine başvurursunuz. Her seferinde bir sorun anlıyorlar demek😀

  • DeathStar tesisatçısı @vader

   @root61 evet yazışmaların hepsi duruyor cihaz daha gelmedi dün sinirli bi şekilde genpaya mail atıp argo kullanmadan 😀 azıma geleni söyledim cihazda tık yok yapılan bi işlem yada gönderilen kargo yok (yada gönderdiler ama takip kodunu girmediler) dediğiniz gibi bir yol izliycem düzelmemiş olursa teşekkür ederim

  • DeathStar tesisatçısı @vader

   @root61 bu sefer genpa ankara yerine genpa istanbula mı gönderiyim yada evofone a mı gönderiyim ne dersin ?

  • Root61 @root61

   @vader Benim onlara hiç işim düşmedi o yüzden bilemeyeceğim. Şarj ettiniz mi? Şarj etme sorunu düzeldi mi?

Genpa ankara'mı daha iyidir yoksa izmir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurt dışı imei atılmış denilen ikinci el cihazlar alınır mı ? Çalıntı olup olmadığını nasıl anlarız

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni telefon alıcam 2 cihaz arasında kararsız kaldım
Honor 9 lite
Mi A2 lite
Aranizda kullanan yada kullanmış olan varsa goruslerini aktarabilirse sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Mi a2 android one cihaz, hani standart google'ın arayüzü vs. tabi değişiyor ama yerleşik şeyler stock android, seversen baya iyi sevmezsen sıkıntılı olur. Donanım ve pil olarak özellikle gpu tarafında a2 lite bir tık daha iyi gibi duruyor. DH'de falan kullanıcı toplulukları vardır oralara da sorun derim.

Intetnete girerken kimlik bilgilerimizi girmemiz gerekseydi anonimlik diye bir şey olmasaydı şuan burası da dahil olmak üzere bütün internetten trolluk yapanların yada atar yapanların kimlikleri ikametkah adresleri ortada olsaydı nasıl olaylar olurdu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Kullanmakta olduğum D Smart internet aboneliğin taahhütü bitti nasıl kapattırabilirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün dsmart ile olan tahhütün son günüydü ama internet kapanmadi acaba kendi kafalarina gore taahüt yaparlarmı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet veya uydunet kullananlar varmı nasıl ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 80
 • Joe @joe

  Turknete bulaşma derim. Arıza oldu mu kalıyorsun. Benim evde hiç sorun vermezken ablamın evde iki haftadır net yok. Muhatap bulamıyoruz , arıza kaydı bırakıyorsun dönen yok. İptal başvurusu yaptık ona bile muhatap yok. Biz arıcaz diyorlar... Netspeede bak.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  İlk önce altyapı sorgulamasını detaylı bir şekilde yapmanı tavsiye ederim. Yapabileceğin bazı siteler vereyim.
  https://www.fixnet.com.tr/fiber-nerede
  https://www.extranet.com.tr/altyapi/?
  https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @sam Muhtemelen Vdsl2 üzerinden internet alacaksınız. Vdsl tam olarak fiber sayılmaz. İmkanın varsa bulunduğun binada komşuların deneyimlerini sor. İnternet servis sağlayıcıları bulunduğun konuma göre, kaliteleri değişmekte.

   Turktelekom, superonline ve kablonet firmalarını arayarak, tarifeler ve verecekleri hızlar hakkında bilgiler al. Hangi altyapıyı kullanacaklarınıda öğren. Hangisi sana cazip gelirse ona geç. Taahhüt olmayan servis sağlayıcılarınıda deneyebilrisin.

   Fiber altyapı var demiştin, Eğer daire içine kablo çekildiyse, hangi servis sağlayıcısı çektiyse onu tercih et.

  • DeathStar tesisatçısı @vader

   @awsalli binanın yapımında turkcell kullanılmış ama telekomun da hattı var fakat o dışardan kablo ile geliyor dsmart yuzunden kablo cekmek zorunda kalmıştık. Sanırım superonline kullanıcam teşekkür ederim

 • Kenan @72pinedoram

  Kablonet kullanıyorum, dandik netmaster modemi haricinde bir sorunum yok. 25 mbit akıllı sınırsız tarife (Türkçe meali akşam 17.00-00.00 arası 10 mbit, diğer zamanlar 25 mbit) Sinema paketi+HD TV+İnternet 61 TL. Bana yetiyor.

 • Taşkın Temiz @taskintemiz

  Turknet kullanıyordum. YAPA olarak bulunduğum bölge ADSL altyapıdan internet veriyordu. VDSL'e geçildi, 17a. Bu süreçte 30 gün boyunda İnternet veremediler. İptal başvurusu yaptım, 7 günlük yasal sürenin son anına kadar bekleyip 37. Günde iptal gerçekleşti ve kullanmadığım o 30 günün ödenmiş parasını iade ettiler. 7 günün zaten faturası çıkmadı. Ardından yalın 24 Mbps'ye kadar Turktelekom aboneliği başvurusu yaptım. Cumartesi akşamı 22.00 gibi aradım ve ertesi gün yani pazar günü saat 10.00 gibi internet bağlantım aktif oldu. Ardından iptal başvurusu yapmadan Turknet'e geçiş için başvurdum, aktivasyon bedeli, Port hazırlama bedeli, yerinde kurulum bedeli gibi ücretlere göğüs gerip. İSS değişikliği yaklaşık 10 gün içinde tamamlandı. Gel gelelim şuan 35 Mbps'ye kadar paketten kurtulamadım. Modem den baktığımda SNR margin değerler çok iyi olmasına ve 136.000/62.000 Kbps görünmesine rağmen henüz telefon hattı bağlanmadığı için geçemedim. Bunun dışında bir problem yaşamadım ama kötü başka şeyler var tabi. Yazıyorsunuz, 2 gün cevap gelmiyor. Sonra yav işte yaptık bir şeyler ama devam ediyoruz ve tamamlansın haber vereceğiz gibi cevaplar geliyor. TurkTelekom'un ve Superonline'ın hızlı müdahaleleri maalesef bu firmada karşılığı olmayan bir hizmet anlayışı. VAE ile yine işler bir şekilde yürüyor ama YAPA daha hızlı çözülür gibi geliyordu bana. Maalesef o da öyle olmuyormuş. YAPA avantaj değil dezavantaj oldu bana. İki arkadaşım başka bölgelerde VAE ve YAPA VDSL kullanıyor Turknet'ten altyapısı 80.000 kbps ve kendisi 70-75 Mbps hızla internet kullanıyor.

  Kısacası; Eğer müdahale gerektiren bir problem yaşamazsan güzel güzel ucuza internet kullanırsın. Yok problem olursa 37 gün internet verememeyi onların bir kabahati olduğuna dahi ikna edemezsin.

  Bol şans.

Gta sanandreas ve max payne dışında android"de başka playstation 2 kalsikleri varmı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap