Donanımhaberin canlı yayın programı güzel olmuş. Mesut Çevik sizi de davet etmiş. Mümkünse katılın. Keyifli, kaliteli bir program olur gibi geliyor. @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Murat Gamsız ve Matrix (PARODİ ALTYAZI İLE BİRLİKTE)

Bu videoyu beğenmeyi unutmayın. 👍🏻
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#OtoSeyir #TeknoYardım

2010 model Chevrolet Captiva yaklaşık 2 aydır garajda yatıyordu. Bu süre içinde çalıştırılmadı. Bugün kontağı çevirdim, marşı zor da olsa aldı. Bir süre çalıştıktan sonra motor sesi değişti devir çubuğu hareket etmeye başladı ardından da stop etti. Bir daha da çalışmadı. Farlar ve ışıklar yanıyordu. Sorun ne olabilir, ne yapmak lazım?
@can

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

#AMD

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

İsmek’ten kurs alıp yurt dışında o alanda çalışmak istiyorum diyelim. Hangi branşı tavsiye edersiniz? (İş bulunur bulunmaz, sertifika geçerli olur olmaz meselelerine girmeyelim. Bilgimi göstererek bir şekilde ara eleman olarak işe girebileceğimi düşünüyorum.)
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tuğsan Ünlü @tugsanunlu

  Kişisel deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki İSMEK’ten alacağınız kurslar sizi sektörde çalışabilecek yetkinliğe getirmez. Yalnızca temel düzeyde bilgi verir. Sektörde çalışabilmek için kurs dışında kalan zamanlarda çok fazla çaba göstermek zorundasınız.

  İSMEK karma bir eğitim verdiği için bireysel olarak kursiyerin üzerine çok fazla eğilemiyor. Ders süreleri de haftalık olarak az olduğundan alacağınız eğitimin süresi çok uzuyor. 100 saatlik bir eğitim için yaklaşık bir sene gibi bir zaman harcamış oluyorsunuz. Bu nedenle hobi amaçlı değil de öğrendiklerinizden gelir elde etmek için bir kurs arıyorsanız İSMEK’in istediğiniz düzeyde faydalı olacağını sanmıyorum. Bunun yerine bütçenize göre orta halli özel kursları veya dijital kaynakları kullanabilirsiniz. Fakat zaman konusunda bir aceleniz yoksa ilgilendiğiniz konunun temelini almak için ücretsiz olması büyük bir avantaj.

  İSMEK’ten alacağınız sertifika konusuna siz de değinmişsiniz. O sertifikanın pek bir ehemmiyeti yok açıkçası. Çoğu bölümde yalnızca senelik devam zorunluluğuna uyanlar sertifikayı almaya hak kazanıyor. Bazı bölümlerde de ufak bir sınav sonrasında veriliyor.

  İSMEK’te çok fazla yerel branş yok. Üstüne eğildiğiniz bir branşı devam ettirdiğiniz taktirde yurt içinde veya yurt dışında kalifiye olabilirsiniz. İSMEK branşları çok çeşitli. Ahşam boyamadan, pasta üstü süslemeciliğine kadar çok farklı alanlarda branşlar var. Branş seçimi konusunda kişisel ilgi ve meraklarınızı göz önünde bulundurmanızı önerebilirim. Zira seçeceğiniz branşla alakanız kurs süresince de olsa bir sene az bir zaman değil.

Bir kablosuz oyuncu mouse’u almak istiyorum. ABD’den gelecek o yüzden Amazon’a bakıyorum. 25-50 dolar bütçe var. Güzel bir kampanya varsa biraz daha yukarı çıkabilirim. Siz olsanız ne alırdınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

7 farkı bulun!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Yusuf Biçer paylaştı.

Bu bardağın boyası çıkmayacaktı değil mi?
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 48
 • BRN @brnspawn

  @gamsizm Bence bundan sonra bardak kalitesini ve fiyatını arttırıp, lazer baskılı ürünler piyasaya isterseniz hem kullanıcı hemde sizin için daha iyi, sorunsuz olur

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Firmayla konuştum. Normalde üreticiden bize gelirken kargoda kırılan bardaklar bize zarar yazıyor. 10 kadar bardak kırılmış. Firma zarar olmasın diye 10 tane daha üretip koymuş. Bunların yeterince kurumamış olabileceğini söylediler. Zaten biz satışa çıkmadan önce kendimiz kullandık sorun olmadı. Benim tahminim bu 10 tane diğerleri ile aynı derecede fırınlanmamış olabilir.

  Size bir tane daha göndeririz. Böyle durumlar olabilir diye hepsini satmadık zaten.

  • Fırat @frt

   Kargoda kırılan bardaktan niye siz sorumlu oluyorsunuz ki? “Satıcı, malın tüketici ya da tüketicinin taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.”

  • MERTCAN ASLAN @mertcanas

   Bir tane daha göndermeniz mühim değil. İnanın bardak almak niyetiyle almak istesem gider en iyisinden en kalitelisinden alırım. Tamamiyle size destek olmak amaçlı aldım. Burada takılan arkadaşların o kadar güzel tasarımlarını, “çok yaptırmak lazım adetli olması lazım vs.” diyerek satılmaz düşüncesiyle yine önümüze ts logolu herkesin gidip bir yerde yaptırabileceği birşeyi önümüze koydunuz ve muhtemelen yine aman satılmazsa çok masrafa girmiş olmamak adına gidip en ucuz yerde yaptırdınız. Her seferinde size destek olan insanların yüzünü kara çıkarıyorsunuz. Sizi destekleyenlere az biraz güvenmeniz lazımdı en azından bu sefer. Bir önceki beyaz bardaklardan da almıştım iki adet. Şu an üzerinde teknoseyir’e dair en ufak bir iz bile yok. Ev ahalisi “Teknoseyir sana ikinci kazığı attı” dedi sabah. Şimdi oturun çayınızı kahvenizi için bardaklarınızda. Bize güvenmeyenlere daha da destek olmam. @gamsizm

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @frt İmalatçı taşımada kırılan bardak riskini kendi üzerine almıyor. Daha önce çalıştığımız yer de böyleydi. Beğenmezsen alma diyor geçiyor. Porselenden 15 adet kadar fire vermiştik.

   Bu seferki iyi niyetle kırılanları telafi etmiş ama bize aynı işlemden geçmediklerini söyleseydi onları yollamaz kendimiz kullanırdık. Yine fire olacaktı ama bardak olarak hayatına devam ederdi.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @mertcanas Bağış yasak olduğu için, faturalı iş yapmak adına size bir şey vermemiz gerekiyor ki devlete açıklayabilelim ve vergisi, irsaliyesi vs düzgün olsun.

   Normalde bunun için üretilebilecek en ucuz eşantiyonu üretip makul ama yüksek bir fiyata satmak gerekiyor. Böylece ödenen ücretin büyük ksımı bize kalıyor.

   Ancak bizim içimize tanesi 1 lira bile olmayan o dandik şeylerden yaptırmak sinmediğinden, bardak yaptırdık. Anahtarlık bile özel tasarım. Bizim anahtarlığın bir tanesine 20 kadar dandik anahtarlık toptan alınabiliyor.

   İlk parti seramikler ucuz maliyeti nedeniyle seçildi ve bu da açık açık söylendi. Makinede yıkanınca çıkacağı da söylendi ve kutu üzerine yazıldı. Baskı kalitesi renk ve çözünürlük olarak çok iyiydi ama dayanıklı değildi. Yapan kişiler TS takipçisiydi ve İstanbul dışında olmalarına rağmen. her türlü kırık riskini karşılayıp üstüne bizden kargo ücreti bile almadılar.

   İkinci parti porselenler ise kırık riskine girilip yine İstanbul dışında bir yere yaptırıldı. Dİğer arkadaşlarda porselen için gerekli altyapı yoktu. Bunların özelliği yüksek ısıda fırınlanması. İşin özü, fırınlama sıcaklığı neyse, o sıcaklıkta da çözülüyor. İmalattaki sıcaklık ne kadar yüksek olursa sizin çözmeniz o kadar zor.

   Ancak bunun da dezavatajı var. Seramikler elle yapıldığından, iki çeşit yapılabildi. Porselen fırınlaması ise toplu olarak yapılıyor ve ancak yüksek adette maliyeti düşüyor. Farklı baskı için aynı adet kadar toplu yapmanız şart. Bir de basılacak şeyin kaç renk olduğu fiyatı yükseltiyor. Bize gelen tasarımları düşük maliyette tutmanın tek yolu elle baskı ile yaptırmak. O zaman misal 5X60 300 adet yakalanabiliyor. Fakat seramikte olduğu gibi yıkandıkça çıkıyor makinede zaten yıkanmıyor.

   Cam bardaklar da iki renk olma koşulu ile 300 adet olarak makul fiyata üretilebildi. Böylece daha önce seramik alanlara da değişik bir şey sunuldu. Bunların da baskısı yüksek derecelere dayanıklı. Size denk gelenin neden öyle olduğunu açıklamıştım. Ortaya çıktıkça değiştireceğiz. Firmanın kusuru söz konusu

   Porselenin bir dezavatajı da seramiğe göre daha kırılgan olması. Kargoda en çok fireyi porselenle verdik. Camlarda henüz fire yok.

   Bizim için bir bardağın 30 lira olması ile maliyetini ve renk çeşidini yükseltip 50 lira olması arasında kazanç anlamında fark yok. Siz bize 10 lira ulaştırabilmek için 20 lira fazla ödemiş oluyorsunuz sadece.

   Porselen dağıtımında bazen aynı kişiye gönderdiğimiz üçüncü bardak bile kırıldı @biggestlier çok çekti sonunda elden almıştı.

   Siz de kırık çıkmış gibi düşünün. Yenisini ücretsiz göndereceğiz.

  • homosapien @biggestlier

   TS’ye destek olayım derken 2 kez kırılan bardaktan sonra baktım ki köstek olmaya başladım. Bu yüzden 3. gelen bardağın paketini hala daha açmadım, ki kırılmış ise bile görmemek için. Bu yüzden hala o bardak hala aldığım günkü gibi paketinde duruyor… Bir TS hatırası olarak hiç kullanılmadan saklıyorum.

   Çünkü amaç destek olmak…

  • MERTCAN ASLAN @mertcanas

   @gamsizm Murat Abi ben sizi inanın çok seviyorum. Ben bu konuyu aslında hiç buraya taşımayıp mailde atabilirdim. Ama hatırlar mısınız bilmem sizden en azından aldığım iki bardaktan bir tanesini imzalayabilir misiniz diye mail attım. Fakat olumlu veya olumsuz bir dönüş alamayınca demek ki herkesin içinde konuşmayınca pek önemsenmediğimizi anladım. Siz de hep söylersiniz zaten twitter sayesinde firmalara daha çabuk ulaştığınızı. Ki bu durumda bile yaklaşık 14 saat sonra anca birşeyler karaladınız. Üzdünüz, daha da fazla birşey söylemek istemiyorum. Bardak içinde sıkmayın canınızı. İnanın önemli değil. Maksat Teknoseyir kazansın.

  • MERTCAN ASLAN @mertcanas

   @biggestlier Şöyle bir senaryo sunayım size.
   Diyelim ki TS bardağına su koydunuz ve çocuğunuza verdiniz. Sonra bir de baktınız ki çocuğunuzun elleri komple boya ve elini ağzına sokuyor. O zamanda çünkü amaç destek olmak der miydiniz yoksa bu kadar kalitesiz yapılır mı diye tepki mi gösterirdiniz?

  • homosapien @biggestlier

   @mertcanas

   Sizin gibi düşünürsem kesinlikle ama kesinlikle size hak veriyorum ama bunu TS’nin “suç”uymuş gibi görmek belki biraz ağır olabilir; aldığınız her üründe olduğu gibi, bu üründe de ayıplı olan çıkabilir, neticede TS de gelen paketi denemeden gönderiyor. Eminim ki tüm TS ekibi bu durumdan mutsuz olmuştur ve telafi edecektir. Eğer telafi etmemeye yönelik bir tavır sergilerlerse (ki edeceklerine eminim) hep beraber kelimelerimizle dövelim onları.

  • MERTCAN ASLAN @mertcanas

   @biggestlier Dürüst ve tarafsız olduğunuz için teşekkür ederim.

  • homosapien @biggestlier

   @mertcanas

   Rica ederim ama TS sizin mağduriyetini giderdiğinde siz de kendi dürüstlüğünüz için bir teşekkür yazısı yazmalısınız diye düşünüyorum.

  • MERTCAN ASLAN @mertcanas

   @biggestlier Bunun mağduriyet giderme olarak olarak değilde daha çok gönül alma olarak değerlendirilmesi gerektiğinin kanaatindeyim. Ve bu gerçekleştiğinde (gerçekleşirse) emin olun en içten duygularımı ve teşekkürlerimi ileteceğim daha önce de yaptığım gibi.
   https://teknoseyir.com/durum/667024
   https://teknoseyir.com/durum/463788

  • Fırat @frt

   @gamsizm benim yazdığım madde mesafeli satış sözleşmesinde yazan bir madde. satıcı buna uymak zorunda değil mi normalde?

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @frt O sözleşme ticari olmayan son kullanıcı ile satıcıyı bağlar. İki firma arasındaki ticaret söz konusu olunca kanunlar da değişiyor.

 • Psiko @psiko

  Ayıp ettin arkadaş bak Murat abi yenisini gönderecek ve sorunla ilgili açıklamayıda yaptı. Destek amaçlı ise bunu özelden Ts ile görüşüp sorunu söylerdin. Yakıştırmadım sana lafı bile olmamalı bir bardağın burdaki amaç tamamen “destek” olabilmek için bir kampanya gibi bişey umarım bu postu silersin. Yaşananlar aramızda kalsın.

81 Teknoseyir. Bir gece ansızın 82 Donanım Haber, 83 Technopat…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sennheiser CX 5.00i kulaklığım var. Tek kulaktan ses gelmiyor. Çok incelemedim ama muhtemelen jack’ın dibinde bir bağlantısızlık var. Yurt dışından aldığım için garantiye veremiyorum. Bunu tamir edebilecek bildiğiniz yerler var mı? Tamir sonrasında ses kalitesinde bir farklılık olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap