Hazırkart kullanıyorum. Birkaç tl’lik kontörle Amerika’da paket almadan bir kaç mesaj atacak kadar Whatsapp kullanabilir miyim? Tarife nedir bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çekiliş olmaması üzdü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Yusuf Biçer paylaştı.

Levent abi duyurdu, bu aralar canlı yayınlar falan olacakmış hem burada hem başka yere konuk falan…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Yusuf Biçer paylaştı.

Teknobiyotik.com’dan bir soğutucu sipariş ettim. Ertesi gün kararımı değiştirdim ve siparişi iptal edip bir üst modelini gittigidiyor’dan aldım. Teknobiyotik siparişi iptal edeceğiz ama para aidesi yapmayız, kupon veririz dedi. Haklarımı bildiğim için nasılsa alırım paramı diyerek iptal etmelerini bekledim. 4 gündür iptal etmediler, bu süreçte gittigidiyor’dan aldığım ürün hatalı geldi, 100 liralık ürün yerine 40 liralık ürün yollamışlar. Benziyor ürünler, dikkat etmesem yedirecekler. Bu sefer gittigidiyor’u iptal ettim, teknobiyotik’ten iptal edilen siparişin üst modelini alacağımı söylediğimde tamam siz şimdi alın biz paranızı iade edelim dediler. Yani önce kupon diyorlardı, üst modeli duyunca para iadesine geçtiler. 🙂

Kıssadan hisse, bu internet alışverişlerinde bazen çok sıkıntılar çıkıyor. Yine de vazgeçemiyorum. 🙂

Bu arada gittigidiyor’dan gelen ürün kapıda annemden kargo parası almış. Halbuki ücretsizdi, onun da iadesini bekliyorum bakalım verecekler mi?

#teknobiyotik #alışveriş #online #gittigidiyor #soğutucu #eticaret #kargo #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Şöyle bir sorunumuz var. 2016 ekiminde Vatan’dan Sapphire RX 470 ekran kartı aldık. Bozuldu, servise gönderdik, ayıplı olduğu tespit edildi. Tedarikçi, Vatan’a para iadesi yapın talimatı vermiş. Biz bunu istemiyoruz çünkü piyasa malumunuz, o parayla yeni bir ekran kartı almamız mümkün değil. Biz yenisiyle değişim istediğimizi bildirdik. Ancak stoklarda 470 yok.
Bu durumu yaşamış kimse var mı? Nasıl bir yol izlediniz? RX 570 neredeyse aynı kart onu vermezler mi?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @utungan aynısı yoksa bir üst dengi ile değişim olması lazım

  şurada durumu anlatabilirsin : https://discord.gg/YXYH7n

 • TeknoStil @teknostil

  Bendeki RX480 arizali cikmisti. ASUS ve Vatan bilgisayar iade diye tutturdu. Hatta Asus hakem heyetine gidebilirsiniz diye ahkam kesti. Hakem heyetine gittim. Daha hicbir sey soylemeden dava en az alti ay suruyor dediler. 6 ay 1 sene surecek de o sure zarfinda kartsiz kalacagim da, kazanirsam onlar karsi dava acacaklar da falan… Lanet olsun dedim iade edip amazon.de’ den GTX 1060 aldim.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Ürünün fiyatı arttıysa zarar edecek taraf kullanıcı değil firma olmalı ama bizim ülkemizde işler öyle yürümüyor işte. Koskoca Vatan birkaç yüz liranın peşinde, vizyon bu kadar. Kaç tane müşterilerine ürün değişimi yapmaları gerekir, kaçı bozuk çıkar ki ya, olsun olsun senede yüz kart bozuk çıksın, sen bunu karşılayamıyorsan kapat git zaten. Halbuki müşteriyi mağdur etmeseler o müşteri 2-3 yıl sonra yeni kartını yine aynı yerden alır, bu seferki bozuk çıkmaz, o eski zarar da kara dönüşmüş olur.

  Ya onlar ya biz matematik bilmiyoruz. İş ahlakını geçtim, kendi çıkarları için bile doğru olan zarar etmek uğruna bile olsa müşteriyi memnun etmek. En azından bana öyle geliyor, yanılıyorsam biriniz söyleyin. Dünya’da daha müşteri sormadan üst segment ürün ile değişim yapan onca firma var, bir bizimkiler akıllı her halde.

  • TeknoStil @teknostil

   Tüm firmalar benzer şeyleri yapıyor. Yurtdışından alışveriş de çok zorlaştı. O nedenle kafaları rahat şekilde seçimlik hak kullandırmayıp, “git hakem heyetine” diyorlar. Çoğu kişi heyete gitmiyor. Giden de aylarca uğraşıp rezil oluyor.

 • Emre Bayraktutar @flagbearer

  nakit olarak ödüyorlarsa al derim ben ama magza içi çek veriyorlarsa tüketici hakem heyetine başvur e devlet den yapılıyor başvuru o kadar da uzun sürmüyor gerçi bölgeden bölgeye değişebiliyor ama

@hkellecioglu iphone 6s cihazımda safari tarayıcısında site bir süredir sorunlu çalışıyor. Yorum gönderme butonu yok. Gönderilerin ne kadar süre önce paylaşıldığı yazmıyor, tarih ve saat yazıyor. “@” ten sonra isim tamamlama çalışmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
Yusuf Biçer paylaştı.

Kuralları yazarken dizi ve filmlerden spoiler maddesi koymadık ama bununla beraber başlamış olsun. Spoiler yazmadan konu açarsanız 3 gün ban cezası var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 71

Plus üyelik hediye etme gelecek mi? @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap