Nedir bu TM 480? @can #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekşi sözlük’te Bannerlord için Warband + yorumu yapılmış. Teaser’daki yapay zekanın halini görünce hak vermiyor değilim. Siz ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Yenikapı ido iskelesinde yolcu beklerken durabileceğim bir otopark var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayar için hoparlör almak istiyorum. Kablosuz hoparlörlerde gecikme oluyor mu? Kullandığınız cihazlar varsa 200-250 tl’ye kadar tavsiye alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

300 bin kutlaması yapacak mıyız? @hkellecioglu @leventp @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllarca Türk Telekom’un kahrını çektikten sonra mucize gibi geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dilden 4600’üncü oldum. Asıl istediğim Galatasaray fransız dve idi ancak gelmeyecek gibi görünüyor. İngilizce bölüm istemiyorum. Almanca, fransızca olur. Hangi okullar hangi bölümler iyidir? Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. İkinci üniversitem olacak, diploma için değil dil öğrenmek için okuyacağım. Devlette veya tam burslu okuyabilirim.

konum: ist.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TongYabguHan @tongyabgu

  Diğer okuduğun bölüm sonucundan olacak mesleğine de katkısı olabilecek bir dil iyi olur.Misal; mühendislik okuyorsan Almanca iyi olur vb.

 • Horizon @horizon

  Merhaba, bu soruyu sorduğuna göre benden yaşça küçük olduğunu düşünüyorum. 22 yaşında nispeten kalburüstü bir işi (Turkcell Superonline) bırakarak neredeyse aşık olduğum bir bilim dalını okumaya başladım. Üstelik okuduğum bölüm (Tarih) Türkiye’de geçerliliği olmayan, iş sahası ve iş bulması çok zor bir bölüm buna rağmen kendi arzumla geldim. Çevremden ve kendimden edindiğim tecrübelerle bir tavsiye vermek istiyorum.
  Öncellikle yaklaşımın çok yanlış burada veya herhangi bir sosyal mecrada “Bölüm” sorulmamalı ve sorulmaz. Çünkü bu senin hayatını çok derinden etkileyecek bir seçim. Kendi kararlarını vermeli ve ilgi duyduğun, sevdiğin ve o konu hakkında öğrenmekten yorulmayacağın bir bölüm olmalı. Yoksa inan bana ilk sene ayakların geri gide gide okula gidersin belki de bölümü bırakırsın.
  Bence üniversite yılları hayatın en keyifli ve değerli kısımları iyi mütalaa etmek ve değerlendirmek lazım. Klasik “Kan tuttuğu halde Tıp okuyan” çocuk örneğini vererek bitiriyorum.

  • Yusuf Biçer @utungan

   Teşekkür ederim. Üniversitemi bitirdim. Diplomamı aldım. Mesleğimi seçtim. Yeni bir dil öğrenmek istiyorum hangi bölümü tavsiye edersiniz?

  • Horizon @horizon

   @utungan Anladım. Kusura bakmayın posttan ilk kez sınava girmiş yaşça genç biri olarak olarak algıladım. 🙂 Dil öğrenme konusunda çok bilgili olmadığım için net bir tavsiye vermem zor. Ancak hangi dil öğrenmek isteniyorsa o dilin dil ve edebiyat veya filoloji bölümüne gidilebilir diye düşünüyorum ki aldığınız sıralama ile giremeyeceğiniz çok bir yer yok gibi.
   Onun dışında amaç salt dil öğrenmek ise sosyal bilimlerin daha etkili olacağını düşünüyorum. Siyasal bilgiler, psikoloji, sosyoloji, felsefe gibi bilimlerde literatüre de yatkınlık sağlanacağı için faydalı olacaktır.

 • cestlavie @cestlavie

  fransızca için iyi düşünün. hevesinizi kırmak istemem ama belki Ingilizcenin 20 katı daha zor öğrenmesi. ustalaşmak içinse bence on seneden fazla gerekiyor. bizim bölüm mezunlarının yüzde 95i unutuyor fransızcayı, kimse fransızca iş yapmıyor.
  ispanyolca öğrenebilirsiniz. ^^

 • turker @turker

  Çok konuşulan dil olsun diyorsan İspanyolca öğren. Teknik bilimlerle işin varsa Almanca öğren.

Bir müzikteki tek bir noktadaki sesi alıp onu uzatmak istiyorum, bir notayı uzun süre çalmak gibi. Nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap