American Truck Simulator Hard Track Etkinliği.

Etkinlik kapsamında Hard Truck: 18 Wheels of Steel oyunundaki alev boyasını kazanıyorsunuz. Bunun için: World of Trucks Üzerinden harici sözleşmeler ekranında en az 500 mil uzunlukta herhangi bir işi seçerek herhangi bir şehirden istediğiniz şehre teslim etmeniz yeterli.
NOT: Son katılım tarihi 7 Şubat 2021.

#ATS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, dün aracımın aküsünü değiştirdim değişimden sonra aracı çalıştırdığımda multimedya ekranı şifre istiyordu. Araba Fiat Fiorino 2018 model dokunmatik bir ekran mevcut üzerinde.
İnternette aramama rağmen böyle bir şifre bulamadım. Varsayılan olarak koyulan bir şifre mevcutmuş aracı aldığım bayiyi arayınca telefonda söylediler. Şifre 7636767 bu tip ekranların varsayılan şifresiymiş bunu yeni öğrendim. Şifreyi girince ekran açıldı.
İnternette şifreyi bulamadığım için buraya da yazmak istedim. Arama sonuçlarında belki bir insan rastlar ve sorunu çözülür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
UnicornKnight paylaştı.

Sitede paylaştığınız karikatürleri silmek isterseniz GIF'teki yolu takip edin:

https://teknoseyir.com/editor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
UnicornKnight paylaştı.

Covid 19'a yakalandım 🙁
İtfaiye biriminde rahatsızlanan bir personele acil müdahale etmek durumunda kaldım. Müdahale ederken maskem takılıydı ama karşı tarafınki o anki kargaşada ağzından çıkmıştı. Akşamına müdahale ettiğim itfaiye çalışanının covid olduğunu öğrendik. Birkaç gün sonra test yaptırdım ve ben de pozitif çıktım.

Şu an tat ve koku alamıyorum (pirzola ve pırasanın tadını birbirinden ayırt edemeyecek kadar), inatçı öksürük var, çok halsizim, ağrı kesiciler baş ağrımı geçirmiyor ve nefes darlığı çekiyorum, aldığım nefes yetmiyor. 3 yaşındaki oğlumu en az 10 gün göremeyeceğim (bu en kötüsü, sadece çocuğu olan anlar). Üstelik hastalığa yakalanıp çalışamadığım için maaşımdan ciddi bir kesinti yapılacak, hatta sağlık çalışanlarına Covid ile mücadele kapsamında yapılacak olan ek ödemeyi de alamayacağım (covid ile mücadele kapsamında hastalığı kapıyorum ve ek ödeme alamıyorum, yani hastalığa yakalanmamış olanlar alabiliyorlar sadece bu ödemeyi). Hatta ve hatta 21 günün sonunda iyileşemeyip testim pozitif çıksa bile zorla işe gönderilip covidli olarak çalıştırılacağım.

Canımı gerçekten dişime takarak çalışmanın karşılığını fazlasıyla gördüğüm için çok mutluyum yani anlayacağınız 🙂 Daha fazlasını yazardım ama aşırı doluyum. Beni anladınız siz. Ağzımı bozmak istemiyorum. Kendinize dikkat edin. Sağlıcakla kalın.

Not: Salgın bitince balkona çıkıp alkışlatırlar yine, olur biter. Bize fazla bile, elimize de çok yüzümüze de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 99

#CORSAİR #RMA #H100İV2 #AdvancedReplacement #CorsairRMA

Geçen ay corsair h100i v2 sıvı soğutmada yaşadığım problemi yazmıştım. https://teknoseyir.com/durum/1288048

5 yıl garanti süresi boyunca bu 2. kere sıvı soğutmamın bozuluşu. ilk 2 yıl önce bozulmuştu gene pompa bozulmuştu corsair sitesinden rma açmıştım. o zamanlar ürünü kendimiz kargo ücretini karşılayıp gönderiyorduk. ürün onlara ulaştıktan sonra bize yeni sıfır ürün gönderiyorlardı. Bu sefer gene aynı sistem geçerli fakat birde Advanced Replacement diye yeni bir değişim sistemi yapmışlar. Size 2 seçenek sunuyorlar .

1.si : Standard Replacement bu ürünü siz gönderiyorsunuz corsaire. ürün corsaire ulaştıktan sonra size yeni ürünü dhl ile yolluyorlar.

2.si : Advanced Replacement . Bu seçenekte corsair size bir ödeme linki yolluyor ürünün bedeli tutarında. kredi kartınız ile ödemeyi yapıyorsunuz(daha sonra iade ediyorlar). Corsair sizdeki ürünün onlara gitmesini beklemeden yeni ürünü dhl ile gönderiyorlar direk. Sizdeki ürünü yollamanız için de bir dhl kargo etiketi veriyorlar. Verilen kargo etiketi ile sizdeki ürünü dhl veriyorsunuz (arayıp eve kuryede talep edebiliyorsunuz) Kargoya herhangibir ücret ödemiyorsunuz.

Size yeni Dhl ile gönderilen yeni üründe DTP olarak geliyor (Yani gümrük ücreti corsair tarafından ödeniyor). 194tl gümrük ücreti ödenmiş sonradan baktığımda.

Sizin gönderdiğiniz ürün corsaire ulaşınca da kartınızdan çekilen ürün tutarının tamamı size iade ediliyor.

''Advanced Replacement'' seçeneği çok iyi olmuş hem çok beklemiyorsunuz hemde sizden bir para çıkmamış oluyor. (ben hatta üzerine kar bile etmiş oldum. Kredi kartımdan ödeme yaptığım zamanki dolar kuru iade aldığım zaman ki dolar kurundan fazla olduğu için 835 tl verdim 861 tl aldım 🙂

Corsair bana 20 temmuzda gönderdi ürünü ama teslimi gümrük çekim süresi ve araya bayram girmesi nedeniyle 4 ağustosa kadar sürdü. 21 temmuzda Türkiye ye geldi hollanda dan 1 günde. Aynı gün dhl gümrüğü arayıp işlemleri başlattım (bilgilerinizi veriyorsunuz başka herhangibir şey yok) 30 temmuzda gümrükten anca çıktı. 3 iş gününe kadar sürebilir yazıyor dhlin sitesinde ama benimki nedense uzun sürdü. sonrada araya bayram girince 4 ağustosa kadar uzadı bana teslimi.

Ama benim corsairden 1gün sonra 21 temmuzda dhl verdiğim kargoyu adamlar 23 temmuzda teslim aldı 🙂

Son olarak da h100i v2 artık üretimde olmadığı için yerine h100i pro rgb xt verdiler.
h100i pro rgb xt , h100i v2 ye göre çok daha güzel bir ürün olmuş. Bir kere yanında gelen fanlar corsairin ml serisi 120 mm lik fanlar. Sıvı boruları küçülmüş bariz şekilde. İşlemci üzerinden çıkan borular yukarı aşağı doğru hareket edebilecek şekilde yapılmış. Anakart arkasına işlemciyi tutması için monte edilen parça plastikti metal yapmışlar (plastik olan biraz dandik gözüküyordu ). Zero Fan modu gelmiş, belli sıcaklığa ulaşana kadar sıvı soğutmanın fanları hiç dönmüyor (pompa çalışmaya devam ediyor).
şuan sistem boşta 39 derece,Rainbow da 2k çözünürlükte ultra ayarlarda 56 derece civarlarında ( bozuk h100i v2 son zamanları boşta 50 derece civarlarında oyunda 70-80 derecelerde dolaşıyordu)

Bakalım bu soğutucu ne kadar dayanacak. biraz uzun bir yazı oldu ama bildiklerimi paylaşmak istedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Elinize sağlık yazı çok güzel olmuş. Alternatif yöntem sunmaları, kargo ücreti ödememek güzel gelişmeler. Umarım hizmeti kesmezler. Yeni ürününüz hayırlı olsun.

 • anıl @anil_

  Satış sonrası hizmet güzel de sıvı soğutma ile bu kadar sorun yaşanması/uğraştırması kötü olmuş. Gamers Nexus sıvı soğutmalardaki sorunlar için yaygın değil demişti ama forumlarda pompa sorunu, fanın gürültülü çalışması gibi sıkıntılar yazılmış. İyi bir hava soğutma tercih etmek daha iyi gibi duruyor.

  • Yavuz @61yavuz1967

   sesinden bir şikayetim yok hele bu yeni gelenin zero fan modunda hiç dönmüyor. Ama pompa sorunu 4 yılda 2 kere başıma geldi. Hep böyle midir. yoksa aldığım versiyonda kronik sorunmuydu bilmiyorum artık. Kullanıp göreceğiz bakalım bu seferki ne kadar dayanacak. Eğer kendim para verip yeni bir soğutucu olursam hava soğutma alıcam (tekrar bozulursa sıvı soğutmam)

  • anıl @anil_

   @61yavuz1967 Uzun süre dayanıklı olan bir model bulmak gerekiyor anladığım kadarıyla ama öyle bir inceleme de yok ki. Kullanıcıların verdiği geri bildirimlere göre almak gerekiyor demek ki. Forumlarda da çeşitli modeller ile farklı şikayetler var. Uğraştırıcı olması sorun. Bozuluyor, gönderiyorsunuz; geri geliyor, montaj yapıyorsunuz sonra yine bozuluyor. Tedirgin eder insanı ne zaman bozulacak diye. Custom olanlar daha dayanıklı deniyor ama denemek gerek tabii.

Arkadaşlar oneplus 5 telefonumun bataryası artım ömrünü doldurmaya başladı telefonumdan çok menunum ama bataryasını değiştirmek istiyorum fakat gelecek pile güvenemiyorum daha önce aranızda batarya alıp memnun kalan bana tavsiyede bulunabilecek kişiler varmı şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun Kontrolcüsünü Mouse Olarak Kullanma

Daha önce burada da soruldu. İnternette hep başka uygulamalar kullanılarak nasıl yapılacağı anlatılmış ama sadece steam kullanarak da bu işi halledebilirsiniz.

1. Steam’i geniş ekran modunda başlatın.
2. Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine tıklayın.

3. Çıkan ekranda “Kontrolcü Ayarları” yazan ayara tıklayın.

4. Açılan ekranda kontrolcünüze göre seçim yapın.

5. Sonra geri gelin ve “Temel Yapılandırmalar” yazan ayara tıklayın. Eğer üstteki adımı yapmadan direkt bu ayardan başlarsanız desteklenmiyor yazısı çıkacaktır.

6. Çıkan ekranda “Masaüstü yapılandırması” yazan ayara tıklayın.

7. Bundan sonra çıkan ekran bu şekilde. Önerileni seçip sağa geçin ve “Desktop Configuration” ı seçin.

8. Alttaki gibi bir ekran gelecek. “Yapılandırmayı uygulayı” seçin. Bu ekranda isterseniz tuşlara farklı işlevler de atayabilirsiniz.

9.Yapılandırmayı uygula dedikten sonra steam geniş ekran modundan çıkabilirsiniz ama steam’i kapatmayın🙂. Arka planda çalışsın. Steam’i kapatırsanız kontrolcüyü mouse olarak kullanamazsınız.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GTA Online'da hangi araçları satın almak lazım? Rehber

GTA Online'da hangi araçları almak lazım söylemek istiyorum, öncelikle 4 bin yarış yaptım pek çok araştırma da yaptım zamanında bu konuda.
1 armored kuruma, görevlerde olmazsa olmazlardan biridir, mini tank gibi araba.
2 İtali GTO, müthiş hızlanan bir araba ama kontrol etmesi biraz zor, alıştıktan sonra kolay gelir. Spor sınıfının en iyisi.

3 Krieger Super sınıfının en iyilerinden, her konuda iyi bir araç hızı da güzel, Emerus da aynı seviyede onu da tavsiye ederim, ikisi birbirine çok yakın hangisi hoşunuza giderse onu alın.
4 Motor olarak Bati 801 bu da krieger gibi hemen her konuda iyi, dönüşler olsun, hızlanma olsun, hız olsun gayet iyi bir motor, genelde custom yarışlarda bu motoru kullanmak zorundasınız.

5 shotaro bu motor bir şeyde en iyisi, o da dönüşler, hızıda fena değil ancak daha çok dönemeçli yarışlarda kullanmanızı tavsiye ederim.
6 hakachou drag bu motor da düz yolda en hızlısı, müthiş bir sesi var. Dönüşlerde ve kalkışlarda orta.

7 klasik sınıfının en iyisi turismo classic, neredeyse super sınıfı ile yarışacak derecede iyi bir araç, hızlanması, hızı, dönüşleri gayet iyi

8 weponized tampa gerçek bir mini tank, üstünde roket atmaktan tutun, mini gun ve mayın döşeme sistemi bile var. Tek kötü yanı tek roket ile patlaması ve camları kuruma kadar kapalı değil.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Drone(iha) lisansı almak isteyenler varsa sivil havacılık internet üzerinden veriyor. 20 soruluk online bir sınav var ona giriyorsunuz sadece bu ay ücretsiz yapmışlar.
1200tl idi sonrada 480 tl ye düşmüştü şimdi bedava olmuş.
iha.shgm.gov.tr
Ye girip
1. Kayıt oluşturun
2. Hem telefona hem emaile kod gelecek
3. Bilgilerinizi yazdıktan sonra
Çıkış yapın
4. Tekrar şifrenizle girin
5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçiyoruz
6. IHA 1 - Seçeceksiniz
7. Sınav ol seçiyoruz
Cevaplar sırayla :point_down: aşağıda
20 soruyu cevaplayın bu şekilde
Vesikalık foto yükle diyecek, bilgisayarda fotonuz hazır olsun.
Onuda yükleyin bitti
Onay geliyor 1 gün sonra
IHA 1 - Seçeceksiniz
İHA 01. Seçeneği 0-25kg ya kadar İHA uçurabilirsiniz demek :+1:
1- EVET
2- HAYIR
3- EVET
4- HAYIR
5- EVET
6- EVET
7- HAYIR
8- EVET
9- EVET
10- HAYIR
11- HAYIR
12- EVET
13- EVET
14- HAYIR
15- EVET
16- EVET
17- EVET
18- HAYIR
19- HAYIR
20- HAYIR

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 101

Nardo gray rengi birazcık dişçi anımsatsa da tüm dolapların ve kapıların beyaz olduğu bir evde çok güzel bir tercih. Eski renklerden sonra güzel duruyor. (Çıplak gözle daha mavimsi duruyor bu arada burada mavi tonlar barındırdığı hiç anlaşılmıyor kamerada) Benim gibi temiz bakıp 5 senede bir anca boya yaptırıyorsanız boyada kaliteye önem vermelisiniz. Dyo ve hatta daha alt markalar yerine Filli Boya Alpinasilan serisi kaliteli bir seçim olacaktır. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8