Age of Empires: Definitive Edition Windows 10’da Xbox Insider kullanıcıları/takipçileri için kapalı beta testi kullanımına sunuldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Simülasyon/savaş simülasyonları dünyasına dair bir gelişme: ARMA 3 tüm DLC içeriği de dahil olmak üzere yapımcısı Bohemia Interactive tarafından -nihayet!- resmi olarak başarılı bir şekilde Türkçeleştirilmiş durumda.

Türkçe içeriği ufak bir güncelleme (bkz: Steam) ve bir iki client & oyun içi ayar marifetiyle aktive edilebiliyorsunuz ve başta da değindiğim gibi öyle sallapati değil son derece başarılı bir yerelleştirme işi olmuş.

Bu aslında çok geç kalmış ve mevcut yapımın/sürümün ömrüne herhangi bir katkısı olmayacak bir gelişme, neticede ülkemizdeki simülasyon severler zaten öteden beri mevcut İngilizce haliyle de adapte olmuşlardı. Ancak bundan sonrası için seriye yeni eklenecek yapımlarda çıkış anında anadilimizin destekleneceğini (ya da kötü ihtimalle görece kısa bir süre zarfında ekleneceğini) işaret ettiği için sevindirici bir gelişme olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

geçmiş zaman olur ki… 😊

hey gidi hey, Windows Phone (aka Mobile) hayal kırıklıkları geçidi gibi. (Samsung Omnia I ve II eksikler sadece, onlar da kim bilir nerelerde, hangi sandık dibindeler…)

nereden çıktı? işim gereği nicedir ihtiyacım olan fakat aşırı gelişkin olmayan 3D tarama çözümü ihtiyacım için şu Creators Update lansmanında şov yaptıkları (meh) 3D tarama uygulamasını denemek adına nicedir boşta duran 950 XL ile boğuştum durdum kaç gün boyunca, meğer göstermiş fakat yayınlamamışlar. (tipik Microsoft işleri) o arada da hazır sandık diplerini kurcalamaya başlamışken kerataların hepsini bir araya getirip son bir fotoğraflarını alayım dedim. (Dell ve LG’de çalışıyor olsalardı iyiydi, ama maalesef tamamen ölmüşler)

eh hal böyleyken yurt dışından 3D Systems Sense 3D Scanner ya da daha iyisi bir Asus Zenfone AR getirtmek şart oldu gibi.

fotoğraflar HTC 10 ile çekilmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

Windows 10 Creators Update 11 nisandan önce güncelleme yapmak isteyen kullanıcılar için Update Assistant üzerinden yayınlandı… https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16