yeğenimi az evvel yatağıyla birlikte ameliyathaneye götürdüler, ben de kahvem ve çikilatamla suitin tadını çıkarıyorum. 😁

şaka bir yana her ne kadar ben de sağlık mevzularını özel hastanelerde halletsem de benim param böyle bir yeri karşılamaya hayatta yetmez. dün anestezi testinde verilenle bugün yatışta verilen ön ödemeler/avanslar bile bizim piyasada her şeyiyle 3 tane rüya sistem topluyorlar, aklım çıkıyor rakamlara. (bizimkilerin hem para derdi yok sayılır, hem zaten verdiklerinin %80'ini sigortadan geri alıyorlar)

ben de beeeyle şakayı ciddi kılarak hakikaten suitin tadını çıkarıyorum. 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Papa Emeritus @pope

  Geçmiş olsun, özel sigorta önemli.

 • Furkan Ekmen @furkanekmen

  Geçmiş olsun, özel sağlık sigortası herkesin yaptırması lazım. Net.

 • UnicornKnight @unicornknight

  @pope @furkanekmen bu yurtdışındaki bir sigorta şirketi (Birleşik Krallık & Kanada menşeli bir finans grubunun. ablamın yaşadığı denizaşırı ülkede de haricen faliyet gösteriyor.)

  yoksa buradaki (Türkiye) özel sigortalar da tırt. birader çok çok uzun yıllardır burada, Türkiye'de Microzort çalışanı ve konumu gereği neredeyse kapsamadığı hiçbir şey olmayan kağıt üzerinde pek kallavi bir özel sigortaları ailecek var. lakin bu yaz tatildeyken yeğenlerimden birinin geçirdiği ufak bir rahatsızlıkta Mapfre ile anlaşmalı kurum ödemesinde kavga gürültü haline girmek durumunda kaldılar, o konumda olan bir insan için uğraşılmaması gereken (hele ki tatilde) ve tiksinilesi bir durum.

  daha önceki yıllarda Microzort Mapfre ile değil Allianz ile çalışıyordu ve onda da biraderin kendi menisküs ameliyatı ile ilgili sürüyle pürüz çıkarmışlardı, ben eski sigortacı olarak hasar departmanındakilerin canlarının ne çektiğini bildiğim için konuyu direk Hazine'ye (müsteşarlık) taşıyarak konuya müdahil olduğumda burunları sürtüp ödemeyi sorunsuzca yapmışlardı.

  yanisi, bu ülkede pek farketmiyor. yurtdışından ise âlâ.

aklsdjakldjaskld fellah velet çekirdekten sürücü çıktı ya la, o son kıvrak sıyrılmayı ben bile kotaramazdım muhtemelen. 😅

https://www.reddit.com/r/KidsAreFuckingStupid/comments/wnyjmw/kid_refusing_to_get_off_the_go_kart_after_his/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

belli belirsiz bir içlendim, köşe bir yere çekilip sessizce ağlayasım geldi. 🥺

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/woj5de/my_baby/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

r/pcmasterrace - My baby

1,438 votes and 197 comments so far on Reddit
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

bağırsaklarımla ilgili epey büyük sıkıntılar var sanırım, hani epey bir zamandır da (birkaç yıldır diyelim ona) çekiyordum ara ara benzer şeyleri ama hep kısa süreli, devamlılığı olmayan şekilde oluyor ve pek can sıkıcı bir hal almıyordu.

son 2 aydır ise ne olduysa hem atakların şiddeti hem de sıklıkları arttı. daha önce yurtdışından yeni geldiğimde aynı şikayetler için gittiğimde crohn teşhisi konulmuştu ve humira denilen düşmanımın başına verilmeyesice bir illet ile tedaviye kalktılar. neyse ki mevcuya çabuk uyanıp başka 2 farklı uzmana daha görününce crohn olmadığım anlaşıldı o illete hiç bulaşman yırttım. e bunlar da ağız birliği etmişcesine bu defa da IBS dediler ve beslenmeye dikkat edip stresten uzak durursam atakların sıklığı, süresi ve şiddetinin önemsiz hale geleceğini söylediler, lakin beslenme tarafına dikkat etsem de yaradılıştan sinir küpü olduğum için stres tarafı pek mümkün olmadı tabi. arada derede de zaten önceki yaz ve ondan bir öncekinde 13 yıllık mazisi olan bazı had safhada gerizekalıca şeyler (gerizekalı karının teki diyeyim de rahatlayayım yine) yüzünden de bu yaştan sonra hiç olmaması gerektiği kadar üzüldüğüm bir dönem oldu vs vs.

velhasılkelam sanırım artık kutumda büyük hissediyorum (😁), kendi uzmanlığı olmayan ama nihayetinde kendi alanlarında çok başarılı birer doktor olan iki arkadaşım da "mutlaka kolonoskopi yaptırmalısın" diyorlar. zira bu defa işin içine kanama ve mukus salgı da karışmaya başladı -ki bu en belirgin işaretleriymiş-. netice itibariyle galiba geçmişteki sigara tiryakiliğimin bedelini biraz ağır ödeyeceğim gibi duruyor.

şu sıra yurtdışında yaşayan ve durumuyla ilgili (futbola bağlı menisküs ve bağ hasarı) bir süredir burada doktor kontrolünde olan yeğenimin ameliyatı ve sonrasında fizik tedavi işleri olacak, fizik tedavi mevzusu zaten ameliyattan 3 hafta sonra başlayacak ve muhtemelen ekim ya da kasım aylarına kadar da sürecek. onun bu işlerini aradan çıkartıp ülkesine yolculadıktan sonra kendi başımın çaresine de ancak bakarım herhalde, ne kadar geç öğrenirsem o kadar iyi zaten eğer kaçınılmaz olan şeyse.

hayırlısı. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

birkaç haftadır girmiyordum iyice biriksinler diye (öyle daha keyifli oluyordu), o ara n'apmışlar bu
Police Activity videolarına böyle yahu?!

hepsine bir girizgah, bir peşrev eklenmiş aksiyona girilmeden önce carcarcar konuşulan, yahu o bilgiler zaten yorum kısmında oluyor ne karıştırıp bozuyorsunuz ki güzelim ambiansı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

şu iki görseldeki 1000 küsürlü Level'lar bariz hile değil mi yahu? bu hesaplar yasaklanmıyor muydu daha önceden, ben mi yanlış anımsıyorum?

#forzahorizon
#forzahorizon4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Hiledir. FH4'te görüyordum bunlardan. FH5'te denk gelmedi henüz.

  • UnicornKnight @unicornknight

   fiyatı düşen ya da düşük olan çevrimiçi oyunların leş hale gelmesinden FH4'te ziyadesiyle payını almış zaten.

   satın alınabilenler hariç (onların tamamını satın aldım artık) şu "sahne arkası" biletleri ile alınan ve satış listelerinde olmayan otomobilleri garaja ekleyebilmek için o biletleri kastırıyorum şu sıra FH5'teki haftalık görevleri bitirdikten sonra FH4'te. şu her iki oyunda da "Deneme" denilen yarış türü var hani, aynı takımda olduğun müddetçe kaçıncı olduğunun hiçbir önemi olmadığı, takım halinde ve blok şekilde üst sıraları alınca kazanılan. aynı takımda yer aldığın iğrenç herifler o yarışlarda checkpoint noktalarını kaçırman ve geriye düşmen adına kendi sıralamalarını kaybetmeyi de göze alarak yapmadıklarını bırakmıyorlar.

   hani o biletle alınan araçları da tamamlayayım FH4'ü tamamen kaldıracağım sistemden ve tamamen FH5'e döneceğim, iyice tiksindim bahsi geçen leş kitle yüzünden.

  • Batuhan @achfighter

   @unicornknight fh5'te de aynı malesef. Biz coop olarak beraber oynadığımız için daha eğlenceli oluyor.

The Predator herhalde bir serinin olabilecek en leş leş leş ötesi, o serinin adeta tabutuna çakılmış kallavi bir çivi tadında olan devam filmidir.

oysa Predators ne kadar güzeldi, ilk filmdeki tadı ziyadesiyle verebilen enfes bir yapımdı. (Adrien Broody'ye rağmen)

yazık, hepi topu birkaç dakika Yvonne Strahovski gösterip bir de üzerine Olivia Munn'u da gizli başrol yaparsak bu işi kotarırız demişler ama olmamış. olmamışın ötesinde, hani bile isteye ancak bu kadar zarar verilebilirdi.

son sahnedeki gudiklikler itibariyle de zaten bir daha geri dönüşü olmaz, toparlayamazlar. ancak ilk filmi yeniden çekerek şöyle kallavi bir reset atmaları lazım -ki onu da yapmazlar zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

şahane ikna yöntemi, kazara ebeveyn falan olursam yaparım ben bunu. 😂🤣

https://www.reddit.com/r/maybemaybemaybe/comments/wn9y8w/maybe_maybe_maybe/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

r/maybemaybemaybe - maybe maybe maybe

2,946 votes and 281 comments so far on Reddit
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6