mmmmmmmmmmmm EHÖNÖMİĞİZ ÇOĞEYİ ÇOĞŞÜR!!1!!!BİRBİR!!11! 😅

https://www.gazeteduvar.com.tr/ekonomi/2019/03/21/doviz-hesaplarinda-kesinti-orani-artirildi/

Döviz hesaplarına ek vergi getirildi

Bir yıldan uzun vadeli döviz mevduat hesaplarında kesinti yüzde 13'ten yüzde 18'e çıktı. Ayrıca, döviz mevduat hesaplarında bir yıla kadar olan stopaj oranı yüzde 20'ye yükseltildi. 
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Antigua ve Barbuda Başbakanı Ekselansları Sayın Gaston Alfonso Browne. 🇦🇬🇹🇷

BeğenFavori PaylaşYorum yap

buraya geldiğimden beri teee Osmanlı zamanında buraya göçmüş olan Suriyeliler'in (bir dipnot olsun: Nusayriler ve Hristiyanlar, hatta bir kısmı da Ermeni asıllı Suriyeliler. yani bize taze taze itelenen tiplerden değil) işlettikleri lokantaların spesyali olan Shawarma denen gudikliğe fazlasıyla önyargılıydım, haklıymışım.

et ya da tavuk, hangisini kullanırlarsa kullansınlar (ki buradaki et ve tavuk muazzam kaliteli ve lezzetli, ama...) o döner ocağına takılı eti sürekli döndürmüyorlar, arada akıllarına gelirse falan ve öyle incecik yaprak kıvamında kesmek değil bildiğin biftek gibi kesip şu bizim Beyoğlu kokoreççilerindeki gibi ayrı bir grill üzerine alıp yine onların kullandıkları bıçaklara benzer spatulamsı şeylerle baharatını falanını feşmekanını ekleyip didik didik ediyorlar. en sonunda da şu İskenderun döneri denen zevksizlik abidesinde olduğu gibi (Donas da diyorlar ya hani) ya da bizim Gurbetçi dönerciler gibi böyle yoğurtlu bir sos cinsi bir şeyle birlikte dürüyorlar.

hayatımda yediğim en kötü şeylerden biriydi, hatta ilk beş arasına rahatça alırım yani o derece. benim enişte yıllarca Türkiye'de (Ataköy) yaşadığı için bizim dönerleri de biliyor eti olsun tavuğu olsun "yahu bu boku nasıl yiyorsunuz?" diye sordum. hak verdi fakat gerçek* bir alternatifi olmadığı/bilinmediği için adadakilerin çok sevdiğini (ki adalılarla kalsa iyi, İngiliz ve Amerikalı yerleşimcilerle turistler de manyak gibi tüketiyorlar), kendisinin de Türkiye'de yediği dönerlerden sonra hiç hazzetmediğini ama alışkanlıktan yine de yediğini söyledi.

yani demem o ki bu taraflara şöyle işinin ehli bir döner ve kebap ustası falan citizenship by investment program dahilinde atlasa gelse bir seneye yatırımını ziyadesiyle çıkarıp birkaç seneye paraya istediği gibi farklı isimler koyacak raddeye gelir. insanlar hep büyük ülkelere kapağı atmanın derdinde, tabi ki mübalağa tadında bir tespit olacak ama bu yüzden Almanya'da falan bir sokağa 2-3 dönerci düşüyor. aklını kullanıp olmayan* düşünülmemiş** ve yapılmamış*** yerlerde girişimcilik yapmak bizim milletin mantalitesinde yok zaar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

giyilebilir teknolojinin geldiği son nokta ajksdhajkshdjksahdjkas 🤣🤣😂😂😂

https://www.cnet.com/news/wearable-penis-camera-lets-you-record-your-achievements/

Wearable penis camera lets you record your achievements

The silicone ring features a night vision camera and Wi-Fi for live-streaming. This probably won't end well.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

yahu herif her şeye aslında bir b.ktan anlamadığı halde sırf muhalefet olmak için muhalefet olmakta yemin ediyorum, bir kişi de çıkıp (ki geçenlerde bana da salça oluşuna rağmen ölü taklidi yapmamı göz önünde bulundurunca bu sessiz kalanlara ben de dahilim aslında) "SANA NE ULAN YAPRAĞIM?!" demiyor ki şöyle bir silkinsin kendine gelsin. 😒

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ablamın evindeki düzenleyip toparlamaya çalıştığım garajdaki kolilerden birinin içinden yeğenime ait eski bir tane kırmızı renk PS3 (CECH4001C) çıktı. alet fişe takılınca standby modunda (bikdirim ledi kırmızı) açılıyor, power butona basınca bildirim ledi yeşil yanıp açılıyor (fan dönüyor içinde) lakin ekrana hiç görüntü gelmiyor ve power butonu da bir daha tepki vermiyor. ki zamanında da zaten bu nedenle garajdaki eski eşyalar arasında yerini almış.

tamamen mefta mı bu alet?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ozmo @ozmo

    hatırladığım kadarıyla ps3de o bir kronik bir sorundu ps3 red light of death şeklinde ara belki bir çözüm bulabilirsin

  • Orcun @orcun

    Hdmi kablosu takılı güç tuşuna kapalı komundayken basılı tut 2 kere ötecek görüntü ayarlarını sıfırlar gene görüntü gelmiyorsa yapacak birşey yok. Öbür eski tip soketten görüntü gelebilir onu da denemek lazım hdmi arızalanmış olabilir. Aslında yeni nesil superslim kasa ps3 bu onlarda pek böyle sorunlar olmuyordu.

  • Erman @ermanyurdakann

    Superslim modeli bu, bunda önceki modellerdeki kronik sorunlar yok. Tabii yine bozulmuş olabilir ama bence görüntü ayarlarını sıfırlarsanız çalışma ihtimali var. Orçun'un anlattığı yöntemi deneyin.