editör arkadaş SLA & DLP'yi keşfetmiş, nasıl da ufku açılmıştır ama şimdi ehehe 🤣🤣😂😂😂

https://www.technopat.net/2019/01/18/3d-yazicilarda-recine-kullanilabilir/

3D Yazıcılarda Reçine Kullanılabilir - Technopat

Yapılan bir araştırmada 3D yazıcı malzemesi olarak reçine kullanıldığında, objelerin çok daha hızlı basılabildiği ortaya çıktı. Michigan 17 Ocak 2019
BeğenFavori PaylaşYorum yap

şu bir kaşık suda fırtınalar koparılan "GMAIL ŞİFRELERİ SIZDIII!!!1!!BİRBİR!!11" haberleri pek gerçeği, daha doğrusu pek günceli yansıtmıyor.

yine her ihtimale karşı (sazan avı olabilir diye) herhangi bir şekilde daha evvel login olunmamış bir sistemde e-posta adresi için olan diğer sayfaya da hiç bulaşmaksızın sadece şifrelerin kontrol edildiği sayfa üzerinde 2 yıl önceki kullandığım şifreye kadar geri gittiğimde ancak eşleşme ve şifrenin artık anonim olmadığı bilgisine ulaştım. sonrasında her üç ayda bir değiştirdiğim ve hem bir hayli uzun hem de sürüyle özel karakter içeren şifrelerin tamamı halen herhangi bir sızıntıda yer almış değiller.

dolayısı ile o bahsedilen sızıntıların yer aldığı devasa database (MEH) herhangi bir güncelliği olmayan, ancak ve ancak düzenli aralıklarla şifrelerini değiştirmeyen ve iki adımlı şifreleme kullanmayan kullanıcıları etkiler. sahi, günümüzde halen web üzerindeki önemli* kullanıcı hesaplarını böyle kullanan bilinçli** kullanıcılar kaldı mı?

edit: yahu o değil de, sanki bunun haberi böyle bir ya da iki yıl önce zaten yapılmamış mıydı? bizim leş yurdum medyası yine ölüyü mü diriltti hit almak için acaba? -_-

#Google #Account #Leak #Pwned

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Bu e-posta çaldırma, şifre çaldırma ile ilgili bir şey yaşadım geçenlerde. Sitede hatta gündem değerlendirmesinde Mozillanın bir sitesi paylaşılmıştı bir ara. Hani şu hesap çalındı mı veya çalındıysa nereden gitti gibi bilgileri gösteren site. Ben de bir kontrol edeyim dedim o siteden, gmail adresimi girdim temiz gösterdi. Dedim iyi bir sıkıntı yok, o kontrolden birkaç saat sonra gmail adresimi mailler gelmeye başladı. Aliexpress, Wolfteam, Zula ve daha bilumum siteden hesabınızı onaylayın, şifrenizi değiştirin gibisinden birçok mesaj. Bu sitelerden hiçbirine üye olmadım halbuki. Hesabın şifresini bu olaydan önce değiştirmiştim, çift doğrulama olayı ise geçen seneden bu yana açık. Girdim yine şifreyi değiştirdin, bu defa da şifre sıfırlama istekleri gelmeye başladı, neyse ki henüz kırabilen olmadı şifreyi. Ancak bu Mozillanın sitesinden sonra bunca mailin gelmesi düşündürücü.

  • UnicornKnight @unicornknight

   "yine her ihtimale karşı (sazan avı olabilir diye) herhangi bir şekilde daha evvel login olunmamış bir sistemde e-posta adresi için olan diğer sayfaya da hiç bulaşmaksızın sadece şifrelerin kontrol edildiği sayfa üzerinde 2 yıl önceki kullandığım şifreye kadar geri gittiğimde"

   bu hususu işte bu yüzden özellikle belirtmiştim. babamın oğlu gelse öyle sellivesselim bilgi paylaşmam & güvenmem.

  • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

   @unicornknight ben de belli aralıklar ile şifreleri yeniliyorum güvenlik için ancak malum, onlarca site yeni şifreler artık hatırlamakta sorun oluyor. Uzun süredir her şifreyi bir not defterine yazıp odada tutuyorum, geçen bir iş için karıştırırken not defterini bir baktım şifreleri güncelleye güncelleye 40 sayfa harcamışım not defterinden. Bu kadar açık veya çalınma riski yorucu olmaya başlıyor artık. Son kullanıcıdan ziyade biraz daha eğitim alalım siber güvenlik uzmanı olalım daha iyi en azından işi paraya dökeriz 🙂

Google efendi kendisi dilediğince suistimal ettiği bilgileri işe yarar uygulamaların kullanıcıya fayda sağlayan (kullanıcının kullanım şeklini anlayıp izin verdiği bu gibi haller dahil) şekillerde kullanmasını yasaklayacakmış.

günbegün Apple'ın antipadikliğine bir adım bir adım ve bir adım daha yaklaşıyorlar, aynen böyle devam etsinler bakalım... 😒

https://nllapps.com/apps/acr/tel-no-izni.htm

Google has denied phone number access permisison for all call recorders

ACR official support website provide solutions for most common issues you might experience with ACR.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kesb-i @kesb-i

  ACR bununla ilgili bana bilgilendirme atmıştı. Alternatif marketlere sonuna unchained diye bir ifade eklenecek versiyon yükleyeceklermiş. Onu pro kullanıcıları aynı lisans ile kullanacaklarmış. Normal marketteki ise sadece kimin aradığını kayıtlarda gösteremeyecekmiş.

hastasıyım "fekat tilefonda fiyat veremiyoraz, muayığnemiz ücretsiz daktır bey ona göre şeyapıyor" kafalarının.

yapılacak iş belli arkadaş, 1 tek diş için kanal tedavisi ve komple diş taşı temizliği için fiyat istiyorum. sabahtan beri 4 farklı yer aradım yanıt hep aynı.

nihayet aradığım beşinci dişçiden bilgi almaya muvaffak olup önümüzdeki hafta için randevumu aldım. üstelik hem doktorun tanıdıklar vasıtasıyla edindiğim (diğerleri de tanıdıklardan aldığım numaralar gerçi ama fiyat konusu mafiş işte) referansları gayet iyi, hem de her ne kadar diğerleriyle mukayese edebilecek bilgiyi alamamış olsam da makul bir fiyat belirtti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • skuli @skuli

  Kıyaslama yapmanızı önlemek adına yapılan bir şey. Doktoru fiyatına göre değil, kalitesine göre seçmenizi istiyorlar. Tabi çok beklerler. Burayı İsviçre sanan doktorlar var galiba👍

 • Recai @recai

  aslinda az da olsa hak vermek gerekiyor, 10 yilda bir dis temizligine giden insanlar var, senin ki gibi belki 1 saatte degilde tum gununu ayirmasi gerekiyor doktorun hal öyle olunca telefonda fiyat verememeleri normaldir

 • fakethe @fakethe

  kardeşim özel bir klinikte çalışıyor, onlarda temel fiyat durumu var. taban fiyat şu kadar, muayene sonrası yapılması gereken işlemlere göre son fiyat şu kadar diyorlar. hasta kabul ederse tedaviye başlıyorlar

 • Agah @agah

  yapılacak işin durumuna göre demek işin bahanesi. yoksa hastaneleri arayıp doğum ücretlerini çatır çatır öğrenebiliyorsunuz. onda tüm doğumlar fabrikasyon gibi birbirinin aynısı mı? onda da farklılıklar, duruma göre farklı ekstralar olabilir ama temel fiyatı verebiliyorlar. bu dişçileri onların da doktor olduğu konusunda çok savunurum ama şu yaptıkları hareket düpedüz esnaf kafası.

arkadaşlar bana hali hazırda bozuk olan ve şimdilik yerine reset butonu ile idare ettiğim kasamdaki power butonu için kaba durmayacak ve asli olanı ile aynı şekilde çalışan (devreyi sürekli açık ya da kapalı konumda tutan değil de tıpkı orijinalindeki gibi tek bir defa temas sağlayıp start vermesini sağlayan) alternatif bir harici buton gerekiyor. zira ürünün (Zalman) distribütör firması (gumen bilgisayar) sağolsun neredeyse 3 hafta önce hem telefonla hem e-posta ile irtibata geçerek ücreti mukabilinde ilgili parçayı talep ettiğim halde "depoya bakıp haber vereceğiz" dediği halde o günden bu yana adeta kapı-duvar halde.

elektrik elektronik malzeme satışı yapan yerlerde envayi çeşit, istemediğim kadar çok buton, şalter, switch vs vs örneği var da tam da bu noktada kafam fazlasıyla karışıyor işte. tam olarak bir üst paragrafta anlattığım şekilde çalışacak, kaba olmayan, ne bileyim anakartı kasa dışındayken kullansam bile öyle ortalıkta devasa bir yer işgal etmeyecek kadar küçük ve zarif bir şey arıyorum. (bir de bağlantı noktalarının kolay lehimlenebilir oluşu da önemli)

ben 2 günden bu yana çıkamadım işin içinden, ürün türü ve çeşidi neredeyse "sayısız" denebilecek denli çok olunca kafa allak bullak oluyor, tavsilerinize -tercihen linkleri ile birlikte- açığım.

şimdiden teşekkürlerimle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yahu herif 20'li yaşlarının başlarında, 40'ına merdiven dayamış ve herhangi bir tanışıklığı ya da samimiyeti olmayan birine bir Türk firmasının erken erişimdeki oyununda bilmemne İspanyolcası, Felemenkçe vs dil desteği bile olup da Türkçe dil desteği vermeyişi ile ilgili dönen hemen herkesin birbirine saygın bir üslupla yaklaştığı tartışmada "tamam karşim sana kaslı yeniçeri şeyedeceğiz kehkehkeh" zevzekliğine girişiyor.

hayır mevzu Facebook'da bir grupta dönüyor bir de, profilini görüntüleyince adı sanı adresi şusu busu hepsi belli. takacağım kafaya bir gün böyle bir tanesini, giderayak gidip bir temiz ağzıyla ardını yer değiştirteceğim en sonunda o olacak.

ne pis ne leş bir kuşak yetişiyor be, inanılır gibi değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap