PUHAHAHAHAHAHAHA her adımı falso da, 8:26’da CPU üzerine öyle bir termal macun sürüyor ki (kaldı ki Corsair AIO’nun bloğu üzerinde termal macun zaten var?!) o sistemin açılabilmesi/çalışması bile bildiğin mucize! ve bu sığır The VERGE editörü (sanırım)! 🤣

kasa braketini takmadan anakartı oturtmaya çabalayıp vazgeçmesi ve kasa içine sallapati bir vaziyette bırakıp braketle uğraşması, mıknatıssız tornavida ile M2 SSD vidasıyla boğuşması, GPU’yu direk devre elemanları üzerinden avuçlaya avuçlaya takmaya çalışması vs… tam öküzmüş HÜH!

https://www.youtube.com/watch?v=xKf-s0d4q4o

The Verge's Shitty PC Build Guide [REUPLOAD]

The Verge made the worst PC build guide i've ever seen. I downloaded the video because I thought it wouldn't take long for it to get removed. I was right. He...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

veee AMAZON TÜRKİYE hizmet vermeye başladı! #akış

https://www.amazon.com.tr

Amazon.com.tr: Elektronik, bilgisayar, akıllı telefon, kitap, oyuncak, yapı...

Elektronik, bilgisayar, akıllı telefon, kitap, oyuncak, yapı market, ev, mutfak, oyun konsolları ürünlerini ve daha fazlasını uygun fiyatlara Amazon.com.tr internet sitesinden satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

EN SAF HALİYLE GÖRGÜSÜZLÜK ete kemiğe bürünmekle kalmamış bir de çula çaputa sarınmış…😒🤢🤮

https://twitter.com/Mestanamca/status/1041989064512204800

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
View this post on Instagram

günün ibişleri 🦆😌🤗😍😍😍 #ducks

A post shared by Onur Aksu (@unicornknight) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alexandr MISKO Guitar

Hey guys, there have been lots of people wondering whether my cover of "Careless Whisper" is real and can be played live or not! And finally here is the proof haha! That little snippet was...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2. yılını doldurmasına birkaç ay kala benim HTC 10’un da Power ve Lock/Unlock fonksiyon butonu arkasında bir şey kalmış da hareketini engelliyormuş gibi sertleşmiş/kütükleşmiş bir vaziyet aldı az evvel durduk yere. (bu cihaz için bilinen, kronik bir sorun -daha doğrusu sorunlardan yalnızca bir tanesi!) şu an bastırmatik ile dokunmatik arası bir kıvam almış vaziyette.

HTC’nin batıp gideceği gün için bir adak mı adasam ne yapsam acaba, neyse ki -henüz- Türkiye’de satılmış HTC 10’ların hemen hepsinde görülen batarya ölümü ve sistemsel abukluklar zuhur etmedi benim cihazda, sanırım yurtdışından edinilmiş olmaı sayesinde onlardan yırttım gibi. şimdilik buna da şükür diyeyim bari.

bu herifler bir de hiç utanmadan “Türkiye’ye geri döndük, yeniden yapılanıyoruz LAY LAY LAY” falan ayağı yapıyorlardı değil mi birkaç ay evvel? MEH 😒

BeğenFavori PaylaşYorum yap

beslediğim kediler için sipariş ettiğim mamalar bulunduğum yerdeki (Büyükçekmece) şubeye (Aras Kargo Postabaşı Meydanı Şubesi) önceki gün sabaha karşı varmış, lakin ne önceki gün ne de dün gün içinde dağıtıma çıkarmadılar. ancak ARAS çağrı merkezini arayıp da “kargom neden hala şubede, dağıtıma çıkarılmıyor?” diye şarlamasam hiç ses etmeyeceklerdi neredeyse, telefondaki şahıs ilgili şubeye ivedi olarak konuyu bildireceğini bildirip kayıt oluşturmuştu.

veee bugün… Aras Kargo online takip sistemi 2 gündür şubede bekletip tarafıma ulaştırmadıkları kargomu bu sabah saat 10’da adresimde ve bana teslim ettiğini iddia ediyor! şu an kimseye ulaşamıyorum (hem haftasonu hem mesai dışı) ancak pazartesi sabahı Aras Kargo Büyükçekmece Postabaşı Şubesi’nde kavga var! 🤬

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  3 hafta oluyor yurtiçi kargo daha önce hiç olmadı, herif getirdi falan tc kimlik soruyor ısrarla dedim abi dur bakayım ya ? velhasıl kelam alınan şey mama 15 kiloluk vs. satıcı bana 1.5 kg olanı yollamış, hata var yani kapıdan ellemeden almadım istemiyorum vs. herife dedim abi almıyorum yok ben bunu almam sen sisteme girecen iade kodu verecek getirirsin şubeye falan fistan. İyi dedim almıyorum kapıda yoksam ne halt yapacan ? fırlatıp gidecen mi ? yani imza atmam tc de vermem alacan kardeşim bunu geri götüreceksin. Bıraktı kargoyu kapıda kaçtı gitti.

  Ve sistemde ne görünüyordu tahmin edin ? teslim almışım gibi görünüyor herifçioğlu sisteminden tckimliğe bakmış imzayıda benim yerime teslim almışım gibi sallamış. Bu herifi ertesi gün şubeye gittim sordum tıknaz kısa bolu bir abi dedim merhabalar böyle böyle sizin şubenizde çalışıyor galiba ? ismi nedir ? kargoyu imzayı atmadan teslim etti almıyorum dediğim halde bıraktı kaçtı, işte adını soyadını vs. öğrendim. Böyle böyle önce yurtiçi kargoya bunu fax çekip bildirdim. Akabinde de şikayet ettim bunu gidip bulup yüzüne de söyledim. Tahmin edin ne oldu ? akşamına evime geldi abi özür dilerim şöyle böyle acelem vardı sen son kargoydun almadın ama ben elimde tek kargoyla tekrar şubeye geri dönecektim vs .vs. vs. İyi dedim ama şikayet dilekçemi geri çekmem vs. ben tabi şubeye gidip iade ettim açmadım paketini vs. neyse satıcı değiştirdi yanına da mama kabı hediyesi vermiş falan e tabi gene yurtiçi kargo ile geliyor.

  Neyse hep geldiği saati var yurtiçinin 10 küsür senedir müşterisiyim biliyorum, o saatte geldi ama eski benim tanıdık bir abi getirdi. Bende dedim bu birtane yanınızda çalışana ne oldu ? ya dedi onu açığa aldılar vs. iyi dedim demek ki merkez güzelmiş aldı tc’i imzayı attım gitti. Aradan 1 hafta geçti yurtiçi kargo merkezden beni aradılar böyle böyle özür dileriz vs. vs. ne oldu şimdi adam belli ki ya işinden oldu ya da başka yere aldılar. Üzüldüm ama ya böyle dünya hani sen müşteri ile birebir iş yapıyorsun ne olursa olsun sistemden tckimliği bulup yerime imza atmak nedir ya ? bunu yapan herif naylon faturada keser ? öyle değil mi ? dolandırıcı da olur ? her pisliği yapar.

  • protego @protego

   İyi yapmışsın. Üzülecek birşey yok. Kasten işini düzgün yapmayan adamın o işten para kazanmaya hakkı yok. Keşke Türkiye’de tüm işini yapmayanları böyle işten attırabilsek 5 yıla ülkeyi 50 yıl ileri götürürüz

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Üzülecek bir şey yok. Bu ülke bugün bu haldeyse gereksiz merhamet gösterme huyumuzun da bunda etkisi var. Hep yazıktır, günahtır diye geçiştiriliyor, çocukluktan beri hiçbir hatanın bedeli ödetilmiyor, sonra böyle insanlar çalışıyor güya, yaptıkları işten de hayır gelmiyor tabii. O adam o işi yapmak için para alıyor, hayrına yapmıyor, işin nasıl yapılacağı da belli, kuralı belli, yöntemi belli. Bir musibet bin nasihatten iyidir, kimisi ancak böyle öğrenir çalışmayı. Yaptığı şey az buz değil, kargoyu bırakıp gitmesi bir yana imza taklit etmek ne demek ya? Peşine düşülse daha büyük cezalarla bile karşılaşır muhtemelen.

  • Yakup Yılmaz @yakup

   Bu bildiğin dolandırıcı üzülecek bir tarafı yok. Olması gereken olmuş. Herkes işini düzgün yapsa keşke… istisna bir şekilde olması gereken olmuş.

   Diğer yandan
   “Aras kargo”ya çok dikkat edin elden ürün teslim etmezler, yere kapının dibine bırakır ve imza attırıp kaçarlar, paketin yanlış olduğunu imza attıktan sonra fark edersiniz iş işten geçmiş olur. Bunu ayrıyeten de paylaşayım 🙂

  • R.D. @rdr

   @protego aynı şey devlet için de geçerli. 2 yıl aday memurluk var, çalışmayan kimsenin memurluğunu bu sürede yakan amir görmedim. Kimsenin ekmeğiyle oynamayalım deyip yatan adamı boş verip çalışanın sırtına iki misli biniyorlar.

 • Höşelek @benvaryaben

  aynı senaryoyu şahsen yaşadım. ikiz olabilirz 🙂 aras kargo ile alışveriş yapmayın zorunlu olmadıkça…

GeForce Experience üzerinden yayın yapabilmem mümkün olmuyor. Kayıt ve Highlights dahil tüm özellikler çalışıyor ve ilgili tüm hesaplarıma bağlanabiliyorken (Facebook, YouTube ve Twitch) böyle bir durum hasıl oldu.

hayır normalde hemen hiç lazım olmaz, lakin bu gece hakikaten “40 yılın başı bir” tadında ciddi anlamda lazım olacağı tuttu, onda da ben bu şekilde tutmuş oldum* (ehehehe), nedir ne değildir bir türlü anlayamadım keza aylar evvel yine böyle lazım olduğunda sorunsuzca kullanabilmiştim.

Sistemden herhangi bir şey kaldırmadığımı ya da bir değişiklik yapmadığımı, geri planda çalışan uygulama ve servislere hiç elleşmediğimi de belirteyim. hani biraz da bu yüzden şaşkına döndüm. eğer benzer bir durum başına gelmiş olup da çözmüş olan varsa muhtemel bilgi akışı ve yönlendirmeleri için minnettar olurum. (Y)

edit: ola ki bir başkası da benzer bir problem yaşar diye hem ilgili hashtag’leri ekliyor hem de sorunun biri ilk anda akla gelmeyecek basitlikte olan iki farklı çözümünü paylaşıyorum (bende ilki işe yaradı, ikincisine bakmama/denememe gerek dahi kalmadı):

Çözüm Yolu 1- GeForce Experience yazılımının son sürümünü haricen indirip tekrar kurun.

https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/

Çözüm Yolu 2- Windows Tuşu & R’ye basarak Çalıştır kutucuğuna services.msc yazın ve Pano üzerinde listelenen Hizmetler arasında NVIDIA GeForce Experience Service’i bulup üzerine tıkladıktan sonra solda beliren seçkilerden “Yeniden Başlat” fonksiyonuna tıklayın.

#akış #Nvidia #NvidiaGeForce #NvidiaGeForceExperience #Yayıncılık #CanlıYayın #oyunyayıncılığı

GeForce Experience, Muhteşem PC Oyun Deneyimi Geçidiniz

GeForce sürücülerinizi ve PC oyun ayarlarınızı otomatik olarak güncelleştirin. Oyununuzu ve daha fazlasını paylaşın, canlı yayınlayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap