Microsoft Flight Simulator 2020'ye TrackIR 5 desteği gelmiş (PC), hiç söylemiyorsunuz da yahu! 😍

Orijinal Xbox One Elite Controller'da olsa basit kontrollerle boğuşmayla uğraşılmıyor ama, ben iyisi mi Logitech G940 Flight System'i haftasonu tekrar kurup kalibre edip yeniden semalarda çılgın atmaya döneyim. (Y)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu Forza serilerinin NVIDIA ShadowPlay ile alıp veremediği nedir yahu? tıpkısının aynısı Forza Horizon 4'te de oluyordu, Forza Motorsport 7'de de NVIDIA ShadowPlay üzerinden YouTube'a canlı yayın açınca oyun bir 3-5 dakikaya çöküp masaüstüne atıyor.

Mixer denen illeti itelemek içindir diyeceğim, eh Mixer diye bir şey de kalmadı ortada. ne ki bu saçmalık yahu? -_-

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaş bankalardan ayrı, reklam ve reklamcılardan ayrı tiksiniyorum. 😒

lakin BU nedir yahu, tüylerim diken diken oldu! muazzam iş, gerçekten muazzam iş! 👍

https://www.youtube.com/watch?v=xql_j5i3lwQ

Adımların Adımlarımız, Cumhuriyet Kanatlarımız #29Ekim

Adımların adımlarımız, Cumhuriyet kanatlarımız. #29Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Garanti BBVA Resmi YouTube Kanalına Abone Olun: http://bit.ly/38NE...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

40x40'lık yani 4cm'lik fan lazım, lakin çok çok eski senelerdeki o vakitlerdeki anakartlarda güney köprüsü soğutan varyantlarını değiştirdiğim zamanlardan anımsıyorum ki bunların çok az ses çıkaranları da oluyordu çalıştığında jet türbini efekti verenleri de.

bana mümkün olduğunca sessiz (elbette o boyda tamamen sessiz gibi bir şey söz konusu olamasa da) ve 3 ya da 4 pinli varyantı gerekiyor. ben birkaç saattir bakınıyorum lakin halen aradığım gibi bir şey bulabilmiş değilim, sizler bulursanız bu gönderi altına şeyederseniz pek makbule geçer. (Y)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk Umut senin bilgin vardır kesin diye düşündüm, umarım yanılmıyorumdur.

Mi Band 4 için Mi Fit uygulaması üzerindekiler dışında görsel arayüzler yükleyenler vardı yanlış anımsamıyorsam (misal, Fallout Pip Boy temalı vs), bu tam olarak nasıl yapılabiliyor ve dahası ile asıl önemlisi Mi Band 5 için de mümkün müdür?

Google amcaya sorduğumda karşıma hiçbiri güvenilir olmayan zibilyon tane Hintli uygulama geliştiricinin çok yüksek Google PlayStore oylamalı ve puanlı (bunların bu yorum ve oyları Instagram takipçileri örneğindeki gibi parayla satın aldığı artık hepimizce aşikar) onlarca farklı uygulama çıktığı ve ben de telefonumu ve bilekliği riske atmak istemediğimden danışmadan bir şeye kalkışmayayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD FX 6100 CPU ve 8GB DDR 3 Ram'li bir sistem için Chrome üzerinden kullanılan Autodesk benzeri doğalgaz iç tesisat çizimlerinin yapıldığı 3D yazılımı rahat kullandıracak ekran kartı tavsiyesi lazım arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

düşük bütçeli Ragnar Lothbrok cosplay girişimim olmuş mu genşler? 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

1942 (resmiyette 1944) doğumlu olan, kalp, şeker ve tansiyon rahatsızlıkları olan (kalp krizi ve inme geçmişi de mevcut) bir insanı (peder bey) nasıl olur da "İnfluenza açısından 1. öncelikli yüksek risk grubunda değilsiniz." diyerek grip aşısı edinme hakkını gasp edebiliyorlar? şaka gibi yahu!

neyse ki en azından 10 yaş daha küçük olan ve karaciğer nakilli valide hanımın hakkını da gaspetmediler, o yaptırabilecek.

#sağlıkbakanlığı
#influenza
#eNabız
#aşı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://forum.donanimhaber.com/mafia-definitive-edition-v1-0-1-turkce-yama-97-openai-gpt-3-translate--146075090

buna burada yer verişimin nedeni duyuru değil, daha ziyade OpenAI GPT-3 ile bağımsız bir girişim tarafından gerçekleştirilmiş bir çeviri oluşu.

üstelik eğer ekran görüntülerindeki cümlelerin büyük bir kısmı herhangi bir düzeltmeden/denetimden geçmemişlerse muazzam başarılı bir iş çıkmış denilebilir de. eksiği, gediği, düzeltilmesi gereken unsurları vs zaten belirtilmiş, onlara dair bahsedilenler de böylesi bir işe göre gayet makul/kabul edilebilir görünüyorlar.

AI mevhumu insanlığı özellikle dil engelini aşma noktasında çok farklı bir yere taşıyacakmış -bu arada da birçok geleneksel mesleği tarihe gömecekmiş- gibi görünüyor.

Mafia: Definitive Edition (v1.0.1) Türkçe Yama ~%97 [ OpenAI GPT-3 Translate ]...

Çeviri OpenAI GPT-3 ile yapılmıştır. GPT-3 kısaca  ''Generative Pre-trained Transformer 3 kısaca GPT-3, insanların yazdığı metinlere benz
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  Çıkan iş iyi değil, gerçek insanlar bu yamayı aylar sonra çıkarsa küfür ederdim fakat adam saatler içinde bilgisayara yaptırdığını söylüyor. İşte orada işler değişir, bu işin geleceği var demek, olacak yani er yada geç tertemiz çeviriler. 🙂

  • UnicornKnight @unicornknight

   hocam zaten bunları da göz önünde bulundurarak işin muazzamlığına vurgu yaptım. kaba çeviri sonrası iyi bir editoryal inceleme ve ayıklamadan geçse o kusurlar da ortadan kalkacaktır büyük ihtimal. ben daha ziyade teknolojinin vardığı noktasındayım işin. (Y)

  • Gump @runforrest

   @unicornknight Aynen birde o tarafı var. Kaba çeviri üzerinden cümleler daha anlamlı hale getirilse çok daha güzel bir iş çıkar. He büyük ekiplerin aylarca noktası noktasına uğraştığı çeviriler gibi olmaz belki ama edebi bir eser de okumuyoruz be kardeşim. Altı üstü mevzuyu anlayıp atmosfere kendimizi kaptıracağız yani. 😀

 • Orcun @orcun

  Bende de bu çeviri var. Bazı hataları var ama basit şeylerde güzel olmuş. Türkçe karakterlerde sorun yok ama oyunda çıkmıyor. Mesela ı ve s yok. Ş ve İ çıkıyor ama ı varsa mesela ı kare bilinmeyen karakter kendin kafandan doldurup geçiyorsun. 😀 Az biraz adamın dediğine kulak aşinaysa anlaşılıyor ama bunla da olunca he diyorum bunu bunu demiş tamam hani bazen çeviri yanlış bile olsa anlaşılıyor. Yoksa tabi ki öyle über güzel çevirisi olsun ama vakit alıyor ondan sonra çıkıyor kanı bitlenen tayfa '' BİZ BUNLA UĞRAŞTIK EMEK HARCADIK 50 TELE VERİN SİZE SATAK YA DA DURD DUR BİZİM FİKİMBİK ÇEVİRİ EKİBİMİZE ABOEN OLUN ÖYLE VERCES '' birde bunların kanser kitlesini gördük. Herifler örgütlenip saldırıyorlardı insanlar neler neler. Anasını babasını savunmaz ergenler geliyorlar böyle pislikleri savunuyorlardı.

 • Koray @koraysuna

  Yama kötü aslında ama bu kadar kısa sürede olup çıktığı için bir şey denmiyor. Ha yine hikayeyi anlıyorsun orada da sıkıntı yok. Yine de insanın çevirdiği gibi olmaz tabi de şimdi oyun çıkmış daha yeni ertesinden hemen yama gelmesi iyi oldu bize 😀 çok diyaloglu bir oyun bugün bitirdim bende her yerde konuşuyorlar oyunda.